Knygos

Pasitikėjimą ugdančios knygos: visi mes pelės ir liūtai širdy

2020-08-26 — Goda Leo0

main

Knygos

Pasitikėjimą ugdančios knygos: visi mes pelės ir liūtai širdy

2020-08-26 — Goda Leo0

Pastebėjau, kad pastaraisiais metais išpopuliarėjo vaikiškos knygos, ugdančios vidines vaikų savybes. Jei anksčiau dažniau kalbėdavome apie draugystę, gėrį ir blogį, dabar knygų puslapiuose su vaikais aptariamos pasitikėjimas savimi, meilė sau ir priėmimas savęs tokio, koks esi.

„Baltos lankos“ išleido Rachel Bright parašytą ir Jim Field iliustruotą knygą „Jei aš būčiau liūtas“. Šmaikščiai nupieštas mažutėlytis peliukas jaučiasi labai labai mažas, niekieno nepastebimas ir nemylimas. Sunku, ar ne tiesa? O juk dažnai vaikai irgi jaučiasi būtent taip – klasėje ar darželio grupėje sunku rasti draugų, niekas nenori kartu žaisti, o auklėtoja/mokytoja nepastebi tavo pakeltos rankos. Na, nes tu galbūt mažesnis ūgiu, kalbi tylesniu balsu ir nesiverži lyderiauti. Kartais pamąstau, kad intravertams šiuolaikiniame ekstravertų ir „parduok save“ pasaulyje yra tikrai labai sunku.

 

Istorija graži tuo, kad peliukas vis dėl to rado savyje drąsos ir nusprendė išmokti tapti ekstravertu. Na, knygoje jis nori išmokti riaumoti, bet juk tai panašu, ar ne? Aišku, tą daryti geriausiai moka drąsusis liūtas į kurį peliukas ir kreipiasi pagalbos.

Bet, drąsus ne visada tas, kuris drąsiai atrodo – dar viena pamoka vaikams. Liūtas, pasirodo, baisiai bijo pelių! Žinoma, pabaigoje jie susidraugauja ir knyga baigiasi žodžiais

Visi turim liūtą ir pelę savy –

Savybes geriausias nešiojam širdy…

Tokia knygos istorija perteikta labai gražiais eiliuotais posmais, kuriuos išvertė Reda Puodžiukė. Tikra pagarba, nes vertimas tikrai žaismingas, organiškas ir smagus.

Pati knyga smagi tuo, kad ji kaip tik vienai vakaro pasakai – nei per trumpa, nei per ilga, o užvertus jos puslapius yra apie daug ką pasikalbėti. O jei tu būtum peliukas? O jei liūtas? Kas tu – liūtas labiau ar peliukas?

Knygą rasite knygynuose arba http://www.baltoslankos.lt/knygos/literatura-vaikams/jei-buciau-liutas

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.