Knygos

Atnaujintas „Nesėdėk namuose“ leidimas – dar daugiau pažintinių takų Lietuvoje

2024-06-10 — Goda Leo0

main

Knygos

Atnaujintas „Nesėdėk namuose“ leidimas – dar daugiau pažintinių takų Lietuvoje

2024-06-10 — Goda Leo0

Tinklaraštis „Nesėdėk namuose“ 2021 metais pristatė knygą tuo pačiu pavadinimu, kurioje sutalpino 100 savo aplankytų pažintinių takų Lietuvoje aprašymus, žemėlapius, patarimus, ką ten veikti, kuo jie ypatingi. Tinklaraščio autorius ir knygos autorius Ramūnas Šukauskas, rodos, nesėdėjo namuose ir išleidęs knygą, nes vos po kelių metų pristato atnaujintą ir papildytą leidimą! Apie pirmąją knygą galite paskaityti čia „Pats storiausias ir išsamiausias pažintinių takų gidas Lietuvoj“, o dabar papasakosiu apie jos papildymą.

Ši knyga yra ne tik storiausias, išsamiausias, bet ir vienintelis pažintinių takų Lietuvoje žinynas į kurį patenka ir didieji, visiems gerai pažįstami takai, ir netikėti, pavyzdžiui, teminiai maršrutai.

 

R. Šukauskas įžangoje prisipažįsta, kad pats pažintinius takus atrado, kai pradėjo keliauti su mažu sūnumi. Panaršė, kur būtų galima rasti visą takų sąrašą ir jo neradęs greit suprato, kad laukia iššūkis išbandyti visus Lietuvoje pažintinius takus. Prieš trejus metus susikaupė ir išrinko šimtą gražiausių, kuriuos aprašė ir knygą išleido leidykla „Terra Publica“. Pažintiniai takai, kaip ir visas turizmas Lietuvoje, labai greitai keičiasi – atsiranda naujų maršrutų arba anksčiau gerai vertinti tampa neprižiūrimi, todėl Ramūnas iššūkį priėmė antrą kartą ir dar kartą išrinko šimtą geriausių takų. Kiek pasikartoja, netikrinau, bet vienas ar kitas jos leidimas privalo būti visų šeimų bibliotekose.

Maršrutai suskirstyti į skirtingas kategorijas:

  • Takai laukinėje gamtoje – juose mažiau patogumų, bet daugiau autentikos.
  • Maršrutai smagiems pasivaikščiojimams – tiek ilgesni, tiek trumpesni pasivaikščiojimui skirti takai.
  • Takai su apžvalginėmis aikštelėmis – tai vietos, kur įspūdinga panorama galėsime pasigrožėti „iš“ aukščiau tam tikslui įrengtose regyklose.
  • Teminiai takai – kviečia ne tik vaikščioti, bet ir pasisemti žinių. Pavyzdžiui, „Maironio kelias padubysiu“ ar „Senųjų kaimų pažintinis takas“.
  • Vaizdinti maršrutai, kur galima išvysti gražiausius kraštovaizdžius ir neretai, pasimėgauti pramogomis prie vandens.

Knygos priekyje yra žemėlapis, tad pažintinį taką galima išsirinkti pagal jūsų planuojamą kelionės kryptį ar gyvenamą vietą.

Kiekvienas maršrutas turi tikslų žemėlapį, koordinates ir aprašymą. Taip pat išnašose yra nemažai įdomių faktų. Pavyzdžiui, Vidzgirio pažintiniame take česnakais kvepia ne tik česnakai, „Vidzgirio miško balose gyvena rupūžės – česnakės, kurios taip pat skleidžia česnakų kvapą“.

Nurodyti maršrute esantys lankytini objektai, maršruto ilgis, tako tipas (linijinis ar žiedinis). Mini žemėlapyje rasite ir QR kodą kurį nuskanavę visą įrašą galėsite perskaityti telefone, tad išsirinkę pažintinį taką knygą galite palikti namuose, o keliaudami visą informaciją turėsite savo telefone!

Ši knyga yra puiki dovana visiems – sau tinkamų pažintinių takų ras šeimos su vaikais, iššūkius mėgstantys jaunuoliai ar gamtoje laisvalaikį leidžiantys vienišiai.

„Nesėdėk namuose“ rasite knygynuose arba už draugišką kainą https://www.terrapublica.lt/parduotuve/knygos/pazintines-knygos/knygos-apie-lietuva/nesedek-namuose-100-lietuvos-pazintiniu-taku-atnaujintas-ir-papildytas-leidimas/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.