Išbandome

Tvarkomės kartu: kaip išmokyti vaikus tvarkytis

2017-03-15 — Goda Leo0

main

Išbandome

Tvarkomės kartu: kaip išmokyti vaikus tvarkytis

2017-03-15 — Goda Leo0

Esu priblokšta. Atrodo esu suaugusi moteris, auklėta darnioje šeimoje šiuolaikiniais metodais, auginanti tris vaikus, bet tik dabar suvokiu – tvarkymasis irgi yra mokslas. Aišku, tai ne kosminių laivų projektavimas, bet tyrimai rodo, kad jeigu gerai tvarkysiesi vaikystėje, galbūt ir tuos kosminius laivus projektuosi. Gal perdedu, bet išties – ištirti beveik 100 vaikų nuo kelerių metų iki 20-30 metų amžiaus ir paaiškėjo: tie, kurie pradėjo tvarkytis ir padėti tėvams anksti (3-4 m.) daugiau tikėtina, kad suaugę bus savarankiškesni, pasieks akademinę ar profesinę sėkmę, bus laimingesni su šeima, draugais (šaltinis „The Wall Street Journal“). Wow!

Mano vaikystė buvo labai tvarkinga. Pedantiška. Kiek save pamenu, visad turėjom užduotis ką sutvarkyti, nušluostyti, išplauti, nuravėti. Todėl užaugusi turiu švelniai tariant atsipūtusį požiūrį į tvarkymąsi. Nemėgstu to daryti pati ir nespaudžiu vaikų, bet paskaičiusi tyrimus supratau, kad, oh brolyti, kokias klaidas darau! Ir nutariau susiimti.

 

Vaikai turi žinoti savo namų ruošos užduotis nuo 1-2 metų! Taip, pradžioje jos apsiriboja žaislų rinkimu, bet greitai labai plečiasi ir peršokę dvejus jau turėtų mokėti nusinešti savo indus. Turbūt ne viena mama jaučiasi lyg nieko kito neveiktų, tik tvarkytųsi. Su trimis panomis jaučiuosi taip kasdien. Nors jos nėra piktybiškos netvarkos kėlėjos, bet tvarkytis įpročio irgi neturi. Ką gi, pats laikas susiimti.

9 Pagrindinės taisyklės, kaip vaikus išmokyti tvarkytis:

  • Nesitikėkite tobulybės

Vaikai nėra jūs ir nemato visų kampų ar užkaborių, nepagalvoja, kad reikėtų išvalyti kampelius. Todėl nepulkite rėkti „kaip tu nepamatei“, jeigu nesate tiksliai pasakę ką daryti.

  • Nepapirkinėkite vaikų

Ar jums kas nors moka už namų ruoša? Gaunate lipdukų už indų plovimą? O gal po eurą už skalbinių lyginimą? Ne? Tai kodėl turėtų gauti vaikai? Jie yra pilnaverčiai šeimos nariai, kuriems priklauso tie patys darbai, kaip ir jums, tik paskirstyti pagal jų jėgas ir amžių. Nepradėkite manyti, kad vaikai daro malonę ar paslaugą padėdami jums namuose. Kiekvienas turi savo pareigas, todėl paskirstykite jas vienodai.

  • Tinkamos priemonės

Pasirinkite kokybiškas ir nekenksmingas priemones, kurias galėtų naudoti ir vaikai. Mūsų šeima mėgsta naudoti probiotikais papildytas priemones iš „Probiosanus Labaratory“. Nebaisu, kad vaikai užsipurkš ant rankos (valikliai yra be fosfatų, chloro junginių ar sintetinių medžiagų), o jos tokios veiksmingos, kad nereikia šveisti, gramdyti – užtenka nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ar sausa šluoste.

probiosanus grindims

  • Nebūkite įkyrūs

Ar jau išnešei šiukšles? Ar pasiklojai lovą? Nebūkite persekiotojais ir leiskite vaikams pasijusti suaugusiems bei atsakingiems už jų pareigas. Taip, jeigu jos neatliktos iki sutarto termino, galite pykti, bet iki to laiko – tai vaiko atsakomybė.

  • Pasirinkite laiką

Niekam nepatinka tvarkytis – nei jums, nei vaikams, bet tai turi tapti įpročiu visam gyvenimui. Pasirinkite laiką, kada atliekami pagrindiniai namų ruošos darbai (pavyzdžiui pusvalandis iki vakarienės) ir generealinis namų tvarkymasis (po šeštadienio pusryčių) ir visada jo laikykitės. „Probiosanus“ priemonės net 8 dienas apsaugo paviršius nuo nešvarumų, todėl karto per savaitę rimtai tvarkai daryti tikrai užteks!

  • Būkite nuoseklūs

Nenumokite ranka jeigu vaikai pamiršta ir nepamirškite patys. Jeigu žiūrėsite atsainiai, jokio įpročio ugdymo neliks.

eleonora
Eleonora visuomet mėgsta plauti laiptus
  • Susitarkite dėl lūkesčių

Sukurkite savo tvarkymosi gidą ir suderinkite jį su vaikais. Jeigu vaiko užduotis yra išnešti šiukšles, įspėkite jį, kad tikitės, jog ištuštinus šiukšliadėžę jis įdės ir naują šiukšlių maišą. Kartais užsimirštame, bet vaikai tikrai neskaito mūsų minčių.

  • Tinkama žinutė

Tvarkymasis nėra malonus, bet nėra ir kančia. Jeigu namų ruošos darbus atliekantis tėtis dejuos apie beširdę mamą, pagalvokite, kokią žinutę transliuojate savo vaikams? Ar tikrai norite diegti šias vertybes?

  • Pagrindinė taisyklė

TVARKYTIS TURI VISI KARTU IR TAI PRIVALOMA VISIEMS ŠEIMOMS NARIAMS. Priemonės iš WWW.HEALTHYCARE.LT

IMG_1123
PRIEŠ
PO
PO

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.