Knygos

2020 metais išleistų knygų vaikams topas: KALĖDŲ TEMATIKA

2020-12-13 — Goda Leo0

main

Knygos

2020 metais išleistų knygų vaikams topas: KALĖDŲ TEMATIKA

2020-12-13 — Goda Leo0

Dar viena puiki knygų tema, kuri itin tinka dovanai po eglutę – kalėdinės tematikos knygas visada smagu skaityti laukiant švenčių ar po jų.

„Kalėdų istorija“

 

Jei esi geraširdis, pasiaukojantis ir tiki stebuklais, gali nuveikti bet ką. Tačiau argi įmanoma per vieną naktį apdovanoti visus pasaulio vaikus? Siekiant šio nepaprasto troškimo žvejo sūnui Mikalojui teks pažinti daugybę žmonių, paslapčiomis gaminti žaisliukus piktojo staliaus Izaoko dirbtuvėje, rogėmis apkeliauti užpustytus Suomijos kaimelius ir netgi prisijaukinti pulkelį laukinių elnių. Šio sunkaus kelio gale laukia neišmatuojamas džiaugsmas – juk visos tyros svajonės galų gale išsipildo, o vienišas, mažas berniukas tampa visame pasaulyje mylimu Kalėdų seneliu.

„Kalėdų istorija“ skaitytojas nebūtinai turi būti Kalėdų aistruolis, jam netgi nebūtina tikėti Kalėdų Seneliu. Knyga skirta visiems tiems, kurie tiki artimo meile ir pasiaukojimu ištisas 365 dienas per metus.

Leidykla „Nieko rimto“ https://www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/kaledu-istorija_2276

“Namai Kalėdoms”

Todui Makrėjui dvidešimt ketveri, bet jis šiek tiek kitoks nei kiti vaikinai. Jam sunku suprasti kai kuriuos dalykus, o mokslai ir praktinės kasdienio gyvenimo užduotys dažnai tampa tikru iššūkiu. Tačiau jis labai myli gyvūnus ir turi auksinę širdį. Nuo tada, kai priglaudė retriverio mišrūną vardu Kalėdos, Todo gyvenimas pasikeitė į gerą. Jis pasiryžo išsikraustyti iš tėvų namų ir jau kelerius metus dirba prieglaudoje, kur prižiūri ir dresuoja šunis bei ieško jiems naujų namų. Šis darbas džiugina Todą ir puikiai jam sekasi, tačiau gyvenimas miestelyje vis sunkėja. Daugybė žmonių netenka darbo, visiems trūksta pinigų ir miestelis nebegali išlaikyti prieglaudos. Todas kartu su drauge Laura nusprendžia nepasiduoti – juk kiekvienam augintiniui reikia mylinčių namų. Ši knyga – ne tik jaukus kalėdinis pasakojimas, bet ir istorija apie nuoširdų žmogaus ir šuns ryšį bei drąsą būti savimi.

Leidykla „Nieko rimto“ https://www.niekorimto.lt/tekstines-knygos/namai-kaledoms_6952

“Broliai Kalėdos”

Italų autoriaus Giacomo Papi knyga „Broliai Kalėdos“ – šiuolaikinė kalėdinė pasaka, kuri patiks ir vaikams, ir suaugusiems. Nuotykių kupinas siužetas, magiškos būtybės ir tikrosiomis vertybėmis spinduliuojanti istorija jaukiai sušildys tamsius žiemos vakarus. „Broliai Kalėdos“ – šiuolaikinė Kalėdų pasaka dideliems ir mažiems. Šventine dvasia alsuojanti istorija primena vertybes, kurios šiame sumaterialėjusiame pasaulyje yra pamirštos. Iš istorijos pasimokys visi. Ir skaitytojai, ir veikėjai. Lučianui teks suprasti, kad siekis visus apdovanoti vienodai yra taurus, tačiau vaikai skirtingi ir nusipelno specialiai jiems sukurtos dovanos.

Leidykla “Alma littera”  https://www.patogupirkti.lt/knyga/broliai-kaledos.html

„Tėtušis Kalėda ir aš”

Su Tėtušiu Kalėda rašytojas Matt Haig skaitytojus supažindino ir visą jo atsiradimo istoriją papasakojo knygoje „Kaip Kalėdų Berniukas tėčio ieškojo“. Antroje knygelėje „Mergaitė, kuri išgelbėjo Kalėdas“ vaikai skaitė apie našlaitę Ameliją, kuri vienintelė žemėje tikėjo Kalėdų stebuklais ir galėjo išgelbėti sparčiai blėstančią magiją. Naujausioje dalyje „Tėtušis Kalėda ir aš“ vėl susitiksime su Amelija ir sužinosime, kaip jai sekasi toliau. Laukia daug nuotykių!

Leidykla “Tyto Alba” https://www.patogupirkti.lt/knyga/tetusis-kaleda-ir-as.html

“Elė, lokys ir sniegas”

„Dabar laimingiausias metų laikas, o aš jaučiuosi tokia liūdna!“ – galvoja Elė. Niekas nepadeda – nei šokiai, nei kūlversčiai. Tačiau mama pačiu laiku padovanoja dukrai ypatingą šeimos knygą, pilną idėjų, kaip susikurti kalėdinę nuotaiką. Įvykdžiusi visas šventines užduotis, kurias galėsite daryti kartu, mergaitė iš tiesų pajunta Kalėdų džiaugsmą. O dar jos laukia ypatingas susitikimas su lokiu… Patarimai veikia ir pradžiugins ne tik Elę, bet ir jaunuosius šios knygos skaitytojus, kuriems patiks ne tik pasakojimas apie Elę ir lokį, bet ir smagūs darbeliai bei močiutės sausainių receptas.

Leidykla “Nieko rimto” https://www.patogupirkti.lt/knyga/ele-lokys-ir-sniegas.html

„Kalėdozauras ir Žiemos Ragana“

Tomo Flečerio knygoje žaismingai pasakojama apie Kalėdų Senelį, paslaptingą Žiemos Raganą, draugystę ir svarbą tikėti stebuklais. Viljamui ir jo tėčiui labiausiai už viską patinka dinozaurai ir švęsti Kalėdas. Kai paaiškėja, kad gražiausiai metų šventei iškilo pavojus, Viljamas kartu su stebuklingu Kalėdozauru leidžiasi į didžiulį nuotykį tolimoje Šiaurėje. Jauki ir pilna humoro knyga skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams. Ją puošia jaukios dailininko Shane Devries iliustracijos.

Leidykla “Nieko rimto” https://www.knygos.lt/lt/knygos/kaledozauras-ir-ziemos-ragana/

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.