Knygos

„Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms” – privaloma knyga kiekvienai

2018-01-08 — Goda Leo0

main

Knygos

„Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms” – privaloma knyga kiekvienai

2018-01-08 — Goda Leo0

Ir net nesvarbu, koks tavo amžius – tau dešimt ar trisdešimt, tokia knyga yra privalomų perskaityti sąraše. O susidūriau aš su ja atsitiktinai – pamačiusi kvietimą dalyvauti filmavime pradinukę mergaitę, paklausiau devynmetės Smiltės ar ji nori. Aišku, kad nori, tokie iššūkiai labai smagūs, tad vieną popietę nusifilmavome. Rezultatas čia, o dovanų gavome spaustuvės dažais kvepiančią knygą „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“.

 

Tai 100 trumpų, vieno puslapio Elena Favilli ir Francesca Cavallo pasakojimų apie įvairiausias moteris, kurios pakeitė ne tik savo, bet ir mūsų gyvenimus, vienaip ar kitaip prisidėjo prie pasaulio ir požiūrio į moterį pasikeitimo. Tarp tokių moterų nuo gerai žinomos Marijos Kalas, Fridos Kalo iki karalienės Seondeok iš Silos, tyrinėtojos Rutos Harknes ar piratės Žakatos Delajė.

Dar vienas knygos išskirtinumas – nepakartojamos, įspūdingos iliustracijos, kurias piešė net 60 dailininkių iš viso pasaulio.

Leidyklos „Dvi Tylos“ išleistos knygos mintis – perskaityti kas vakarą po vieną istoriją, bet spėju, kad ištveriančių taip daryti mažai, nes norisi jas suryti visas. Atsargiai! Geriau lėčiau, bet su aptarimu, įsigilinimu, negu suryti viską iš karto.

O norintys daugiau sužinoti apie knygą, jos vertimą Lietuvoje, kviečiami šį ketvirtadienį, 18 val. apsilankyti  knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ pristatyme, kuris vyks Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente Gedimino pr. 51, Vilniuje.

Ir grįšiu į straipsnio pradžią – šios istorijos įdomios, įkvepiančios ir svarbios ne tik dešimtmetėms, bet ir daug daug vyresnėms „mergaitėms“ ir mums, mamoms.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.