Knygos

Vienturtis praranda sostą? Čiupkite į rankas knygą „Sesė“

2024-04-26 — Goda Leo0

main

Knygos

Vienturtis praranda sostą? Čiupkite į rankas knygą „Sesė“

2024-04-26 — Goda Leo0

Ši knyga ne tik tiems, kurie laukia ar turi sesę. Anaiptol! Net, sakyčiau ir priešingai… Intriguoja? Tai neišduosiu paslapties.

Iš tiesų, labai smagu pristatyti lietuvių autorę Živilę Labutę, kuri jau džiugina vaikus savo užduočių knygelėmis. Tai jos pirmasis grožinis kūrinys, kuris labai taikliai ir pagauliai sudėlioja emocijas, kurias mažyliai patiria laukdami šeimos pagausėjimo. Nuo euforijos, kad turės su kuo žaisti iki suvokimo, kad vienturčio sostas yra okupuojamas kitos labai mielos ir daug dėmesio reikalaujančios būtybės. Tekstas toks lengvas ir natūralus, kad minutėlę net susimąsčiau, ar čia tik nėra eiliuota. Ne, pasitikrinu, ne eilės, bet sakiniai vinguriuoja taip lengvai, lyg čiurlenantis upelis. O ir pats turinys yra žaismingas, padės vaikams susitapanti su brolio ar sesės laukiančia lapute.

 

Atskiros pagyros Simonai Jurčiukonytei, kuri nupiešė ypatingas iliustracijas: šiltų spalvų, sodrios ir lengvai suprantamos. Beprotiško mielumo! net pagooglinau, kokias kitas knygas ji iliustravusi ir nustebau neradusi. Neišnaudotas talentas! Labai sveikinu su debiutu vaikiškų knygų leidyboje, jis tikrai pavykęs!

Knygą skaičiau vakare su savo mažiausia – ji yra paskutinė sesė namuose, o kol kas naujienų šiame fronte neplanuojame, tad aptarėme tik hipotetines situacijas, kas būtų jei būtų. Ar pyktų ir kodėl? Kaip mano, ką jautė jos vyresnės sesės, kai ji atsirado? Tokie pasikalbėjimai ir galima vaikų refleksija į perskaitytą turinį, didžiulis šios knygos privalumas, nes tai būdas prašnekinti apie savo jausmus net ir patį uždariausią vaiką.

Živilė knygas leidžia pati – ji savo ženklą pavadinusi „Gudri lapė“, nes interviu spaudoje yra išdavusi, jos pavardė Labutė, dažnai iškreipiama į Laputė. Tad ir jos knygų personažė – gudri laputė, kuri  laukia brolio ar sesės.

Skaitykite kartu su vaikais – ypač tiks 3-7 metų mažyliams. Patiks ir pradedantiems savarankiškiems skaitytojams, nes daugelis raidžių – didžiosios.

Knygą ir užduočių knygeles rasite www.gudrilape.lt.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.