BlogasKelionės

3 taisyklės, kaip daugiau laiko leisti kartu visai šeimai

2016-04-19 — Goda Leo1

main

BlogasKelionės

3 taisyklės, kaip daugiau laiko leisti kartu visai šeimai

2016-04-19 — Goda Leo1

Dažnai aplinkiniai stebisi, kiek daug mes nuveikiam – spėjame visur sulakstyti, visus aplankyti, viską pamatyti… Ir dar net su trimis vaikais! Ir belekokiu skaičiumi darbų bei projektų… Galvoju, kad jau subrendau kalbėti apie tai, kaip šeimai leisti daugiau smagaus laiko kartu, todėl dalinuosi asmeninėmis taisyklėmis. Tikiu, kad šį sąrašą pildysiu ir pildysiu 🙂

AtE, televizija

Aš dėkinga valdžiai, kuri nusprendė įdiegti kokius tai priedėlius. Mūsiškis buvo senas, reikėjo arba pirkti naują, arba „priedelinti“, todėl tiesiog… atsisveikinome. Taip, jau ketvirti metai gyvename be televizijos ir televizoriaus. „Gustavo enciklopediją“ rodo tiesiogiai per kompiuterį, vaikai dabar gali žiūrėti tik mūsų parinktą animaciją. Ir jokio marksojimo prie televizoriaus.

 

Jeigu tai skamba per daug drąstiškai – ribokite TV kiekį VISIEMS šeimos nariams bent iki valandos (savaitgaliais iki 2) per dieną. Bet taisyklės turi galioti visiems be išimties.

Ramūs vakarai

Dar praėjusiais metais, kaip bepročiai lakstėme vežiodami vaikus po būrelius – kam muzika, kam baseinas. Skaičiavome, jog turime vieną laisvą vakarą per savaitę, kuomet namo šeima susirenka bent jau šeštą valandą. Velniop visa tai! Vaikas visą diena dirba – nesvarbu, darželyje ar mokykloje, jo diena yra įtempta, kupina pareigų, pamokų ir gausaus būrio žmonių. Kokią dar informaciją jis gali priimti vakare? Nes jeigu man tektų keturis vakarus per savaitę mokytis ir namus pasiekti tuomet, kai reikia griūt į lovą, nenorėčiau gyvent. Taip, sutinku, kad atpalaiduojamas plaukimas (jeigu nesiekiate olimpinių rezultatų), kita fizinė veikla vakarais yra tinkama, bet bet kokie didesnių pastangų reikalaujantys būreliai turi vykti dienos metu. Arba šeštadienio rytą.

Kai atlaisvėja vakarai, šeimai atsirando laiko kartu pavakarieniauti, pasikalbėti, pasivaikščioti ar tiesiog sužaisti stalo žaidimą.

Planavimas

Tėvystė – tai multitaskingas (ne, šito žodžio išversti neįmanoma). Tėvystė – tai septyniolikos projektų vienu metu vadyba. Ar bent kuris nors darbas įmanomas be planavimo? Mes turime kalendorius ant sienos, kur įrašytas kiekvienas šeimos narys su priminimais kada ką jis turi padaryti. Taip pat su vyru dalinamės virtualiais kalendoriais su priminimais. Dar turime kalendorių su artimiausiais draugais tam, kad žinotume kada pas juos netikėtai neužgriūti 🙂

Svarbiausia taisyklė norint leisti kartu šeimos laisvalaikį – planavimas. Žinoma, yra daug netikėtų dalykų, kai savaitgalį prašvitus saulei viens du (???) ir susiruošiame į pikniką, bet turiningesniam laisvalaikiui reikia tvarkaraščio. Garantuoju, kad pusę savaitgalių iškrenta švenčiant draugų vaikų, giminaičių gimtadienius, dar dalį savaitgalių tvarkome reikalus, skiriame namų švarinimui, lankomės kituose renginiuose, todėl KAŽKAM nuveikti liks viena kita diena. Kartu su vaikais (jeigu jau jie tam pakankamai suaugę) sugalvokite kur norite nuvažiuoti ar ką padaryti. Tai nebūtinai turi būti ilgos išvykos – galbūt suplanuosite apsilankyma laipiojimo centre ar degustacinį vakarą. O gal trauksite išsirinkti naujo stalo žaidimo. Žygis su dviračiais? Vietinio apžvalgos bokšto ar pažintinio tako lankymas? Visai tai nenukris iš dangaus, jeigu nesusiplanuosite.

Vienas komentaras

  • Raminta

    2016-05-07 22:46

    Kompiuterio taip pat reiktu atsisakyti 🙂

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.