Knygos

5 KNYGOS, KURIAS TURI BŪTI PERSKAITĘS KIEKVIENAS

2024-01-17 — Goda Leo0

main

Knygos

5 KNYGOS, KURIAS TURI BŪTI PERSKAITĘS KIEKVIENAS

2024-01-17 — Goda Leo0

Knygos turi galią. Jos geba perkelti mus į visiškai kitą pasaulį. Perskaitę knygą galime pakeisti požiūrį į supantį pasaulį ar net tapti geresniais žmonėmis. Nesvarbu, koks jūsų amžius, ką veikiate ar apie ką pastaruoju metu daugiausiai galvojate, knygos iš šio sąrašo gali jums padėti pabėgti nuo rutinos, įkvėpti jėgų ar tiesiog padėti gerai praleisti laiką. Pateikiame penkių knygų, kurias būtina perskaityti, sąrašą.

Šimtas metų vienatvės, Gabriel García Márquez

Šis ispanų rašytojo romanas yra pasaulinės literatūros klasika ir tikrų tikriausias etalonas. G.G. Markeso knygą daug kas mėgsta dėl nepaprasta pasakojimo technikos ir įtaigaus autoriaus balso. Septynias kartas apimantis romanas pasakoja daugiasluoksnę istoriją, kurioje tikrovė susipina su siurrealumu, o skaitydami žmonės gali pajausti stiprias, užburiančias emocijas.

 

Nekaltybės amžius, Edith Wharton

Šiame romane veiksmas vyksta XXa. pirmojo dešimtmečio Niujorke, sparčiausiai augančiame JAV mieste. Istorija nagrinėja to meto visuomenės narių patiriamą spaudimą ir priešpriešą tarp moralės bei pagundų.

Niulando Arčerio istorijoje gvildenamos meilės, troškimų ir visuomenės lūkesčių temos, todėl romanas yra patrauklus skaitinys, rezonuojantis ir su šiuolaikiniu žmogumi. Juk sudėtingi žmogaus jausmai ir socialinis etiketas – temos, kurios aktualios ir nūdienų pasaulyje.

Alchemikas, Paulo Coelho

Kurį laiką P. Coelho kūryba buvo labai ant bangos. Tai – ne be priežasties. „Alchemikas“ – alegorinis pasakojimas, tapęs mūsų laikų klasika. Jame pasakojama apie jauno piemens Santjago kelionę į Egiptą ieškoti paslėpto lobio. Ši knyga – tai ne tik graži istorija, bet ir įkvepiantis vadovas, skatinantis skaitytojus siekti savo svajonių ir klausytis ne išorės ar visuomenės balso, o savęs pačių.

Vakarų fronte nieko naujo, Erichas Marija Remarkas

Ši knyga – tai jaudinantis ir labai stiprias emocijas keliantis Didžiojo (I-ojo pasaulinio) karo vaizdinys iš vokiečių kario perspektyvos. Nors parašytas praėjusiame amžiuje, dabartiniame kontekste vis dar labai aktualu paskaityti apie tai, kaip be gailesčio atskleidžiama karo kaina žmogaus psichologijai, sąmonei ir pasaulėjautai. Dėl savo nesuvaidinto, tamsaus ir nuoširdaus pasakojimo, „Vakarų fronte nieko naujo“ yra laikui nepavaldus kūrinys, aktualus visoms kartoms.

Vilniaus pokeris, Ričardas Gavelis

Lietuviai gali didžiuotis mūsų šalies kūrėjų literatūra. Yra tikrai ne viena knyga, kuri lengvai patektų į pasaulinės literatūros elitą. Kūrinys, kurį parinkome šiam sąrašui – R. Gavelio „Vilniaus pokeris“. Jis laikomas pirmuoju postmoderniu lietuvišku romanu. Knygoje vaizduojama nerimą kelianti distopija. Veiksmas vyksta Vilniuje, o herojai keliauja po miestą, atspindintį groteskiškas jų protų vizijas. Šis romanas – tai nėrimas gilyn į sudėtingą ir absurdišką vėlyvojo sovietmečio Lietuvos gyvenimą

Nepamirškite, kad patogiausia – palaukti akcijos knygoms bei įsigyti jas internetu. Nereikės stovėti eilėse, o dar ir sutaupysite.  

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.