Knygos

Knyga vaikams „Pabaisa ir Betanė“ privers juoktis net suaugusius

2024-06-04 — Goda Leo0

main

Knygos

Knyga vaikams „Pabaisa ir Betanė“ privers juoktis net suaugusius

2024-06-04 — Goda Leo0

Galvoju, reikėtų patentuoti metodą, kaip pailsėti po sunkios darbo dienos – vietoje pramoginių laidų ar detektyvinių serialų, daug geriau galvą išvalo… vaikiškos knygos! Ypač tokios, kurias skaitydamas gali dar ir nusijuokti.

Jack Meggitt-Phillips knyga pradinukams „Pabaisa ir Betanė“ tokia kupina ironijos, kad puikiai tiks ir suaugusiems.

 

Pagrindinis herojus (vienas iš dviejų) Ebenizeris Žnyplius gyvena jau šimtus metų ir nei sensta, nei skursta. Jis augina siaubingą pabaisą, kuri pasirūpina jo turtais ir jo amžina jaunyste. Viena bėda, kad Ebenizeris turi pasirūpinti pabaisos poreikiais. Viskas prasidėjo, kai vaikystėje Žnyplius rado mažą baikštų padarėlį, kuris valgydamas įvairius gyvius vis pampo ir pampo. Privalumas – pasirodo tas stebuklingas padarėlis moka išvemti įvairiausius daiktus (na ir kad, kad gleivėtus, bet gerus) ir stebuklingą jaunystės gėrimą, kuris neleidžia semti.

Nors buvo liūdna buvo atiduoti mylimą katiną pabaisai į nasrus, kai pabaisa paprašo sultingo vaiko – Ebenizeris net nesusimąsto, kad čia kažkas blogai. Juk vaikų jis tikrai nemėgsta. Iki tol, kol sutinka Betanę.

Godžiojo Ebenizero ir neišpasakytai padykusios Betanės draugystės istorija skaitytojus taip pat įkvėps susimąstyti, kad nereikia spręsti iš pirmo žvilgsnio. Padaužos širdyje labai daug nuoskaudų, o 500 metų gyvenantis Žnyplius dėl pabaisos neturėjo nė vieno draugo.

Knyga nebūtų nė perpus tokia smagi, jei ne šmaikščios iliustracijos, kurių autorė Isabelle Follath. Stilistika man priminė senas knygas apie plėšiką Hocenplocą, kur juodai balti piešiniai labai gerai atskleidžia personažų paveikslus.

Tad „Pabaisa ir Betanė“ patiks tiems, kurie mėgsta skaityti apie tikrą draugystę, nebijo vėmalų ir mėgsta knygas su tęsiniu, nes paskutiniai knygos sakiniai intriguoja sulaukti dar vienos dalies.

Anglijoje gyvenantis knygos autorius Jack Meggit-Phillips (Džekas Megitas-Filipsas) rašo scenarijus, yra dramaturgas ir jo knygos jau spėjo užkariauti ne tik vaikų širdis. Pagal knygą „Pabaisa ir Betanė“ teises kurti filmą įsigij kino kompanija „Warner Bros“.

Knygą rasite knygynuose arba galite įsigyti internetu https://www.baltoslankos.lt/pabaisa-ir-betane

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.