Knygos

Knyga tėvams: “Kaip ugdyti vaiko kūrybingumą”

2015-08-09 — Goda Leo3

main

Knygos

Knyga tėvams: “Kaip ugdyti vaiko kūrybingumą”

2015-08-09 — Goda Leo3

Apie kūrybiškumo svarbą, jo žlugdymą mokyklose ir pastangas visus suvienodinti galiu kalbėti valandas. Net kraujas užverda apie tai pagalvojus, bet išsiliejusi, suprantu, kad jeigu ir galiu kažką padaryti, tai tik aš pati. Todėl susidomėjau knygyne išvydusi Julia Cameron, Emma Lively knygą “Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą”. Saviugdos, savišvietos ir visokio pozityvo skatinimo knygų neperku ir neskaitau, bet įdomumo dėlei atsiverčiau bet kurį šios knygos puslapį (pripažinkite, jūs irgi taip dažnai darote). Ten buvo kalbama apie tai, kaip autorei viena pažįstama pasakojo, kad kuomet ji buvo vaikas ir zyzdavo, jog neturi ką veikti, jos teta suplodavo rankomis iš džiaugsmo ir pasiūlydavo nupjauti žolę ar suplauti indus 🙂 Mane “nupirko”.

APIE KNYGĄ

Leidykla knygą pristato:

“Metų metus Julios Cameron knygų skaitytojai prašė pasidalyti „Kūrėjo kelio“ programa ir su vaikais. <…> Ją perskaitę sužinosite, kaip:

 

  • pažadinti vaiko, o kartu ir savo nuostabą,
  • padėti vaikams savo pomėgius paversti menu,
  • paskatinti saviraišką,
  • ugdant vaikų kūrybingumą iš naujo atrasti ir savo kūrybines galias,
  • lavinti aistrą kūrybingumui ir kūrybiniam procesui, kuris lydės jus visą gyvenimą.

Populiariosios knygos „Kūrėjo kelias“ autorė išleido labiausiai lauktą darbą, papildysiantį jos veikalų apie kūrybos procesą ciklą. Knygoje „Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą“ tėvai ras priemonių rinkinį, kuriuo galima naudotis bet kuriame vaiko augimo etape. <…>

Knyga, kurioje dėmesys skiriamas tėvams ir jų vaikams – nuo naujagimio iki dvylikamečio, – parašyta remiantis „Kūrėjo kelio“ metodais. Čia išdėstytos dvasinės sąvokos ir praktiniai patarimai padės tėvams švelniai pakreipti vaikus didesnio kūrybingumo link.

Julia Cameron aktyviai kuria jau daugiau nei tris dešimtmečius. Ji yra parašiusi daugiau nei trisdešimt knygų, tarp kurių yra išgarsinusios autorę knygos apie kūrybinį procesą. „Kūrėjo kelias: praktinės kūrybingumo pamokos“ išleista lietuvių kalba 2014 m.

"Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą" ištrauka 2
“Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą” ištrauka 2
Mano pristatymas:

Reikėtų prievarta įbrukti šią knygą tėvams, kurie nesureikšmina kūrybingumo. Tiems, kurie jį vertina, ši knyga bus naudinga dėl įdomių praktinių patarimų kaip užsiimti su vaikais. Ne, čia nerasite darbelių nuotraukų (kodėl jos dažniausiai tokios nepatrauklios???) ar žaidimų aprašymų (ar esat išmokę žaidimą pagal knygą?). Šioje knygoje autorė dalinasi idėjomis, kurias pritaikė augindama savo dukrą, aptaria kodėl vaikui reikia turėti savo kampelį ir ką daryti, kai vaikai zyzia: “neturiu ką veikti…”.

KUO JI MAN PATIKO?

  • Labai struktūriška ir aiški knyga, kurios kiekviename skyriuje aptariama skirtinga tema. Vaikų savarankiškumas, neatrasti talentai, skatinimas, nedrąsumas, pagyros… Viskas žingsnis po žingsnio.
  • Nenuvalkioti patarimai. Jeigu dar kartą išgirsiu būkite su savo vaiku, jį mylėkite blia blia blia ir viskas bus gerai… Viaukt. Jeigu aš domiuosi, reiškia, kad man įdomu ir savaime suprantamų dalykų skaityti nėra prasmės. Kiekvieno skyriaus pabaigoje yra užduotys-idėjos su vieta užrašams. Išties originalūs patarimai, kaip tikslingai ir kūrybiškai leisti su vaikais laiką.
  • Pagrindinės kūrybingumo ugdymo taisyklės. Pasirodo, kūrybiškumui ugdyti užtenka žinoti tris pagrindinius žingsnius. Pirmoji –  kiekvieną savaitę leiskitės į kūrybines ekspedicijas su vaikais. Tai gali būti muziejaus lankymas ar antyčių maitinimas, bet paskelbkite, jog tai ekspedicija, rimtai jai ruoškitės, jos metu ne telefone mirkite, o su vaikais bendraukite apie muziejaus eksponatus ar antytes… Kitas sužinosite paskaitę knygą 😀
"Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą" ištrauka 1
“Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą” ištrauka 1
Kuo nepatiko?

Dieviškumas. Nors autorė iškart sako, jog nebūtina tikėti į dievą, galima tai vadinti kūrėju ar kaip kitaip, bet dažnai jaučiasi religiniai prieskoniai. Man, kaip netikinčiai, sunkiau 🙂

Patirties stoka. Nors J.Cameron yra kultinės knygos “Kūrėjo kelias” autorė, vis tik su vaikais ji neturi daug patirtis, nes yra auginusi tik vieną dukrą. Todėl dažnai net nusibosta skaityti apie jos nuostabiąją dukrelę, kuri domėjosi žirgais, kuri daro tą ar aną.

VERTINIMAS: 5 out of 5 stars (5 / 5)

Nepaisant jos menkų trūkumą, knyga puiki. Patarimai įdomūs, įžvalgos netikėtos ir tikrai daugiau nieko panašaus Lietuvoje nėra išleista.

Komentarų 3

  • ELena

    2015-08-25 13:22

    Skaičiau šią knygą. Dieviškumo joje nėra, tačiau yra pabrėžiamas dvasingumas, o jis yra visai kas kita. Man atrodo, kad savaime, kuris kuria, tas ir puoselėja savo vidinį pasaulį, taip pat ir dvasingumą. Bet čia galima diskutuoti o diskutuoti 🙂
    Ir tikrai – puiki knygą, kurią reikia “įbrukti” tėvams ir visiems, kurie turi sąlyčio su vaikais 🙂
    Ačiū už apžvalgą!

    Atsakyti

  • Milda

    2017-03-07 13:24

    Ačiū, šiandien radau jūsu bloga, ir jau ne viena idėja mintyse pasižymėjau:)

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.