Lankytinos vietosLietuvoje

Žvėrinčiaus takas: kur važiuoti dviračiais Birštone?

2015-08-16 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Žvėrinčiaus takas: kur važiuoti dviračiais Birštone?

2015-08-16 — Goda Leo0

Ką žmonės daro su vienu vaiku? Kažkokios atostogos 🙂 Didžiosios vasarą pabaiginėja pas senelius, tai likom su 9 mėnesių Olivija ir tokia ramybė, toks poilsis… Paskutines dienas leidom Birštone ir iš to neturėjimo ką veikti nusprendėm dar kartą įveikti Žvėrinčiaus taką. Prieš keletą metų tai darėm, tai paskutinę atkarpą teko važiuoti žvyru, nes buvo nepabaigti asfaltuoti dviračių takai.

Žvėrinčiaus takas Birštone

 

Dviračiai Biršone

Tam, kad nebūtų labai liūdna, Vyras nusprendė išbandyti įdomesnę transporto priemonę. Na, iš tiesų ne dėl liūdnumo, o dėl patogumo. Buvome užmatę dviračių nuomos ir taisyklos punkte prie prieplaukos traukiamą vaikišką vežimėlį-sostą, nes vietoj įprastos vaikiškos priekabos buvo įtaisyta… automobilinė kėdutė.

dviračių nuoma Birštone

Nueinam, o pasirodo, nebuvo paklausos ir išradimą dviračių meistras išardė. Rankų nenuleidome: “pasimatavome” tandemą ir apsistojome ties dar vienu meistro išradimu: keturračiu su “Mercedes” vairu ir geltonu foteliu. O ir Olivijai kyboti ten buvo visai patogu. Kūrinio autorius patikino, kad produktą tobulins, tad kol jis tik kūrimo procese – leido važiuoti nemokamai. Man įkvėpimo nebuvo, todėl mieliau važiavau normaliu dviračiu.

tandemas

dviratis birstone

keturratis birštone

Žvėrinčiaus takas

Jis yra nutiestas miške tarp Birštono ir Prienų. Teigiama, kad pavadinimas kilęs nuo kilmingųjų medžioklių čia, nes buvo galima sutikti ne vieną žvėrį. Net keista, nes miškelis visai nedidelis, bet iš tiesų žvėris varovai suvarydavo dar nuo Aukštadvario ar net Trakų. Dabar iš šių žvėrių likę kiškiai, stirnos, kiaunės, voverės.

Žvėrinčiaus takas žemėlapis

Pats takas yra 6,5 kilometrų ilgio dviračių trąsa Žvėrinčiaus miške. Ją patogu pradėti krantinėje į Prienų pusę vingiuojančiu taku. Eh, ta Europa – viskas spindi: rodyklės, žemėlapiai, kuoliukai kas šimtas metrų… Ir nuostabios pavėsinės. Įsimeskite pikniko skanėstus ir skirkite jam laiko. Pavėsinės užvadintos įmantriausiais vardais, šalia vaikams viena kita atrakcija, ugniakuriai su suolais, pavėsinės su stogais, jokių šiukšlių, niekas nesulaužyta, viskas veikia!

žvėrinčiaus take

pikniko aikštelė

stovyklavietė

Susukom mažąjį ratą, nes Vyras nors ir labai šypsojosi, priemonė vis dar tobulinimo reikalauja ir nebuvo jau taip lengva net ir lengvais kalneliais minti. Norintiems didesnio iššūkio – trečiame kilometre sukite ne į kairę, o į dešinę ir apsuksite didesnį ratą.

Šiuo garbės važiavimu ir užbaigėme vasarą Birštone. Dabar važiuosime jos ieškoti į Paryžių ir dalinsimės nuotykiais iš ten 🙂

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.