Knygos

Su savo emocijomis susipažinti vaikams padės nauja knyga „Tapukas ir emocijų kuprinė“

2022-04-03 — Goda Leo0

main

Knygos

Su savo emocijomis susipažinti vaikams padės nauja knyga „Tapukas ir emocijų kuprinė“

2022-04-03 — Goda Leo0

Anksčiau daugelis vaikiškų knygų buvo tokios… didaktinės, pamokančios „negražu meluoti“, „negalima neklausyti tėvų“ ir pan. Dabar viena po kitos į rankas patenka spalvingos knygelės vaikams ugdančios emocinį intelektą ir aš dėl to esu labai laiminga. Skaitau jas dukroms ir suprantu, kad jos skirtos ne tik joms, bet ir man, tos 90-ųjų kartos vaikui, kuris tapo tėvais (jei nesuprantate apie ką aš, paskaitykite https://www.seimosgidas.lt/sveiki-mano-vardas-goda-ir-as-augau-devyniasdesimtaisiais/).

Dar smagiau, kad tokias knygas leidyklos ne tik verčia, bet ir palaiko kuriančius jaunuosius lietuvių autorius. Kalbu apie naują leidyklos „Debesų ganyklos“ išleistą Monikos Žiūkaitės knygą „Tapukas ir emocijų kuprinė“, kurią iliustravo Renata Bee.

 

Labai graži knyga ir dar gražesnė istorija apie tapukų kaimelį kuriame gyveno tapukas, gaminantis tapukus (t.y. batus, bet mes namuose tokius veltinukus vadiname tapukais). Tapukas sukuria kitos spalvos nei įprasta batukus, bet kiti tapukai sunkiai priima naujoves, kaip ir kūrėjas – kritiką. Jį į savo glėbį pastveria būrys emocijų – ir gerų, ir nelabai, bet visiškai normalių. Niekad su emocijomis nesupažindintas tapukas išsigąsta ir emocijas sugrūda į tamsią kuprinę. O kas toliau? Teks paskaityti knygą, kad sužinotumėte, bet jau turbūt suprantate, jog su emocijomis reikia draugauti, o ne jas slėpti. Tą dažnai daro ne tik vaikai, bet ir mes, suaugusieji.

Šią knygą pavadinčiau „vakaro knyga“, kurią turite skaityti kartu su vaikais ir kalbėti kalbėti kalbėti. Apie emocijas su kuriomis susidūrėme per dieną, apie savo elgesį, ką tuomet darėme. Ir išvis, kodėl reikalingos tos emocijos? Gal geriau, kaip tapukui – nieko nejausti? Neerzintų sesė ar brolis, nejaustume mamos meilės ir gal būtų paprasčiau?

Knygos autorė – marketingo specialistė, kūrybininkė ir tinklaraščio “Aš ramus“, kuriame daug kalbama apie emocinę sveikatą autorė. Labai tikiuosi, kad tapukų istorijas ji tęs ir toliau, nes atrasdama labai taiklių perkeltinių prasmių ir sulygindama emocijas su ranką duodančių draugu ar priešu, kurį galima paslėpti kuprinėje (ir paskui tenka sunkiai nešti!) ji tikrai puikiai debiutavo, kaip rašytoja!

Knygą „Tapukas ir emocijų kuprinė“ rasite knygynuose arba https://debesuganyklos.lt/knygynelis/tapukas-ir-emociju-kuprine/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.