Žaidimai

Šios vasaros stalo žaidimas: keliaujame po Lietuvą neiškeliavę iš namų

2021-07-29 — Goda Leo0

main

Žaidimai

Šios vasaros stalo žaidimas: keliaujame po Lietuvą neiškeliavę iš namų

2021-07-29 — Goda Leo0

Jau dabar, praėjus porai vasaros mėnesių, galiu tvirtai sakyti, kad stalo žaidimas “Įdomiausios kelionės po Lietuvą” yra šio sezono topas. Merginos žaidžia jį dviese, mielai žaidžiam kartu ar atvykus draugams. Taisyklės paprastos, bet žaidimas nėra per paprastas, kad būtų neįdomus.

Tai apie viską nuo pradžių. “Terra Publica” įkūrėjas Vytautas Kandrotas yra tikras Lietuvos ambasadorius… lietuviams! Jis yra paruošęs ir išleidęs daugybę žinynų, gidų ir kitų leidinių, kurie skatina pamatyti įdomiausias mūsų šalies vietas. 2017 metais pasirodė jo paruošta knyga “Įdomiausios kelionės po Lietuvą”, su 1000 lankytinų vietų. Vėliau jos atnaujintas leidimas pakartotas, pasirodė kortų žaidimai tuo pačiu pavadinimu.

Šių metų vasaros pradžioje pasirodė šis, jau vadinamas didysis stalo žaidimas, kuris, kaip ir visa serija, kviečia atrasti įdomiausias gimtos šalies vietas – žaidimo žemėlapyje pažymėta 400 lankytini objektai, tad net tikras Lietuvos žinovas ras nematytų vietų. Žaidimo kortelėse šie objektai ne tik plačiau aprašyti, bet ir įdėtos jų nuotraukos, tad net neišvykus iš namų iš tiesų galima pakeliauti po Lietuvą.

Smagu tai, kad žaidimas turi skirtingus lygius, tad gali būti žaidžiamas ir pradedančiųjų (įveiks ir priešmokyklinukas), ir patyrusių žaidėjų, nes atsirandančios netikėtumo kortelės vis pakiša koją (o gal pagalį į ratus). Man labai patiko ir tokie artimi kelionėms ėjimų pavadinimai. Pavyzdžiui, jei du žaidėjai susitinka viename langelyje, privaloma “kavos pertraukėlė” – t.y. abu žaidėjai praleidžia po ėjimą, nes, kaip ir realiame gyvenime, reik paplepėti 🙂

Patį žaidimą sudaro didelis sulankstomas Lietuvos žemėlapis, trumpos ir aiškios taisyklės, daug kortelių. Pas mus įsigaliojusi taisyklė būtinai perskaityti savo lankytiną objektą garsiai visiems.

Žaidimą gali žaisti nuo dviejų iki aštuonių žaidėjų. Didelis žaidėjų skaičius – mums svarbus privalumas, nes daugybė žaidimų yra skirta daugiausiai šešiems, o didesniai kompanijai nelabai ką pritaikysi. Žaidimas trunka vidutiniškai 45 minutes – na, vaikams žaidžiant, ir iki valandos, bet tai tikrai optimalus laiko tarpas, kol dar išlaiko dėmesį.

Tad kokios naudos žaidžiant šį žaidimą?

  • Lavinama logika – žaidėjai turi rasti kelią, sudėlioti geriausią maršrutą tarp savo lankomų objektų;
  • Matematika – reikia skaičiuoti kiek ėjimų prireiks kažkam įveikti ir pan.;
  • Geografijos žinios – vaikai pradeda orientuotis Lietuvoje vizualiai, o ne, kad “Pakruojis yra ten, kur ilgai važiuoti ir pasieksi dvarą”;
  • Azartas – sveikas noras laimėti, rungtyniauti ir, pralaimėjus, mokėti pralaimėti;

Žaidimą galima įsigyti knygynuose arba https://www.terrapublica.lt/parduotuve/zaidimai/korteliu-zaidimai/idomiausios-keliones-po-lietuva-didysis-stalo-zaidimas/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.