Knygos

Knyga vaikams, bijantiems gydytojų ir ligoninių

2019-11-18 — Goda Leo0

main

Knygos

Knyga vaikams, bijantiems gydytojų ir ligoninių

2019-11-18 — Goda Leo0

Mamos žino, kad apsilankymas pas gydytoją, net ir profilaktiniui patikrinimui kartais tampa tikru iššūkiu. Dar daugiau bėdų, jei vaikas serga, jau spėjate, kad teks daryti kraujo ar net kitus tyrimus… Pasakyti apie juos iš anksto ar geriau nutylėti? Prisipažinti, kad iš tiesų skaudės, ar tegu vaikas pajunta, kai jau bus faktas? O ką daryti, jei teks ir atsigulti į ligoninę gydymui ar platesniems tyrimams?

Į šiuos visus klausimus atsako nauja leidyklos „Debesų ganyklos” knyga „Kaip nugalėti drakonligę”. Prichologės Rugilės Kazlauskienės ir dailės terapeuto Vytauto Tautkevičiaus sukurta knyga ne tik graži, juokinga, smagiai skaitosi, bet ir naudinga – kiekvienas žodis čia pasvertas, smulkiausia detalė apgalvota.

 

Istorija paprasta, kaip dukart du – drakoniukas Jonas suserga ir tenka keliauti į ligoninę, kurioje jam taikomos įvairios procedūros. Vaikai sužinos, kas yra lašinė, kaip statomas kateteris ir net ką vaikai (ar drakoniukai) veikia ligoninėse laisvu laiku. Iliustracijos labai aiškios, detalios, neperkrautos ir suprantamos.

Nereikia laukti ligų ar apsilankymų pas gydytoją ir tuomet skaityti šią knygą. Geriau pasiruoškite iš anksto, aptarkite, pasižiūrėkite ir kaip visuomet sakau, nepamirškite ne tik skaityti, bet ir klausti: „Kas būtų, jei tu būtum drakoniukas Jonas?”, „Kaip tu reaguotum jeigu tau taip darytų?”, „O kas jeigu…” Šis knygų skaitymo būdas įtraukiant vaikus į apmąstymus yra pats naudingiausias, nei tik sausai perskaityti informaciją.

Dviejų berniukų mamos Gintarės atsiliepimas:

„Smagi, žaisminga knygelė apie gydymo įstaigų ir nežinomybės baimę. Vaikams patiko linksmas ir draugiškas personažas drakoniukas Jonas, pučiantis burbulus, jo sutikti draugai, gražios bei spalvotos iliustracijos.

Man, kaip mamai, knyga taip pat suteikė patarimų kaip paprastai, suprantamai bei padrąsinančiai paaiškinti, apie tai kokia procedūra bus atliekama ir kam ji reikalinga. Nereikia vaikui meluoti, kad imant kraują jam visai neskaudės, tiesiog sulyginus tai su uodo įgėlimu, kai būna nemalonu vos akimirką, procedūra nebeatrodo tokia bauginanti. Jei viskas aplinkui nauja, nepažinta ir baugu, tereikia įsivaizduoti jaukią ir mielą vietelę, kurioje tau gera būti.

Tikiuosi ligoninėje greitai lankytis neteks, bet kai kuriais pamokymais iš knygelės tikrai pasinaudosiu 🙂. Galų gale, juk įveikęs ligą ir visas su ja susijusias baimes, gali pasijusti tikru didvyriu!”

Knygą galite įsigyti knygynuose arba internetu: http://debesuganyklos.lt/knygynelis/kaip-nugaleti-drakonlige/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.