Knygos

Kai namuose dantų šepetėliai pamiršti, kviečiame į pagalbą knygą „Net monstrai valosi dantis“

2018-12-17 — Laura Bernotaite1

main

Knygos

Kai namuose dantų šepetėliai pamiršti, kviečiame į pagalbą knygą „Net monstrai valosi dantis“

2018-12-17 — Laura Bernotaite1

Ne paslaptis, kai augini pirmagimį, puoli valyti dar tik besikalantį dantuką, na o kai po namus zuja trys vaikai, užmiršti išsivalyti dantis ir pati. Žinoma, juokas juokais, o ginčų dėl dantų valymo, ypač dukart per dieną ir dar po dvi minutes, kyla dažnai. Net ir jau akių šešėliais ir nagų laku besidominti vyresnėlė dažną vakarą pareiškia, kad nesukirmys tie dantys jei kokį vakarą jų ir nesivalysiu… O 5-metis turi planą, kad nesivalant dantų ir jam greičiau jie pradės klibėti, nes juk darželio grupėje vienam iš draugų jau net du iškritę….

 

Kritiškai įvertinę planą paskaityti knygą apie dantų valymą, visi vaikai sušoko aplink stalą, išgirdę knygos pavadinimą. Juk MONSTRAI rūpi visiem. Tik mažylė Šarūnė pasitikslino, ar nebus labai baisu, nes ji bijo ir monstrų, ir dantų šepetukų, ir juodų knygų. Na bet atvertus pirmąjį puslapį, pamiršę baimes ir išankstines nuostatas, įsitraukėme į netikėtumų kupiną pasakojimą apie… dantų valymą.

 

Ir sutikome šioje knygoje tokią pažįstamą mergytę, kuriai dantis valytis nuobodu, krūvą monstrų iš įvairių namų pakampių, ėduonį ir krūvą patarimų, kaip tą ėduonį išgąsdinti.

Knygos iliustracijos tikrai užburiančios, pravertus pirmą kartą ir perskaičius istoriją, vaikai puolė vartyti ir ieškoti paslapčių detalėse, patys pasičiupę knygą, kurti istorijas apie paveikslėliuose esančius nepagrindinius herojus. Tekstas man šiek tiek kliuvo, labai jau daug pamokymų ir nemažai didaktikos. Man atrodo, kad iliustracijos žaismingos ir būtų daug paveikesnės kartu su paslėptu pamokymu, o ne tiesiogiai pagrūmojimu „venk saldumynų“ ir tuo pačiu „žinau labai sunku“ – na ir ką dabar daryt, kaip ir neaišku J Taip pat kliuvo paliepimas gerti pieną, kad dantys būtų sveiki, nors šiuo metu moksliniai tyrimai jau aiškiai rodo, kad dantų formavimuisi pieno produktai lemiamos įtakos nedaro…

Mano nuostabai – ši knyga puikiai suveikė mažiausiajai skaitytojai, jau dvi savaites kas vakarą Šarūnė ją atsiverčia jau apsirengusi pižamą, liepia paskaityt ir pati atneša dantų šepetėlius sau bei broliui su sese… ir ginčų nebekyla, eina visi į vonią ieškoti monstrų. Žinoma po to niekas nenori lipti į savo lovą, nes juk MONSTRAI… bet tai jau kita istorija…

Lietuvių kalba kol kas yra išleista tik ši Jessica Martinello knyga,  tačiau paieškojusi interneto platybėse radau labai nuostabią autorės knygą apie kelionę į Mėnulį, labai tikiuosi ir lauksiu šios knygos lietuviškai.

Jessica Martinello „Net monstrai valosi dantis“, 32 psl., 2018 m. išleido leidykla „Debesų ganyklos“, Kaina 5.99 Eur

http://debesuganyklos.lt/knygynelis/net-monstrai-valosi-dantis/

 

Vienas komentaras

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.