Knygos

Ugdome savo kūrybiškumą

2016-02-01 — Goda Leo0

main

Knygos

Ugdome savo kūrybiškumą

2016-02-01 — Goda Leo0

Kūrybiškumas, mano galva, yra pats pats geriausias ir svarbiausias gebėjimas. Ačiū tėvams, kurie leido man reikštis ir tikiu, kad nepapuolu į tuos daugiau nei 90% žmonijos, kurie jau prarado kūrybiškumo savybę. Todėl esu baisingai susirūpinusi savo vaikų kūrybiškumu, kuris tradicinėje švietimo sistemoje sistemingai užmušinėjamas.

Antra, nors žmogaus vidinį pasaulį laikau mūsų pamatu, saviugdos, saviguodos, savi… knygos man kelia žiovulį.

 

Todėl pažintis su rašytoja Julia Cameron prasidėjo būtent per vaikus. Jau rašiau apie jos knygą „Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą“. Tuomet ją surijau ir iškart puoliau taikyti – kažkas iki šiol liko, kažką jau reikėtų pasikartoti. Tiesa, knygoje dažnai minima jos pirmoji, daug populiaresnė knyga „Kūrėjo kelias. Praktinės kūrybingumo pamokos“

kurejo kelias

Apie ką knygą?

Leidykla rašo:

Ši knyga, pirmą kartą JAV išleista dar 1992 m., iki šiol laikoma vienu iš šimto pačių geriausių saviugdos vadovų. Technologijų pažangos, automatikos ir niveliacijos amžiuje Kūrėjo keliassušvyti naujai. Knyga padeda suvokti, kad kūryba – ne tik aukštesniųjų jėgų mums duotos galios, bet ir kasdienės pratybos, tam tikras susitarimas su savo vidiniu „aš“.

Knyga naudinga pradedantiems ir jau aktyviai kuriantiems žmonėms, vizionieriams ir menininkams, dėstytojams ir pedagogams. Ji ne tik įkvepia ir skatina kūrybinę saviraišką, kuri yra kiekvienos asmenybės vidinė ašis, didžiulis  visaverčio gyvenimo impulsas, bet ir siūlo konkrečius, išbandytus metodus. Per dvylika turiningų savaičių, skirdami laiko sau, užsirašydami ir apmąstydami svarbiausias mintis, palengva atgaivinsite  kūrybingumą ir išsivaduosite iš įvairių vidinių kliūčių. Klaidingus įsitikinimus, baimę, kompleksus, pavydą, kaltę ir kitus neigiamus jausmus ilgainiui pakeis pasitikėjimas savimi ir produktyvumas.

Knyga skiriama ne tik tiems, kas domisi įvairiais kūrybingumą skatinančiais metodais, bet ir visiems, norintiems pasisemti įkvėpimo, atrasti naujų idėjų ir tobulėti kasdien.

 

IMG_4456

Mano įspūdžiai

Labai patiko, kad knyga yra praktiška – palikt vietos įrašyti savo pastebėjimus, net ir liepiama atlikti įvairius pratimus. Knyga suskirstyta į dvylika skyrių, kurie yra skirti kiekvienai savaitei. Reikia savaitę atlikti tam tikrą užduotį ir tik laikantis nurodymų, gali pasiekti rezultatų.

Pirmas, pats svarbiausias ir pats sudėtingiausias pratimas – kasdien rašyti ryto dienoraštį. PRIVALOMA kiekvieną rytą rašyti lapą savo minčių srauto – gali rašyti dienos darbų sąrašą, mąstyti apie egzistenciją ar apie kilime likusią dėmę. J.Cameron nuomone tik išlieję savo mintis galime pasiekti konkrečių rezultatų.

Kūrėjo kelias j.cameron

Pradžioje rašyti buvo labai keista, paskui įpratau, o tada kažkas nutiko, nebegalėjau atsikelti anksčiau (pagal mūsų šeimos ritmą, reiškia, kad dėl šito rašymo reikia keltis 5.30 val…) ir mečiau. Svarstau, kad reikia vėl pradėti.

Knygoje daug dėmesio skiriama kovoti su savigaila, kompleksais ir visais būdais siekiama padėti atsiskleisti, padėti parodyti savo talentus.

Tiesa, čia minima daug Dievo. Dar knygos pradžioje autorė įspėja, kad dievas gali būti bet koks ir net neturėti konkretaus pavidalo.

VERTINIMAS: 5 out of 5 stars (5 / 5)

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.