Knygos

Įsimintiniausios 2020 m. knygos vaikams: tai gali tapti puikia Kalėdų dovana

2020-12-13 — Goda Leo3

main

Knygos

Įsimintiniausios 2020 m. knygos vaikams: tai gali tapti puikia Kalėdų dovana

2020-12-13 — Goda Leo3

Besidairantiems kuo papildyti Kalėdų Senelio maišą knyga tampa puikia išeitimi. Tiesa, jei vaikas mėgsta skaityti, verta paieškoti naujesnės, šiais metais išleistos knygos. Dalijamės knygų vaikams topais, kuriuose galite rasti tikrai puikią kalėdinę dovaną. Nesame visažiniai, todėl jei turite savų atradimų, idėjų, kaip papildyti šiuos sąrašus – negailėkite, dalinkitės komentaruose arba goda@seimosgidas.lt – papildysime jūsų patarimais.

Kokiais kriterijais atrinktos knygos? Tokios, kurias atsiversite su vaikais ne vieną kartą, vienų labai išskirtinės iliustracijos, kitų tekstas ypatingas, o trečios tiesiog vaikams perduoda labai svarbią žinutę. O tam, kad paprasčiau būtų ieškoti, suskirstėme knygas į kategorijas:

 

2020 metais išleistų knygų vaikams topas: KLASIKA

2020 metais išleistų knygų vaikams topas: KALĖDŲ TEMATIKA

2020 metais išleistų knygų vaikams topas: LIETUVIŲ AUTORIAI

2020 metais išleistų knygų vaikams topas: ŽINYNAI/ENCIKLOPEDIJOS

Komentarų 3

 • Aistė

  2020-12-14 16:48

  Klausykit, na jūs ir privėlėt!
  Visiškai teisingai rašote: „Tiesa, jei vaikas mėgsta skaityti, verta paieškoti naujesnės, šiais metais išleistos knygos“, bet į sąrašus įtraukiate ne tik naujas knygas, ne tik senų knygų naujus leidimus, bet ir paprasčiausius pakartotus tiražus! Jūsų skaitantis vaikas jau seniausiai turės ir „Vėją gluosniuose“, ir „Brolius Liūtaširdžius“, ir „Kalėdų istoriją“, ir „Arklį Dominyką“, etc.
  O suskirstymas? Ar tikrai skaitėte siūlomas knygas? Į klasiką įtraukti „Paslaptingo sodo“ adaptaciją – rimtai? O nuo kada Elena Val tapo lietuve? Ir per kurį galą jūsų „Žinynai / enciklopedijos“ yra žinynai ir enciklopedijos?
  Labai neprofesionalu, labai.

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2020-12-14 18:45

   Klasika yra klasika – daugelis jos jau leista lietuviškai ne kartą, bet, kas įdomiausia, daugelis vaikų jos nėra skaitę ir net neturi. Žinynai ir enciklopedijos – tai tokios knygos, kuriose pateikta tam tikra teminė informacija – ar filosofai, ar astronomija, ar gyvūnai. O dėl Elenos Val – mūsų klaida, dovanokit, pasitaisėme.
   P.S. Tai tikrai asmeninės idėjos ir tikiu, kad kiekvienam tai gali būti puiki kelio pradžia į savo atradimus!

   Atsakyti

   • Aistė

    2020-12-14 19:50

    Goda, bet ar jus skiriate naują klasikinės knygos leidimą ir pakartotą? Man regis, ne. O adaptaciją ir originalą? Ir ar suprantate, kad jūsų knygų sąrašas visiškai nedera prie įrašo įžangos?
    Žinynai ir enciklopedijos nėra teminės knygos.
    Enciklopèdija [gr. enkyklopaideia < enkyklios — visuotinis + paideia — auklėjimas]:
    1. mokslinis informacinis leidinys, kuriame abėcėlės ar temų tvarka pateikiama visų ar kai kurių mokslo ir praktikos sričių svarbiausių žinių visuma;
    2. psn. susisteminta kai kurių mokslo sričių apžvalga.
    Žinynas – dalykinės literatūros išdėstymo forma. Žinynais siekiama pateikti išsamias tam tikros srities žinias, remiantis tam tikrais išdėstymo kriterijais. Duomenys čia pateikiami trumpai, yra susisteminti, skirti greitam praktiniam panaudojimui.
    Tai, ką jūs čia sukrovėte, vienu žodžiu galima pavadinti nebent pažintinėmis knygomis.

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.