Aha, pats laikas kalbėti apie tai, dėl ko daugelis tėvų aimanuoja. “Jis tik telefono ir telefono nori…”, “Nenulipa nuo planšetės…”, “Įlindęs vis kažką spaudinėja”… Taip, mielieji, ši karta (X,Y, Z ar belekokia raidė) naudojasi technologijomis geriau už jus, tad gal geriau ne drausti, o rasti naudingas programėles ir susitarti dėl jų naudojimo taisyklių?
Šįkart pakalbėsiu apie pačius mažiausius ir jiems skirta lietuvišką (!!!) produktą – “Pepi Play” žaidimus. Beveik garantuoju, kad bent vienas jų yra ir jūsų telefone. Tiesa, galbūt tai nemokamos bandomosios versijos, bet patikėkite, sumokėjus tuos beveik du eurus vaikai patirs daug daugiau džiaugsmo, nei kaskart žiūrėdami į spynos ikonėlę, nes kažkas neveikia!
“Pepi Bath”
Pirmasis pasaulį užkariavęs ir vaikų širdis pavergęs žaidimas paprastas kaip du kart du. Bet, rodos, to ir reikia vaikams. Ekrane jie susitinka su dviem murziukais – JUO ir JA. Turbūt suprantama, kad mergaitėms labiau imponuoja linksma šviesiaplaukė, o berniukams – padykęs briunetas. Programėlės užduotys labai gyvenimiškos, su kuriomis susiduria kiekvienas mažylis. Pepi rankytės murzinos, todėl reikia jas gerai išmuiluoti, nuplauti ir net nukirpti nagučius. Kitose žaidimo dalyse vaikai skalbia drabužius, mirksta vonioje. Na, o pati linksmiausia – kartu su Pepi tupėti tualete.
Kasdieninė rutina pateikta taip linksmai, kad ir pačiam mažyliui paskui norisi dažniau plauti rankytes (nes Pepi taip daro), kirptis nagučius (nes Pepi irgi kerpa) ar šampūnu išsiplauti galvą (nes Pepi juk plauna!).
“Pepi Tree”
Vienas didelis medis ir daugybė jo gyventojų. Nemokamoje versijoje veikia tik kelios dalys. Mano akį džiugina gražūs paveiksliukai ir neįkyri muzika (“niam niam niam niam” kartu su vikšreliu dar dabar niūniuoju).
Šešios užduotys skirtos įvairiems gebėjimams vystyti:
- suvalgyti lapą – smulkioji motorika
- ieškoti naktį pasislėpusių gyvūnų – pažintis su fauna ir pastabumas
- rausti kurmio tunelį – logika
- padėti ežiukui pasiruošti žiemai – mokomės grybų ir augalų pavadinimus
“Pepi Doctor”
Jei jūsų vaikas bijo gydytojų (žinau, tokių yra nemažai) tuomet prieš apsilankydami gydymo įstaigoje sužaiskite viską su Pepi. Vaikai supras kaip matuojama temperatūra, kas yra rentgeno nuotrauka ir kodėl taisomi dantukai.
Žodžiu, visiems bailiukams ir smalsučiams pats tas 🙂 Tiesa, nemažai užrašų anglų kalba, tai puiki galimybė sužinoti keletą angliškų frazių!
“Pepi Ride”
Susikurk savo automobilį ir į kelią! Jei ankstesni žaidimai pasižymėjo šviečiamąja veikla, tai šis labiau smagus ir gražus 🙂 Daugelis vairavimo žaidimų netinka mažiukams, nes jie greit trenkiasi į sieną ir “game over”, tai čia susinaikinti neįmanoma. Važiuoti tenka įvairiausiais paviršiais, tad prie pažintinės veiklos, galiu pripliusuoti vairavimą kalnais, lavos upes ar paplūdimius.
“Pepi Bath 2”
Jei švarus vaikutis, tai švarus turi būti ir gyvūnėlis. Juk prausti šuniuką ar kačiuką dar linksmiau! Jie turi daugiau kailio ir juokingai elgiasi. Šioje programėlėje jau dalyvauja keturi herojai – berniukas, mergaitė, kačiukas ir šuniukas. O ir užduotys šiek tiek kitokios ir jų daugiau – reikia išsirinkti drabužius, išsilyginti, apsirengti, pamirkti vonioje, nusiplauti rankas, išsivalyti dantukus. Tiesa, smagiausia “dalis” – tualetas irgi čia!
“Pepi Garage”
Pamenate tokią MTV laidą “Pimp my ride”? Tai va čia panašu, tik “pimpinimas” vyksta vaikiškoje programėlėje. Jei ankstesnės labiau koncentruotos į tikslingą KAŽKO darymą, ši daugiau skirta kūrybiniam polėkiui išlieti. Automobilius galima spalvinti, apklijuoti lipdukais, pakeisti ratus, pridėti juokingų detalių… Žodžiu, išsilieti.
Tai gal kartais geriau viena kita tokia programėlė, kuria vaikas naudosis ir naudosis, nei dar vienas prekybcentrinis žaislas, kuris bus įdomus pusvalandį? Kitu atveju reikia pirkti gyvą šuniuką-kačiuką, kuris džiugina amžinai 🙂
VISOS PEPI PLAY PROGRAMĖLĖS itunes.apple.com/us/developer/pepi-play arba www.pepiplay.com/