Knygos

Mokotės naudotis puoduku? Vaikams paskaitykite šią knygelę

2021-04-02 — Goda Leo0

main

Knygos

Mokotės naudotis puoduku? Vaikams paskaitykite šią knygelę

2021-04-02 — Goda Leo0

“Mažas skubus reikaliukas” – intriguojančiai vadinasi nauja “Debesų ganyklos” knyga ir pamačius viršelį su katyte suspaudusia letenėles tarp kojų prie durų su širdele iškart pasidaro kas per reikaliukas!

Knygos siužetas tikrai atpažįstamas visiems tėvams – prieš iškeliaujant iš namų mama paprašo užsukti į tualetą, bet dukra patikina tai padariusi. Pakankamai nutolus nuo namų, pasigirsta tylus “noriu sysių”! Buvo taip? Mums ne kartą! Gali piktis, barti, grasinti, bet žinai, kad vaikas ilgai kentėti negali, todėl tenka ieškoti išeities.

 

Kadangi pasirinktas knygos laikas yra kokie 60-70 tieji, teks susipažinti ir su tokia transporto priemone, kaip tramvajus (žinau žinau, tramvajai važinėja ir dabar, bet pats dizainas jo nukelia ne vieną dešimtmetį atgal). “Reikaliukui” svarbumo suteikia ir tai, jog pagelbėti mažylei katytei apsiima ne policininkas šuo!

Knygą parašė Quentin Greban – belgų iliustratorius, paveikslėlius paišęs daugiau nei 50-čiai įvairių vaikiškų knygų. Būtent iliustracijos šioje knygoje ir yra jos stiprioji pusė – jomis itin gerai perteikiamas tas reikaliuko skubumas ir emocija, vandeninių dažų liejiniai knygą “sujaukina”.

Knygoje tikrai nedaug teksto, veikėjai yra lengvai vaikams atpažįstami gyvūnai, o siužetas artimas mažiausiems, todėl šią knygą rekomenduočiau skaityti 2-4 metų vaikams. Jie tikra ras ką ir pirštu pabaksnoti (o, žiūrėk, antis su megztiniu), ir dar kartą su tėvais aptarti pagrindinę šios knygos mintį – prieš keliaujant iš namų, visad reikia apsilankyti kambaryje su širdele!

Knygą rasite knygynuose arba https://debesuganyklos.lt/knygynelis/mazas-skubus-reikaliukas/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.