Knygos

Antroji Ūkė Pūkė istorijų dalis: ne tik įdomi, bet ir naudinga

2020-05-05 — Goda Leo0

main

Knygos

Antroji Ūkė Pūkė istorijų dalis: ne tik įdomi, bet ir naudinga

2020-05-05 — Goda Leo0

2018 metų pabaigoje daug liaupsių sulaukė žurnalistės, mamos ir vaikiškų knygelių autorės Zane Zusta knyga „Ūkė Pūkė grįžta namo”. Apie ją plačiau galite pasiskaityti čia: „Ūkė Pūkė – nepasiduodanti pelėda iš kaimynų latvių“ o mūsų karantino vakarus užkariavo šios knygos tęsinys – „Ūkė Pūkė randa išeitį”.

 

Kaip ir pirmoje knygoje, šįkart irgi tai nėra tik paprasta grožinė istorija. Ūkės Pūkės nuotykiai slepia kur kas daugiau ir moko vaikus nepasiduoti, nenuleisti rankų ir visur ieškoti sprendimų.

Kvadratinė, malonaus formato knyga kietais viršeliais savyje talpina 11 istorijų šalia kiekvienos jos yra atskira Evija Timma Novika iliustracija. Man patinka toks formatas, nes tai kaip tik tiek, kiek spėju paskaityti vakare vienai iš dukrų. O ji tuo metu gali nagrinėti kas pavaizduota paveikslėlyje.

Jei pirmoji knyga buvo šiek tiek pažintinė, joje galėjai rasti informacijos apie namuose gyvenančius voriukus, skruzdėles, ši kaip tik kviečia keliauti į vaizduotės šalį ir lavinti kūrybiškumą. Juk visad gali užsimerkęs nukeliauti į kvepiančią pievą ar susapnuoti pasakišką gimtadienį.

Knygos „vinis“ – prie knygos viršelio magnetukais prispausta, žaislinė Ūkės Pūkės figūrėlė, kuri nusiima ir vėl „prisiklijuoja“, o ją patraukus už virvelės, juda paukščiuko sparnai. Šeimos penkiametė nepaleidžia jos iš rankų – dabar kiekvienas vaikas gali turėti savo pelėdytę.

Kaip ir pirmoji, taip ir ši knyga savo pabaigoje slepia papildomų užduočių. Optinės apgaulės piešiniai  skatina lavinti kūrybiškumą, išlaisvinti vaizduotę ir ieškoti išeičių. Rodos, matai vieną, bet pavertus juos į kitą pusę vaikai atranda visai kitą objektą. Smagu!

Knyga nominuota Latvijos geriausios knygos vaikams apdovanojimui ir ją Lietuvoje išleido leidykla „Debesų ganyklos“ ir ją rasite knygynuose arba https://debesuganyklos.lt/knygynelis/uke-puke-randa-iseiti/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.