KelionėsUžsienyje

Žiema Tenerifėje: kodėl ten gerai?

2015-08-08 — Goda Leo0

main

KelionėsUžsienyje

Žiema Tenerifėje: kodėl ten gerai?

2015-08-08 — Goda Leo0

Galite keletą mėnesių nedirbti ar dirbti nuotoliniu būdu? Turite finansinių galimybių atostogoms? Tuomet laaabai rekomenduoju – kol šios dvi sąlygos dar įmanomos, važiuokite žiemą iš Lietuvos ieškoti vasaros. Dviejų savaičių atostogos Turkijoje jums kainuos, kaip porą mėnesių taupiau gyvenant šiltoje šalyje.

Vieni lekia į Aziją, kiti į Pietų Ameriką, dar įmanoma žiemoti Bali ar Madeiros saloje, bet mes pasirinkome Kanarų salą Tenerifę.

 

Žiema Kanarų salose su šeima
Žiema Kanarų salose su šeima. Juodas vulkaninis smėlis.

KODĖL TEN?

Mūsų šeimos pagrindiniai kriterijai renkantis vietą, kur žiemoti:

  • “Įkandami” skrydžiai, nes skristi reikia penkiems, o Vyras norėjo ir grįžti į Lietuvą atostogų metu;
  • Skambučių kainos, nes turėjome reikalų, kur reikia kalbėtis telefonu;
  • Tobulas internetas, nes tiek aš, tiek Vyras ruošėmės dirbti;
  • Šilta. Ne šiltoka, kai gali išeiti su lengvu megztiniu, bet šilta taip, kad gali bent kojas pamirkyti;
  • Nemokama medicininė pagalba su sveikatos kortele;
Žiema Kanarų salose su šeima
Los Gigantes uolos

Viduržemio jūros salos ir pakrantės netiko dėl temperatūros – tiek jūra, tiek oras nėra labai šilti. Azija, P.Amerika, Indonezija – brangūs skrydžiai. Marokas – klaikiai brangūs telefoniniai pokalbiai. Madeira – sudėtinga nuskristi. Tad… rinkomės pamėgtus ir šiek tiek “popsinius” Kanarus.

Na, tuomet beliko apsispręsti kuri sala. Kanarų salyną sudaro septynios salos – Tenerifė, Gran Kanarija, Fuertoventūra, Lanzarotė, La Gomera, La Palma, El Hieras. Tuomet klausinėjau ten buvusių pažįstamų ir visi lyg susitarę kartojo – didžiausia, smagiausia su vaikais, įdomiausia yra Tenerifė. Tad pasirinkome ją.

Žiema Kanarų salose su šeima
Žiema Kanarų salose su šeima. Kelias į Masca tarpeklį

KUO BUVO GERAI?

Kitose “Žiema Tenerifėje” dalyse patarsiu kaip keliauti, kur susirasti nakvynę, ką aplankyti, bet dabar noriu aptarti kodėl ten man patiko.

Visuomet geras oras – ten kiekvieną dieną šviečia saulė. Nuskridome sausio viduryje ir visad džiaugiamės nuostabiu oru. Taip, buvo ir apniukusių dienų, buvo ir calima (Saharos dulkių debesys), bet vos vos krapnojo du kartus, nemaloniai šalta buvo tris dienas per du mėnesius.

Nuostabus maistas ir jo kainos – švieži vaisiai, žuvis, daržovės… Maisto kainos tiek prekybos centruose, tiek ir kavinėse yra ne ką brangesnis nei Lietuvoje, bet tikrai labai labai gardus.

Vaikams draugiška aplinka – ten žmonės vaikus myli, jie jiems šypsosi ir apsilankius parduotuvėje ar muziejuje nieks nerėks, kad tavo vaikai nučiupinėjo stiklines vitrinas, o pavaišins saldainiu. Tenerifė yra pensininkų (pirmas dienas net nejaukiai jautiesi dėl jų kiekio) ir šeimų su mažais vaikais sala. Visi padės, pakels, palaikys, pakalbins ir šypsosis tau ir vaikams.

Daugybė lietuvių – gal daugelis ir skeptiškai žiūrite į tautiečius, bet mes sutikome tik labai labai nuostabius žmones. Rodos, pasirinkome ne patį populiariausią miestelį, bet susibičiuliavau su šešiomis mamoms, o dukros dūkdavo 15 vaikų būryje.

Be pilkos žiemos – neįtikėtina išvažiuoti po Naujųjų, kai viskas purvina, apniukę ir pilka, o grįžti, kai po truputį sprogsta pumpurai. Myliu Lietuvą, bet be šios ilgos žiemos buvo labai gera.

Puerto de Santiago miestelis
Žiema Kanarų salose su šeima

MINUSAI

Nebegali žiemoti Lietuvoje. Supranti, kad yra pasirinkimas, todėl norisi vėl kelti sparnus ieškoti saulės.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.