Knygos

2020 metais išleistų knygų vaikams topas: KLASIKA

2020-12-13 — Goda Leo0

main

Knygos

2020 metais išleistų knygų vaikams topas: KLASIKA

2020-12-13 — Goda Leo0

2020 metais naujai ar pakartotinai išleistos klasikinės knygos vaikams, kurios gali tapti puikia kalėdine dovana.

ALISA STEBUKLŲ ŠALYJE. KOMIKSAS

„Vis įdomiau ir įdomiau!“ Nusekusi paskui Baltąjį Triušį į jo olą, Alisa patenka į keistą, stebuklingą pasaulį po žeme. Kvaištelėjęs Skrybėlius, nematomas Češyro katinas, keistuolis vikšras ir krūva plepių kortų – tai tik keletas nuostabių veikėjų, su kuriais mažoji Alisa susiduria Stebuklų šalyje. Skaitykite šį gražiai iliustruotą komiksą, sukurtą pagal laikui nepavaldžią pasaką, ir kartu patirkite nepaprastų nuotykių.

„Juodasis gražuolis“

 

Ketvirtą kartą lietuviškai leidžiama knyga laikoma vienu iš klasikinių kūrinių, kuriuos turėtų perskaityti vaikai. „Juodasis Gražuolis“ – visame pasaulyje žinomas ir skaitytojų pripažintas autorės Anos Siuvel (Anna Sewell, 1820–1878) kūrinys apie nepaprastą žirgo gyvenimą XIX a. Anglijoje. Skaitytojas iš žirgo pasakojimo sužino netikėtų ir įdomių dalykų apie to meto aplinką ir žmonių gyvenimą, o šviesi knygos pabaiga sukelia daug jautrių minčių apie žmogaus ir gyvūno ryšį.

Leidykla „Nieko rimto“: https://www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/juodasis-grazuolis_6666

„Paslaptingas sodas“

„Paslaptingas sodas“ – vaikų klasika, kurią privalo perskaityti kiekvienas. Rašytoja Frances Hodgson Burnett sukūrė nepakartojamą istoriją apie dešimtmetę Merę, kuri auga dėdės dvare ir sielos žaizdas gydo atgaivindama apleistą sodą. Šis leidimas yra parengtas pagal žymųjį Frances Hodgson Burnett kūrinį ir iliustruotas talentingos italų menininkės Mariachiara Di Giorgio piešiniais, kurie užburia ir atgaivina paslaptingojo sodo vaizdus.

Leidykla „Briedis“ https://www.patogupirkti.lt/knyga/paslaptingas-sodas-35996.html

„Stiuartas Litlis“

Kai gimė antras ponios Frederik Litl sūnus, visi iš karto pamatė, kad jis ne didesnis už pelę. O dar tiksliau sakant, tas kūdikis iš tiesų visais atžvilgiais ir buvo visai panašus į pelę. Ūgio apie penkių centimetrų, turėjo smailią pelės nosį, pelės uodegą, pelės ūsus ir buvo malonus bei drovus, kaip pelei ir priklauso. O paaugęs jis ne tik liko panašus į pelę, bet ir elgėsi kaip kuo tikriausia pelė: nešiojo pilką skrybėlę ir vaikščiojo su maža lazda. Autorius – E.B.White.

Leidykla „Nieko rimto“: https://www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/stiuartas-litlis_6694

„Šarlotės voratinklis“

E. B. White’as (1899–1985) – daugeliui žinomų filmais virtusių istorijų „Stiuartas Litlis“ ir „Šarlotės voratinklis“ autorius. 1970-aisiais metais rašytojas apdovanotas Lauros Ingalls Wilder premija. „Šarlotės voratinklis“ – literatūros klasika tapęs jaukus pasakojimas apie tikrą draugystę ir stebuklus, kuriuos galime padaryti vieni dėl kitų. Narsios mergaitės Fernės išgelbėtas paršelis Vilburis labai trokšta draugų, tačiau visi tvarto gyventojai, regis, turi savų reikalų. Kas galėjo pagalvoti, kad pačia nuostabiausia drauge taps palubėje tinklus mezganti voriukė Šarlotė?

Leidykla „Nieko rimto“: https://www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/sarlotes-voratinklis_6774

Broliai Liūtaširdžiai

Fantastinė Astridos Lindgren novelė „Broliai Liūtaširdžiai“ nukelia į įspūdingą fantazijų pasaulį ir aptaria sunkias, bet svarbias temas – gyvenimą ir mirtį. Lietuvoje tai jau penktasis knygos leidimas.

Novelė „Broliai Liūtaširdžiai“ pirmą kartą pasirodė 1973 metais ir jau yra išversta į 46 kalbas. Knygoje aptariamos temos neįprastai tamsios ir sunkios vaikų literatūrai – liga, mirtis, tironija, išdavystė, maištas. Tačiau tai temos, kurios taip pat rūpi vaikams. Juolab, kad šalia egzistuoja nesavanaudiška, platoniška meilė, ištikimybė, viltis, drąsa ir pacifizmas. Pagal knygą Švedijoje sukurtas filmas, pastatyti du miuziklai.

Leidykla „Garnelis“ https://www.patogupirkti.lt/knyga/broliai-liutasirdziai.html

JO TAMSIOSIOS JĖGOS (TRILOGIJA)

I dalis “Auksinis kompasas” Laira savo dienas nerūpestingai leidžia koledže Oksforde ir nė nenutuokia, kad viskas netrukus pakryps kita linkme. Pasaulį, kuriame ji gyvena, nori pakeisti ne vienas ir visi jie tam turi savų priežasčių. O šis pasaulis ypatingas tuo, kad niekas jame nėra vienišas. Kiekvienas turi savo asmeninį demoną – tai žmogaus asmenybės dalis, įgavusi gyvūno pavidalą. Norėdami išgelbėti draugą Rodžerį, Laira ir jos demonas Panteleimonas leidžiasi į kupiną pavojų ir stingdančio šalčio kelionę. Ten jie susiduria su šarvuotaisiais lokiais ir raganomis, tačiau tai ne baisiausi jų sutikti padarai. Šiurpiausi sumanymai kyla… žmonėms.

Leidykla „Nieko rimto“: https://www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/auksinis-kompasas-jo-tamsiosios-jegos-1_6796

II dalis “Aštrusis peilis” Laira, nusekusi tėvo lordo Asrielio pėdomis į kitą pasaulį, sužino, kad pasaulių esti daugybė. Visi jie atrodo kažkuo panašūs, ir vis dėlto labai skiriasi. Galimybė šiuos pasaulius atverti kada tik panorėjus tenka Viliui – paprastam berniukui, nuolat gyvenančiam baimėje dėl savo motinos, persekiojamos keistų žmonių, norinčių žūtbūt išsiaiškinti, kas kadais nutiko jo tėvui, garsiam tyrėjui, išvykusiam į Šiaurę ir niekada negrįžusiam. Vilis, visąlaik jautęs, kad jam šiame gyvenime patikėta svarbi misija, tampa aštriojo peilio, galinčio perrėžti bet ką, nešiotoju. Jam, kaip ir sumaniajai Lairai, lemta prisidėti prie didžiausios kokią tik pasaulis kada regėjo gėrio ir blogio kovos.

III dalis  „Gintarinis žiūronas“. Ši knyga – trečioji ir paskutinė trilogijos dalis. Joje Vilis išvaduoja Lairą nuo ponios Koulter, ir juodu leidžiasi į paslaptingą mirusiųjų kraštą. Tyrėja Merė Meloun perpranta tikrąją Dulkių prigimtį, o lordas Asrielis pasirengęs kilti į lemiamą kovą. Kaip ir galima tikėtis, ji neįmanoma be skausmingų praradimų.

Phillipas Pullmanas(g. 1946 m.) – garsus anglų rašytojas, sukūręs daugiau nei 30 kūrinių suaugusiesiems ir vaikams. Rašytoją išgarsino fantastinė trilogija „Jo tamsiosios jėgos“. Ši knyga – pirmoji trilogijos dalis. Autorius kuria autentišką ir įtraukiantį mistinį pasaulį. Paauglė Laira kartu su savo demonu norėdama išsiaiškinti, kodėl mieste paslaptingai dingsta vaikai, iškeliauja į Šiaurę. Ten ji atranda ir praranda daug daugiau, nei tikėjosi

HARIS POTERIS (komplektas)

Leidykla “Alma littera” dar kartą išleido septynias J.Rowling knygas apie Harį Poterį. Jei yra neskaičiusi – šis knygų rinkinys gali tapti puikia dovana. Arba, jei abejojate, pirkite tik pirmąją dalį.

Leidykla “Alma littera” https://www.patogupirkti.lt/knyga/komplektas-visos-hario-poterio-serijos-knygos-7-knygos.html

Robinzonas Kruzas

Danielio Defoe (1660–1731) žymiausias kūrinys „Robinzonas Kruzas“ tapo tikra nuotykių klasika, kurią su malonumu skaito tiek vaikai, tiek suaugusieji. Romane įtaigiai pasakojama jūreivio, patekusio į negyvenamą salą ir ilgus metus joje išgyvenusio, istorija. Pasakojimas apie paprastą žmogų, sugebėjusį atlaikyti ypatingus likimo išbandymus ir prisitaikyti prie ekstremalių salygų, neprarandant tikėjimo, vilties ir vidinės stiprybės, įkvepia iki šiol. Knygą iliustravo australų dailininkas Robertas Ingpenas, už viso gyvenimo kūrybą apdovanotas Hanso Christiano Anderseno medaliu.

Leidykla „Nieko rimto“ https://www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/robinzonas-kruzas_6958

Vėjas gluosniuose

Su šimtmečio leidimui sukurtomis iliustracijomis

Pavasario buvo pilnas oras ir žemė; svaiginantis jo ilgesys ir nerimas skverbėsi net į mažą, tamsų Kurmio namelį. Taigi visai nenuostabu, kad Kurmis staiga trenkė teptuką ant grindų, šūktelėjo: „Kad jį kur! Teprasmenga ta pavasario ruoša“, – ir, net neapsivilkęs švarkelio, išrūko pro duris. Kurmis kniso, rausė, gramdė žemę nagais, kapstė ją ir vėl gramdė, rausė, kniso, uoliai darbuodamasis letenėlėmis ir visą laiką niurnėdamas panosėje: „Aukštyn, aukštyn, greičiau į viršų!“ Tik staiga – šmukšt! – jo snukutis išniro į saulės šviesą, ir Kurmis kūlversčia išsirito į šiltą pievos žolę.

Metęs pavasarinį tvarkymąsi, Kurmis nuklysta per pievas ir atsiduria prie dar niekad nematytos upės. Čia nuoširdžiojo žvėrelio laukia ir daugiau staigmenų, pakeisiančių jo gyvenimą. Su naujaisiais draugais – sumaniuoju Vandeniniu Žiurkinu, mąsliuoju Barsuku ir užsispyrėliu Rupūžiumi – Kurmis patiria gausybę neįtikėtinų nuotykių. Vietoje nenustygstantis Rupūžius nukniaukia svetimą, bet greitą… nuostabų… didžiulį… automobilį ir patenka į kalėjimą. Vėliau draugams tenka didvyriškai susigrumti su pavojingais Gūdžiosios Girios gyventojais, užgrobusiais Rupūžiaus dvarą.

Leidykla „Nieko rimto“: https://www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/vejas-gluosniuose_698

 

 

 

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.