Knygos

Kas yra pats mieliausias padaras pasaulyje? Maumas Šliumpis Pumpis!

2018-11-18 — Goda Leo0

main

Knygos

Kas yra pats mieliausias padaras pasaulyje? Maumas Šliumpis Pumpis!

2018-11-18 — Goda Leo0

Turiu tris skaitytojų amžiaus grupes namuose – paveikslėliai vis dar valdo keturmetę Oliviją, pradedančioji skaitovė (skaito išties nerealiai gerai) pirmokė Eleonora ir rimtesnė skaitytoja dešimtmetė Smiltė.

Gavusi dovanų „Baltų lankų” išleistą Susan Kreller „Šliumpis Pumpis, vėlyvasis maumas”, galvojau nudžiuginti mažiausią. Knyga didelė, su juokingais smagiais paveikslėliais ir nedaug teksto – juk tai rojus mažiausiems. Nepatikėsite, dėl to, kad vakarais skaityčiau būtent šią knygą labiausiai prašo didžiosios (ar net pati didžiausia).

 

Man itin patinka, kai vienoje knygoje yra net keletas istorijų. Nes kitaip bac, ima ir baigiasi tik įsivažiavus. Šliumpio Pumpio knygoje taip ir yra – istorijų net šešios. Kiekviena skirtinga, kiekviena būtent apie tai, ką mes patiriame patys.

Šliumpis Pumpis pasakoja savo kasdienybę: kaip jis vėluoja, kaip tvarkosi, švenčia gimtadienį. O istorija apie auksinį kirminą tapo mūsų šeimos kultiniu juokeliu. Žinote, kai išgirstate melodiją ir visą dieną ji jūsų galvoje? (mane pastaruosius metus turbūt yra užvaldžiusi ta dainelė „dvi minutės ryte, dvi minutės vakare…”) Tai va, pasirodo jūsų galvoje gyvena ausinis kirminas, kuris tą dainą ir dainuoja. Būtent ne dainą, o kirminą reik išvyti 😀

Išvada paprasta: nemoralizuojančios, (auto)ironiškos istorijos vaikus tiesiog vilioja ir nesvarbu, kad jiems dešimt, o knygutė skirta penkiamečiams. Tas paprastumas, jokių apsimetinėjimų ir vaizdavimų KAŽKO, įtikina ir paperka vaikus. Ir ne tik juos, bet ir tėvus. Gera skaityti, juoktis.

Tiesa, ar žinote, kad vaikų knygučių skaitymas dėl skaitymo (perskaičiau, užverčiau knygutę ir labanakt?) nieko neduoda? Skaitant reikia kalbėtis (galima vidury istorijos, galima po visko) – o kas jeigu? Kas jeigu tu būtum maumas? Kas jeigu tu visur vėluotum (o gal ir vėluoji?)? Kas jeigu… Klauskite ir neieškokite teisingų atsakymų, nes jie visi vienodai geri.

Knygą „Šliumpis Pumpis, vėlyvasis maumas” rasite daugelyje knygynų ar internetu http://www.baltoslankos.lt/knygos/literatura-vaikams/sliumpis-pumpis-velyvasis-maumas

Žinoma, apie knygą geriausiai jums gali papasakoti vaikiškų knygų ekspertė Eleonora.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.