KaunasKiti miestaiPajūrysRenginiaiVilnius

„Muziejaus naktis“ renginiai vaikams

2016-05-17 — Goda Leo0

main

KaunasKiti miestaiPajūrysRenginiaiVilnius

„Muziejaus naktis“ renginiai vaikams

2016-05-17 — Goda Leo0

Labai mėgstu šią iniciatyvą – jos metu gali atrasti netikėčiausius muziejus ir apsilankyti įdomiausiose ekskursijose ar užsiėmimuose. Tiesa, norėčiau pabrėžti, kad muziejus muziejui nelygus – vieni nemokamą apsilankymą jau traktuoja, kaip renginį, kiti sukuria visą vakarinę programą su daugybe veiklų. Išrinkau renginius (o ne visą to muziejaus programą), kurie mano manymu būtų įdomus vaikams, šeimoms.

Šių metu Muziejaus nakties Lietuvoje tema – „Rožės pražydėjimas tamsoj“ (pagal R.Granausko to paties pavadinimo pjesę). Daugelis Lietuvos muziejų jūsų laukia šį šeštadienį, nuo 18 val. iki 24 val.

 

Visus renginius galite rasti www.muziejunaktis.lt

MUZIEJŲ NAKTIS VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRE

Valstybės pažinimo centras kviečia prisiminti tuos laikus, kai šalia esančiame sode žydėjo rožės ir ne tik. Anksčiau rūmuose buvo įsikūrę menininkai, karininkai, valstybės tarnautojai, generolai, vyskupai…

18.00-24.00 – lankytojai galės tyrinėti interaktyvią ekspoziciją arba dalyvauti renginiuose, skirtuose LR Prezidento rūmų istorijos žiedams bei spygliams.

Įėjimas iš Totorių g. 28, Vilnius

MUZIEJŲ NAKTIS MUITINĖS MUZIEJUJE

Muziejų naktį kviečiame visus atvykti į Muitinės muziejų ir vienai nakčiai tapti tikrais muitinės veiklos specialistais. Čia galėsite ne tik sužinoti daugiau apie muitinės istoriją, bet taip pat iš muitinės pareigūnų išgirsti, kaip yra kovojama su kontrabanda, su prekių ženklų klastotėmis, kaip yra pildomas Valstybės biudžetas, susipažinti su kita šios valstybės institucijos veikla. Į muitinės prižiūrimą tyrimo procesą padės įsijausti nakčiai į Muziejų perkeliama Muitinės laboratorija, kurioje lankytojai, padedami profesionalų, galės ištirti įvairių medžiagų sudėtį.

20.00 – speciali muitinės kinologo paskaita apie tarnybinius šunis. Lankytojai ne tik sužinos, kaip yra dresuojami tarnybiniai muitinės šunys, bet taip pat įgis praktinių žinių, kaip elgtis su savo augintiniais bei kokių priemonių reiktų imtis, norint apsiginti nuo agresyvių šunų.

Jeruzalės g. 25, Vilnius.

MUZIEJŲ NAKTIS LIETUVOS KULINARINIO PAVELDO MUZIEJUJE

ROŽĖS PRAŽYDĖJIMAS TAMSOJ muziejaus kiemelyje vyks valgomojo grožio pristatymas – rožės kulinarijoje. Vaišinsime rožių žiedlapių arbata, rožių medumi, rožių uogiene

Bokšto gatvė 9, Vilnius

MUZIEJŲ NAKTIS ŽAISLŲ MUZIEJUJE

18.00-24.00 – edukacinės ekskursijos, užduotys ir dirbtuvės RAUDONŲJŲ IR BALTŲJŲ ROŽIŲ KARAI

Tik iš anksto registruotiems dalyviams (el. paštu: info@zaislumuziejus.lt)

Šiltadaržio g. 2, Vilnius

MUZIEJŲ NAKTIS LITERATŪRINIAME A. PUŠKINO MUZIEJUJE

18.00-21.00 – kūrybinės dirbtuvės “PASIGAMINK ROŽĖS ŽIEDĄ”.

Subačiaus g. 124, Vilnius.

MUZIEJŲ NAKTIS BAŽNYTINIO PAVELDO MUZIEJUJE

19.00, 20.00 ir 21.00 – NEMOKAMOS ekskursijos. Jų dalyvius kviečiame prisijungti prie įspūdingos improvizuotos liturginės procesijos ir įsigilinti į muziejaus eksponatuose atsispindinčius Bažnyčios tradicijų pėdsakus.

Patys smalsiausi ir pastabiausi lankytojai bus pakviesti sekti užuominomis ir ieškoti šių metų Muziejaus naktį visoje Lietuvoje pražystančių rožių žiedų, slepiančių džiugias staigmenas!

Būtina išankstinė registracija: (8 5) 269 7803, (8 5) 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt

Šv. Mykolo g. 9, Vilnius

MUZIEJŲ NAKTIS ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUJE

„ELEKTRINĖ: NAKTIS MUZIEJUJE“ metu lankytojai kviečiami patyrinėti Vilniaus pirmąją miesto elektrinę prieblandoje – apžiūrėti slapčiausius užkaborius bei paklaidžioti tamsiais labirintais. Užsidėję apsauginius šalmus ir apsiginklavę prožektoriais, laikinieji katilinės prižiūrėtojai turės išskirtinę galimybę pasivaikščioti ant garo katilų esančia elektrinės apžiūros aikštele!

Rinktinės g. 2, Vilnius

MUZIEJŲ NAKTIS VALSTYBINIO VILNIAUS GAONO ŽYDŲ MUZIEJAUS TOLERANCIJOS CENTRE

Kol tėveliai dalyvaus renginiuose, mažaisiais lankytojais užsiims muziejaus edukatoriai. Rašysime savo vardus hebrajų kalbos rašmenimis, apžiūrėsime ekspoziciją, ieškosim karaliaus Saliamono sosto, žaisim žaidimus ir rengsime viktoriną.

Naugarduko g.10/2, Vilnius

MUZIEJŲ NAKTIS GENOCIDO AUKŲ MUZIEJUJE

Genocido aukų muziejaus lankytojai NEMOKAMAI apžiūrės buvusį KGB vidaus kalėjimą ir kitas muziejaus ekspozicijas, bus pakviesti atlikti edukacines užduotis.

Aukų g. 2A, Vilnius

MUZIEJŲ NAKTIS GELEŽINKELIŲ MUZIEJUJE
 • 11.00-12.00 – šeimos rytmetis. Reklaminio plakato konkurso „PAKVIESK DRAUGĄ Į MUZIEJŲ“ baigiamasis renginys. Koncertuoja Vilniaus Šviesos pradinės mokyklos vaikų dainavimo studija Spalvoti sapnai.
 • 13.00-21.00 – edukacinis žaidimas muziejaus ekspozicijų salėse IŠMINTINGAS PASIVAIKŠČIOJIMAS PO MUZIEJŲ.
 • 15.00-16.00 – muzikinė popietė muziejaus lauko ekspozicijoje (planuojamas geležinkelininkų kaimo kapelos koncertas).
 • 12.00-20.00 – naujų eksponatų pristatymas muziejaus lauko ekspozicijoje.

(Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmų antrajame aukšte)

Geležinkelio g. 16, Vilnius

MUZIEJŲ NAKTIS PINIGŲ MUZIEJUJE

19.00 – 20.30 ir 21.00 – 22.30 – pažintinės ekskursijos. Lankytojai iki vidurnakčio galės susipažinti su Pinigų muziejaus ekspozicijomis ir gauti ypatingų muziejaus suvenyrų.

Į ekskursijas reikėtų registruotis anksčiau nurodytu telefonu, el. paštu arba muziejaus internetiniame puslapyje: http://www.pinigumuziejus.lt/lt/registracija/ (pasirinkti norimos ekskursijos laiką).

Totorių g. 2/8, Vilnius

LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKOJE

18.00–19.00 – Interaktyvi ekskursija po Lietuvos aklųjų biblioteką su užduotimis. Ekskursija po biblioteką užrištomis akimis ir įvairių mus supančių kvapų atpažinimo užduotis; Interaktyvus teksto skaitymas su imitaciniais akiniais; Susipažinimas su Lietuvos aklųjų bibliotekos Aklųjų istorijos muziejaus ekspozicija ir liečiamųjų (taktilinių) knygų kolekcija vaikams; Video fragmentų peržiūra. Dalyvius pakviesime į animacinio filmo ištraukos, pritaikytos neregiams, peržiūra užrištomis akimis.

19.00–20.00 – Kaip aklieji skaito, rašo, mokosi. Šioje programos dalyje susipažinsite su Brailio raštu ir Brailio rašymo priemonėmis. Turėsite galimybę išbandyti Brailio raštą rašydami grifeliu ir lentele! Taip pat sužinosite apie šiuolaikiškus akliesiems pritaikytus leidinius ir kaip jie skaitomi:

20.00–21.00 – Turėsite unikalią galimybę apsilankyti Lietuvos aklųjų bibliotekos Garso įrašų studijoje ir susipažinti su garsinių knygų leidybos „virtuve“ . Norintys galės „pasimatuoti“ diktoriaus profesiją ir įgarsinti organizatorių arba pačių pasirinktos knygos teksto ištrauką.

Į renginius būtina registracija: registruojantis elektroniniu paštu info@labiblioteka.lt prašome nurodyti – atsakingo asmens už registraciją vardą ir pavardę, žmonių skaičių, į kurią renginio dalį registruojasi.

Skroblų g. 10, Vilnius

VILNIAUS GYNYBINĖS SIENOS BASTĖJOJE

Bastėjoje vėl gyvena Baziliskas

Kas valandą kviečiame dalyvauti ekskursijose su mūsų ekskursijų vadovais, kurių metu susipažinsite su Vilniaus gynybinės sienos ir Bastėjos istorija. Ekskursijos pabaigoje jūsų lauks pažintis su Bastėjos Smaku Bazilisku. Nuo apžvalgos aikštelės galėsite pasigėrėti naktinio Vilniaus panorama.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 5 261 2149, el. p. basteja@lnm.lt

Bokšto g. 20, Vilnius

LIETUVOS NACIONALINIAME MUZIEJUJE
 • 18.00 – edukacinis renginys: KAIP SUKURTI MUZIEJŲ?, skirtas šeimoms.
 • 19.00 – teminė ekskursija VISAS PASAULIS – MOČIUTĖS SKRYNIOJE

Būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 262 9426, el. paštu: edukacija@lnm.lt

Arsenalo g. 1, Vilnius

VYTAUTO KASIULIO DAILĖS MUZIEJUJE

EDUKACINĖ PROGRAMA „SPALVOTI IR GRAFIŠKI ETIUDAI“ – Kūrybinės dirbtuvės vaikams, šeimoms ir suaugusiems

 • 18.00 – išbandysime gratažo techniką – kursime spalvotus grafikos darbus, nepamiršdami improvizacijos laisvės.
 • 20.00 – žvalgysimės po Viktoro Petravičiaus parodą ir kursime spalvotus kartono raižinius.

Goštauto g. 1, Vilnius

RADVILŲ RŪMŲ MUZIEJUJE

18.00 – „PSILIKONO TEATRO“ projekto pristatymas.

Miniatiūrinių silikoninių lėlių vaidinimas paremtas Radvilų rūmų istorija, kuomet 1807 m. Dominykas Radvila pastatus perdavė „Vilniaus labdarių draugijai“, kovojusiai su valkatavimu, slaugiusiai neturtingus ligonius, globojusiai vaikus ir senelius. Ekrane atgys XIX a. pradžios socialinės miesto gyvenimo realijos.

Nuo 19.00 – „PSILIKONO TEATRO“ kūrybinės dirbtuvės, kurių metu dalyviai bus kviečiami sukurti šiandienos miestui pritaikytą prieglobsčio viziją. Būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 212 14 77 arba el. p. mpc@ldm.lt

Vilniaus g. 24, Vilnius

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE
 • 18.00 – kūrybinės šilkografijos dirbtuvės. Dalyviai susikurs piešinius, kuriuos persikelti ant atsinešto rūbo galės naudodami dažus, keičiančius spalvą šviesoje ir tamsoje.
 • 19.00 – ekskursija po nuolatinę XX–XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją.
 • 19.30 – eksperimentinė projekto „JAUNAS MUZIEJUS“ ekskursija po nuolatinę galerijos ekspoziciją.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 219 59 61 arba el. p. edukacija@ndg.lt

Konstitucijos pr. 22, Vilnius

KAUNAS

VYTAUTO DIDŽIOJO KARO MUZIEJUJE

Vytauto Didžiojo karo muziejaus (VDKM) sodelyje

 • 18.00 – XVIII a. artilerijos pabūklo salvės, Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro koncertas.
 • 18.30–20.30 – ekskursija į karilioną.
 • 21.00 – Vakaro varpų koncertas (karilionininkas Raimundas Eimontas);

Vytauto Didžiojo karo muziejaus (VDKM) Didžiojoje salėje

 • 18.00–22.00 – Tarpukario Lietuvos kariuomenės ginklų pristatymas.
 • 19.50 – Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono karių parodomoji programa.

K. Donelaičio g. 64, Kaunas

LIETUVOS AVIACIJOS MUZIEJUJE

18.00 – muziejaus ekspozicijų lankymas – NEMOKAMAS, lankytojai savo jėgas galės išbandyti skrydžių imituoklyje, bus organizuojamos naktinės mini-ekskursijos, demonstruosime Remigijaus Sabulio filmą „LITUANICOS PASLAPTIS“.

Muziejaus kiemelyje dideliame ekrane bus demonstruojamos skrydžių akimirkos, veiks improvizuota lauko kavinė – ledais ir kava galėsite mėgautis besigrožėdami saulėlydžiu gamtoje. Patogiai įsitaisius prie stalelių bus galima stebėti šokių grupės pasirodymą, klausytis Kauno styginių kvarteto „IN FOUR“ atliekamų klasikos melodijų.

Žiebiantis žvaigždėms, lankytojams demonstruosime įvairias aviacines šviesos ir garso instaliacijas, o vidurnaktį Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno aerodromo padangę nušvies specialus Muziejų nakties fejerverkas.

Veiverių g. 132, Kaunas

MAIRONIO LIETUVIŲ LITERATŪROS MUZIEJUJE

18.00 – 21.00 – sode lankytojų lauks įvairios veiklos: galėsite sulošti vinto partiją, kartu su kitais lankytojais sukurti ilgiausią eilėraštį, dalyvauti loterijoje ir laimėti prizų, pasivaišinti arbatėle, o mažieji lankytojai kartu su tėveliais galės tapti pasakos herojais. Taip pat duris atvers ir įsiamžinti kvies tarpukario fotoateljė rūmų rūsiuose.

Rotušės a. 13, Kaunas

KAUNO T. IVANAUSKO ZOOLOGIJOS MUZIEJUJE

Renginių metu atskirose ekspozicinėse salėse lankytojai bus supažindinti su naktiniu gyvenimu gamtoje, Lietuvos ir pasaulio naktiniais gyvūnais, jų balsais, regėjimo ypatumais. Muziejaus specialistai papasakos, kokių savybių reikia turėti, norint netapti nakties plėšrūnų auka ir kaip, pasislėpus tamsoje, pagauti grobį. Vyks edukacinis užsiėmimas „AŠ NAKTĮ GAMTOJE“

Edukacinėje klasėje vyks vaikams skirti užsiėmimai, kurių metu bandysime nakties tamsoje pasiekti ir suvirpinti vaikų širdeles, girdint įvairius gyvūnų skleidžiamus garsus,  ar matant jų šešėlinius atvaizdus. Juk vaikams įdomu, kad naktyje urzgia, svirpia, riaumoja ar kvatoja, kieno akelės šviečia, o kas keistais žiburėliais patinėlius vilioja.

Laisvės al. 106, Kaunas,

ISTORINĖJE LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTŪROJE KAUNE

11.00–20.00 – Istorinė Prezidentūra dalyvauja Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus organizuotame žygyje-žaidime „KULTŪRINIAI KAUNO KRAŠTOVAIZDŽIAI: 1 DIENA – 8 MUZIEJAI“.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus organizuotame žygyje-žaidime „KULTŪRINIAI KAUNO KRAŠTOVAIZDŽIAI: 1 DIENA – 8 MUZIEJAI“ bus galima susipažinti su net 8 muziejaus padaliniais, juos aplankant, apžiūrint ekspozicijas ir atliekant tam tikras užduotis. Tereikia žaidimo dieną viename iš padalinių pasiimti žemėlapį ir į jį suklijuoti kuo daugiau atliktas užduotis ir aplankytus muziejus žyminčių lipdukų. Daugiausia lipdukų surinkusių žaidėjų laukia prizai, o žygį po muziejus 20 val. vainikuos naktinis piknikas su folkloro ansamblių koncertu prie M. K. Čiurlionio galerijos.

18.00 – 21.00 – pažintinis orientacinis žaidimas „MIESTO BITĖS“. Kviečiamos ir tos bitės, kurios nori tiesiog ramiai apžiūrėti muziejų – galėsite tyrinėti ekspozicijas ir parodas iki pat vidurnakčio, nekreipdami jokio dėmesio į aplinkui vykstantį dūzgesį.

18.00 – Istorinės Prezidentūros sodelyje prie starto linijos stos iš anksto į pažintinį orientacinį žaidimą „MIESTO BITĖS“ užsiregistravusios komandos. Jos turės per 3 valandas surasti užduotyje nurodytus objektus ir atlikti pateiktas užduotis.

Jei nori dalyvauti: Suburk 5 draugų komandą. Užregistruok ją el. paštu info@istorineprezidentura.lt. Išankstinė registracija vyksta iki gegužės 20 d. 12 val. (būtina parašyti komandos pavadinimą). 2016 m. gegužės 21 d. 17.45 val. atvyk į Istorinę Prezidentūrą Kaune.

Vilniaus g. 33 LT-44290 Kaunas

LIETUVOS ŠVIETIMO ISTORIJOS MUZIEJUJE

18.00, 19.00 ir 20.00 – NEMOKAMOS ekskursijos „MOKYKLA VAKAR IR ŠIANDIEN“ su edukaciniais elementais. Lankytojų lauks atgiję personažai, patefono melodijos garsai bei kitos pramogos.

Vytauto pr. 52, Kaunas

PANEVĖŽYJE

 • PANEVĖŽIO KRAŠTOTYROS MUZIEJUJE
 • 18.00 – MUZIEJŲ NAKTIS 2016 – ROŽĖS PRAŽYDĖJIMAS TAMSOJE šventės atidarymas. Varžybos MUZIEJAUS LOBIAI. Išankstinė registracija tel. (8 45) 596 181
 • Vaikų kiemo atidarymas.
 • 18.00–20.00 – folkloro ansamblių koncertas.
 • 18.15 – parodos VEIDAI IR MINTYS uždarymas. Susitikimas su autoriumi, fotografu Algimantu Žižiūnu.
 • 20.00 – muziejaus nominacijų įteikimas, varžybų MUZIEJAUS LOBIAI nugalėtojų apdovanojimas.
 • 20.30 – ekspozicijos PANEVĖŽYS LIETUVOS RESPUBLIKOS METAIS atidarymas.
 • 21.00–24.00 –jaunimo muzikos grupių koncertas.
 • 18.00–24.00 – NEMOKAMAS muziejaus ekspozicijų ir parodų lankymas

Vasario 16-osios g. 23,Panevėžys

TRAKAI

Trakų Salos pilyje

Renginiai vyks gegužės 20 d. ir yra mokami: 6 Eur suaugusiems, 3 Eur vaikams, studentams, senjorams.

Didysis kiemas

 • 19.00 Parodos „Nakties muziejuje dešimtmečio akimirkos“ atidarymas.
 • 19.00–23.00 Amatų demonstravimas, edukacija.
 • 19.20 Lobio ieškojimo pradžia, užduočių išdalijimas.
 • 19.30 Vilniaus „Lėlės“ teatro vaidinimas „Pasakų dėžutė“
 • 20.00 Senojo šokio trupė „Festa Cortese“. Viduramžių šokių mokymas.
 • 20.20 Grupės „Ugniavijas“ koncertas
 • 21.00 Lobio ieškojimo konkurso nugalėtojo paskelbimas.
 • 21.05 Sutartinių kolektyvo „Lakiūtė“ koncertas. Sutartinių dainavimo mokymas.
 • 21.45 Ekskursija po naktinę pilį.
 • 22.10 Senojo šokio trupė „Festa Cortese“. Teatralizuotas šokio pasirodymas „Pabėgimas iš Florencijos, 1348“.
 • 22.40 Gotikinės raugo keramikos degimas. Vilniaus puodžių cechas.
 • 22.45 Grupės „Ūkanose“koncertas.
 • 23.45 IGNI – ugnies studija. Šokio su ugnimi debiutinė programa.

Didžioji menė

21.00 Senoviniais instrumentais atliekama XIII – XV a. muzika. Grojimo dambreliu mokymas. Muzikantas Dainius Jucius

Kitose erdvėse

 • 19.00 Edukacinis užsiėmimas „Nuo Saulės iki Oršos – karinių pergalių paslaptis“ (vakariniai kazematai, salė prie kalėjimo).
 • 20.00 Edukacinis užsiėmimas „Inkvizicija Viduramžių laikotarpyje“ (vakariniai kazematai, salė prie kalėjimo).
 • 21.00 Edukacinis užsiėmimas „Viduramžių karyba“ (vakariniai kazematai, salė prie kalėjimo).
 • 19.00–22.00 Edukacinis užsiėmimas „Kurkime mozaiką“ (dailininkė Rasa Zdanovičienė, vakariniai kazematai, II aukštas).
 • 19.00–22.00 Edukacinis užsiėmimas „Mezgu riešines“ (kostiumo dizainerė Giedrė Valtaitė, vakariniai kazematai, II aukštas).
 • 19.00 – 22.00 Edukacinis užsiėmimas „LDK kanceliarijos veikla“ (vakariniai kazematai, I aukštas).
 • 20.00 – 22.00 Edukacinis užsiėmimas „Kuriu vitražą“ ( dailininkas-vitražistas N. Baublys, kunigaikščių rūmai, XIX a. salė).
 • 20.00–23.00 Strėlių mūšis pilies gynybiniame griovyje. Šaudymo iš lanko centras „Strėlė“.

 

MOLĖTŲ R.

LIETUVOS ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUJE

Kviečiame iki 24.00 NEMOKAMAI aplankyti muziejų, susipažinti su nauja muziejaus veikla – edukacinėmis programomis, prisiliesti prie kosminio ateivio ir… atrasti kosminę rožę.

Norintys apžiūrėti muziejaus teleskopus, susipažinti su Visatos paslaptimis, o esant giedrai ir pažvelgti per teleskopą į žvaigždėtą naktinį dangų, yra kviečiami registruotis telefonu 8 615 20688

Žvaigždžių g. 10, Kulionių km., Čiulėnų sen., Molėtų raj. 

KLAIPĖDA

PRANO DOMŠAIČIO GALERIJOJE

Frotažo dirbtuvėlės

Edukaciniai žaidimai „GĖLIŲ DĖLIONĖ“, „VEIDRODĖLI, PASAKYK…“, „KURĖNAS IŠPLAUKIA“, „RAMI JŪRA, AUDRINGA JŪRA“ padės dideliems ir mažiems kitaip pažvelgti į eksponuojamus kūrinius.

PASAKOS MUZIEJUJE. KAS MUZIEJUJE GYVENA?

18.00 ir 20.00 – sekama pasaka „APIE GELEŽINĮ VILKĄ IR LIETUVOS KUNIGAIKŠČIŲ ŽYGIUS“, kurią įkvėpė V. Kašubos skulptūros, trukmė 30 min.

19.00 ir 21.00 – sekama pasaka „KAIP ŽUVYTĖ VANDENYNĄ PERPLAUKĖ“, kurią įkvėpė Č. Janušo paveikslai, trukmė 30 min.

Liepų g. 33, Klaipėda

MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUJE

Muziejų nakties renginys ATRADIMO DŽIAUGSMAS

 • 20.00–23.30 – nematytų eksponatų pristatymas PILIGRIMŲ ŽENKLAI KLAIPĖDOJE
 • 20.00–23.30 – nostalgiškas pavakarojimas PASLAPTINGĄ VAIKYSTĖS PASAULĮ MENU
 • 20.00–22.00 – edukacinis užsiėmimas vaikams BALTAS CUKRAUS DEBESĖLIS, kurį ves Klaipėdos turizmo mokyklos mokytoja Teresė Gaidamavičiūtė su mokiniais.

Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda

KĖDAINIAI

JANINOS MONKUTĖS-MARKS MUZIEJUJE-GALERIJOJE

18.00 – 21.00 – meninės dirbtuvėlės, akcijos, ir žaidimai:

 • Apyrankių kūrimo dirbtuvėlės;
 • Riešinių kūrimo dirbtuvėlės;
 • Skarelių kūrimo dirbtuvėlės;
 • Sekretų kūrimo dirbtuvėlės;
 • Akmenukų dekoravimo dirbtuvėlės;
 • Tatuiruočių ir piešimo ant kūno dirbtuvėlės;
 • Metalo ir tapybos dirbtuvėlės;
 • Tapyba su šviesa dirbtuvėlės rūsyje;
 • Grafikos dirbtuvėlės;
 • Žvaigždžių ir dangaus kūnų dirbtuvėlės;
 • Piešimas ir spalvinimas mažiesiems;
 • Kvietimas nusifotografuoti asmeninę nuotrauką ant raudonojo žvaigždžių kilimo.

J. Basanavičiaus g. 45, Kėdainiai

KERNAVĖ

KERNAVĖS ARCHEOLOGINĖS VIETOVĖS MUZIEJUJE

Muziejų naktį Kernavės archeologinės vietovės muziejus atvers ekspozicijas, lankytojus supažindinančias su praeities bendruomenių gyvenseną liudijančiu archeologiniu paveldu.

Šių metų Tarptautinės muziejų dienos tema „Muziejai ir kultūriniai kraštovaizdžiai“ skatina į kultūrinę atmintį saugančias muziejų ekspozicijas pažvelgti plačiau, žmogaus veiklos sukurto ir jo sambūvį su aplinka atspindinčio kultūrinio kraštovaizdžio kontekste.

Aplankę muziejų, svečiai turės išskirtinę galimybę pirmieji susipažinti su unikaliame kultūriniame kraštovaizdyje – UNESCO Pasaulio paveldo objekte – šiuo metu kuriama muziejine ekspozicija po atviru dangumi. Pagal archeologinių tyrimų duomenis atkurtose XIII-XIV a. Kernavės viduramžių miesto amatininkų sodybose virs gyvenimas – šeimininkai pasakos apie savo kasdienybę, kvies svečius padėti nudirbti darbus, pažaisti senuosius žaidimus, prisėsti prie jaukiai degančių židinių…

Kerniaus g. 4A, Kernavė, Širvintų r.

ŠIAULIAI

NACIONALINIAME LĖLIŲ MUZIEJUJE

18.00–24.00 – šalių pažinimas per tautinį kostiumą: darbščioji Lietuva, temperamentingoji Ispanija, religingoji Saudo Arabija, paslaptingoji Indija, nepažintieji Tolimieji Rytai.

Pramogos: nacionalinių kostiumų matavimasis bei atpažinimas, žinių patikrinimas surandant lėlę iš paveiksliuko, šalių simbolių kryžiažodžio sprendimas.

Vilniaus g. 213, Šiauliai

ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBOJE
 • 20.00–23.00 –piemenėlių žaidimai ir pramogos: naminės duonelės ragavimas, bulvės ant laužo, žolelių arbata, žaidimai.
 • 20.00, 21.00 ir 22.00 – ekskursijos su žibintais Žaliūkių vėjo malūne.
 • 22.30–01.00 – žvaigždžių stebėjimas su Jaunųjų technikų centro astrofizikais (vad. V. Jankus).

Architektų g. 73, Šiauliai

CHAIMO FRENKELIO VILOJE IR PARKE

18.00–24.00 – atraktyvi kūrybinė veikla ir pramogos viloje: elektrinių vargonų improvizacijos, dvaro pramogos, interaktyvios ekskursijos ir kūrybinės dirbtuvės.

Vilniaus g. 74, Šiauliai

NERINGA

MUZIEJŲ NAKTIS MINIATIŪRŲ MUZIEJUJE

Kūrybinės dirbtuvėlės „MAŽAS MAŽAS PIEŠINUKAS“

L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa

SKUODO R.

VACLOVO INTO AKMENŲ MUZIEJUJE

Programa – PLANETA ŽEMĖ – GRAŽIAUSIA ROŽĖ VISATOJE

18.00-24.00 – NEMOKAMAI vyks edukacinės programos: „GRAŽIAUSI PASAULIO KAMPELIAI“, “ĮDOMIAUSI PASAULIO KAMPELIAI“, „GAMTOS JUOKELIAI“, „NE RANKŲ DARBO GAMTOS STEBUKLAI“, „ŽEMĖS TEKTONIKA“, „AKMUO ŽEMĖS ISTORIJOS LIUDININKAS“, „TARŠA ŽEMĖJE“ ir „10 PASAULIO PABAIGOS SCENARIJŲ“.

Salantų g.2, Mosėdis, Skuodo raj.

ROKIŠKIS

ROKIŠKIO KRAŠTO MUZIEJUJE

18.00 – 24.00 – stalo, aktyvūs ir kiti žaidimai bei edukaciniai užsiėmimai šeimoms dvaro erdvėse.

22.30 – akcija „ROŽĖS PRAŽYDĖJIMAS NAKTYJE“;

Tyzenhauzų al. 5, Rokiškis

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.