Knygos

Turite problemų dėl tvarkos vaikų kambaryje? Kvieskite monstrus!

2021-05-06 — Goda Leo0

main

Knygos

Turite problemų dėl tvarkos vaikų kambaryje? Kvieskite monstrus!

2021-05-06 — Goda Leo0

Nuotrauka viršuje nėra koliažas – taip dažnai atrodo trijų dukrų kambarys. Vietos nėra, amžius skirtingas, įpročiai ne vienodi, o rezultatas toks. Žinoma, vienomis dienomis laikausi dzen principo – pačios tame kambaryje ir gyvena, kitomis pajuokauju, kad įsiveis gyvačių (tąnakt mažiausioji atlėkė išsigandusi gyvačių miegot pas mus), o dažniausiai – grasinimais ir riksmais priverčiu tvarkytis.

Problemų, aišku, daugiausiai su šešiamete, kuri negaliu sakyti, kad nesitvarko, tiesiog turi labai keistus tvarkymosi įpročius ir kaupimo pomėgį (paveldėjo iš šeimos vyro). Daikteliautoja, vis kraunanti savo gėrybių krūvas.

 

Todėl labai laiku į namus atkeliavo nauja “Debesų ganyklų” knyga “Net monstrai tvarkosi”. Pamenate, prieš keletą metų buvo išpopuliarėjusi “Net monstrai valosi dantis” (ją aprašiau čia: Kai namuose dantų šepetėliai pamiršti, kviečiame į pagalbą knygą „Net monstrai valosi dantis“), tad čia – knygos tęsinys.

Pagrindinis veikėjas – tas pats juokingas mažylis monstriukas “Fulberas” ir šįkart jis narplioja tvarkos detektyvą. Man labai patinka monstriuko aliuzija į mažą vaiką – juk nei vienas, nei kitas nežino namuose esančių taisyklių ar net tvarkos naudos (krūvoje žaislų visad sunkiau rasti mėgstamą). Todėl tiek monstriuką, tiek ir mažiuką reikia supažindinti su tvarkos taisyklėmis.

Įdomi smulkmena – garantuoju Jessica Martinello (knygos autorė) neskaitė Kakės Makės knygų, bet abejose jų atsiranda personažas, “pasirūpinantis” vaikų žaislais. Jei daugelis mažylių žino Netvarkos nykštuką, tai šiose knygose atsiranda žaisliukus ėdantis monstras – nesitvarkai žaislų, neturi žaislų. Tik nereikėtų tėvams tapti tais nykštukais ar monstrais – pirmiau vaikus verta mokyti tvarkos, tartis, suprasti, argumentuoti, padėti ir ypatingais atvejais įspėti, kad jei negali susitvarkyti tokios gausybės, žaislų reikės sumažinti.

O kad apie tvarką diskutuoti būti smagiau – vartykite, skaitykite spalvingą knygą “Net monstrai tvarkosi!”, kurią rasite knygynuose arba https://debesuganyklos.lt/knygynelis/net-monstrai-tvarkosi/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.