Knygos

Enciklopedija vaikams ir tėvams – „Aš ir pasaulis“

2016-05-17 — Goda Leo1

main

Knygos

Enciklopedija vaikams ir tėvams – „Aš ir pasaulis“

2016-05-17 — Goda Leo1

Pagaliau! Labai džiaugiuosi, kad su septynmete Smilte jau galime skaityti ne tik draugiškas ir mielas istorijas apie pelytes ar drugelius, domėtis kaip auga dantukai ar kur medžio šaknys. Jos knygos tampa ir mūsų knygomis, kuriose kažką naujo atrandame tiek ji, tiek ir mes. Dabar mūsų „topas“ – knyga „Aš ir pasaulis“. Kuo išsiskiria ši knyga?

NE TIK PAVEIKSLIUKAI

Žinynų, vaikiškų enciklopedijų, atradimų knygelė dabar yra ne viena, bet jos visos labai paprastos ir skirtos mažesniems vaikams. Dažniausiai tokiose daug atverčiamų paveiksliukų, bet mažai teksto, tikrai įdomių faktų.

 

LIETUVIŠKA

Aš ir pasaulis - lietuviška

Daugelis tokio tipų knygų yra verstinės, todėl ir informacija, nors ir adaptuojama, bet kartais neatitinka mūsų papročių ar aktualijų. „Aš ir pasaulis“ nuo pradžios iki galo yra sudaryta Lietuvos autorių, todėl kalbant apie kalendorines šventes čia atsiranda vietos užgavėnėms, o ne Helovinui, pristatomi lietuviški augalai ir gyvūnai.

Smagu, kad daug temų susijusių su Lietuvos valstybe, šalies geografija.

IŠSAMU

Aš ir pasaulis - turinys

Leidyklos „Debesų ganyklos“ knyga suskirstyta į dešimt pagrindinių temų: aš ir pasaulis, žmogus, namai, gyvūnai, augalai, pasaulis, pasaulio istorija, Lietuva, mokslas, kultūra. Jose dar 7-10 potemių. Daugiau nei 200 puslapių įdomios informacijos.

PATRAUKLU

Aš ir pasaulis iliustracijos

Nors džiaugiausi, kad knyga ne vien paveiksliukai, bet jų tikrai yra! Smagu, kad daug pieštų autorinių iliustracijų, naudingų grafikų, žemėlapių. Tekstas taip pat išdėstytas įdomiai ir žaismingai – skaityti nenuobodu!

Dabar jau Smiltė viena skaito šią knygą – atsiverčia bet kur ir randa du puslapius informacijos viena tema. Paklausiau, kuo ji jai patinka, tai mergina tikina:

„Čia parašyta ko mums dar mokykloje nepasakoja. Mokytoja dabar moko kas yra centimetrai, bet aš jau seniai žinau… O knygoje man labai įdomu – čia radau net filmukų sąrašą. Aišku, daug jau mačiau, bet dar kelis naujus sužinojau. Reikės pažiūrėti!“

aš ir pasaulis filmukai

Vienas komentaras

  • Alma

    2021-11-22 21:11

    Domina knyga. Noreciau isigyti

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.