RenginiaiVilnius

Šeštadienį – Žvalumo diena Vilniaus Botanikos sode

2020-08-26 — Goda Leo0

main

RenginiaiVilnius

Šeštadienį – Žvalumo diena Vilniaus Botanikos sode

2020-08-26 — Goda Leo0

Išmokti egzotiškų šokių žingsnelių, pasimankštinti plaukiant irklente ar darant jogos pratimus pievoje, sveikai užkąsti, o po to išsivanoti pirtyje – taip praleisti paskutinį rugpjūčio šeštadienį vilniečius ir sostinės svečius į VU Botanikos sodą Kairėnuose kviečia „Žvalumo diena 2020“. Septintą kartą organizuojama sveikos gyvensenos populiarinimo šventė vėl stebins veiklų įvairove. Daugiau kaip trisdešimt sveikos gyvensenos organizacijų ir pavienių entuziastų iš Vilniaus ir kitų Lietuvos vietų ragins aktyviai pajudėti ir atsipalaiduoti, pasitikrinti sveikatą, pasisemti žinių, išmėginti savo kūrybinius gebėjimus, paragauti sveiko maisto ir pasidairyti pirkinių „Sveikaturgyje“. Įkvepiančioje, išpuoselėtoje aplinkoje atokiau nuo miesto šurmulio ir dulkių šventės svečiai kviečiami praleisti visą dieną.

Pastaraisias metais mūsų šalyje atsirado daug sveikos gyvensenos festivalių. Tačiau jau septintą sykį rengiama „Žvalumo diena“ yra kitokia: praktikos dvasiai čia derinamos su sportu, o šių iniciatyvų organizatorių tikslas – ilgalaikis: sudominti ir įtraukti vilniečius į veiklas, kurios padės jaustis žvaliems ir lietingą rudenį, ir niaurią žiemą.

 

„Manome, kad ši šventė – savotiškas Vilniaus fenomenas. Ji,labai padedant vietos šeimininkams, VU Botanikos sodo darbuotojams, organizuojama savanoriškomis nevyriausybininkų pajėgomis, iš entuziazmo, kurį palaiko savo iniciatyvas net neraginami siūlantys ankstesnių „Žvalumo dienų“ dalyviai ir nuolat besijungiantys nauji. Taip įgyvendinama dar viena šventės misija – telkti Vilniaus sveikos gyvensenos bendruomenę. Renginys atspindi ir laikotarpio aktualijas: dauguma šiemet čia pristatomų veiklų skirtos imunitetui stiprinti, atsikratyti įtampos, baimės“, – teigia renginio iniciatoriai Lietuviškos pirties bičiulių draugijos (LPBD) nariai.

Veiklos skirtingose erdvėse

„Žvalumo dienos“ praktikos vyks skirtingose VU Botanikos sodo erdvėse.  Susigaudyti, kas, kur ir kada, padės specialiai šiam renginiui sukurtas žemėlapis. Juo vadovaujantis bus galima rasti veiklą ir ten, kur lankytojai įprastai stabteli tik trumpam.

Vieną gyvybingiausių vietų renginio svečiai ras prie tvenkinio, kur per visą šventę Vilniaus klubo „Sup-board.lt“ entuziastai ragins išmokti valdyti irklentes ir ant jų pasimankštinti.

Čia pat kūrensis ir dvi mobiliosios pirtys. Jose galės pasišildyti sužvarbę po pramogų tvenkinyje ir atsipalaiduoti pailsę aktyviose veiklose.

„Tai vienintelė šventė Vilniuje, kur lankytojai gali pasimėgauti sveiku garu ir patyrusių pirtininkų atliekamomis procedūromis“, – tikina LPBD komanda, kuriai šventėje nuolat talkina ir Blaivios gyvensenos, sveikatos, sporto ir turizmo draugijos „Optimalietis“ nariai.

Lygiai trečią valandą visų dėmėsys turėtų nukrypti į Japonišką sodą, kur judesio terapeutės Aistė Kriukelytė ir Rasa Birietė kurs performansą „Suartėjimai“.
„Mokslininkai ne kartą įrodė, kad gydo ne tik mankštos ir sveikas maistas, bet ir ryšys su kitu žmogumi. Japoniškame sode kviesime stebėti vienam žmogui kuriamą šokį ir galbūt net gauti tokį šokį pačiam“, – sumanymą aiškina entuziastės.

Lankytojus stebins ir iš viršaus sklindantys garsai: vienoje unikaliausių erdvių – Žaliojo pastato terasoje ant stogo – 13 val. vyks kvėpavimo ir dainavimo užsiėmimas „Kūno ventiliacija ir skambėjimas“, o vakarėjant – gongo dūžių lydima garso jogos praktika.

Šventės svečiams dėl oro nerimauti nereikėtų. Jei per renginį prapliups lietus, dauguma veiklų iš atvirų erdvių bus perkeltos į Botanikos sodo sales.

Mankštinsis ir ilsėsis

„Žvalumo dienos“ programa – it savotiškas šiuo metu įvairiose Vilnius studijose ir salėse jau įsitvirtinusių ar tik pirmuosius žingsnius žengiančių sveikatimo praktikų pasiūlos atspindys. Renginyje bus galima išmėginti vis daugiau gerbėjų sulaukiančią iš JAV kilusią praktiką NIA, dar vadinamą kūno, proto ir sielos fitnesu, dalyvauti treniruotėje „Brazil butt“, universlioje moterų gimnastikoje „Žvaigždės gimimas“.

Regis, jau niekam nebereikia įrodinėti, kad viena geriausių kūną ir sielą žvalinančių priemonių yra šokis. Šventė suteiks progą per vieną dieną išmėginti rytietiškus pilvo, Europoje išpopuliarėjusius tribal stiliaus šokius, smagiuosius linijinius šokius ir iš jų pasirinkti tinkamiausius.

Įvairove šokiams nenusileis ir skirtingos jogos treniruotės bei rytietiškas kūno stiprinimo menas. „Šiuo nepaprastu laikotarpiu „Žvalumo diena“ yra viena aktualiausių iniciayvų. Dabar itin svarbu rūpintis savo ir aplinkinių sveikata, stiprinti imuninę sistemą, kad atlaikytume virusų atakas“, – sako jau septintąsyk renginyje dalyvausiančios Lietuvos taidzičiuan asociacijos prezidentas Vitalijus Veršininas. Lankytojai galės rinktis šios organizacijos narių vedamą atvirą taidzičiuan pamoką ir dviejų skirtingų instruktorių pristatomas čigongo praktikas. Visą šventės laiką aikido pamokose vaikų ir suaugusiųjų lauks aikido mokyklos „Aidas“ komanda.

Renginyje taip pat bus galima pasimokyti tapybos ant vandens, dalyvauti sąmoningo kvėpavimo ir garso terapijos sesijoje, apie savo sveikatą sužinoti iš auros fotografijos, delno linijų, pirštų meridianų ir pan.

Šventės erdvė „Galios veja“ turėtų sulaukti stipriosios lyties atstovų dėmesio. Čia visai dienai iš Alytaus atvežamas kūno tempimo treniruoklis „Pravilo“, be to, treniruotę su lazdomis žada „Savigynos akademija“.

Vienas „Žvalumo dienos“ ypatumų – aktyvių mankštų derinimas su atpalaiduojamosiomis praktikomis, kurių bus gausu „Meditacijų erdvėje“.

Prireiks kilimėlių, rankšluosčių ir indų

Skubėdami į „Žvalumo dieną“, kuri prasidės 11 valandą, vilniečiai turėtų nepamiršti ne tik rankšluosčių, mankštos kilimėlių bei kai kurioms pratyboms praversiančių šiltesnių užklotų, bet ir indų. Atsinešusiems savo lėkštes ir įrankius karštasis šventės maitintojų – sostinės restorano „Ajurvedinė virtuvė“ – patiekalas kainuos pigiau. Turintys savo puodelius „Pirčių ir irklenčių įlankoje“ bus pavaišinti žolelių arbata.

„Taip žmonės ne tik išleis mažiau pinigų, bet ir nepaliks šiukšlių, juk gyventi sveikai – tai ne tik puoselėti savo išorę ir vidų, bet ir rūpintis aplinka“, – idėją aiškina renginio sumanytojai. Populiarinti sveiką ir tvarų verslą yra pažadėję ir renginio „Sveikaturgyje“ besirikiuosiantys prekeiviai.

Šventėje atsisakyta įprastų popierinių programėlių – organizatoriai tiki, kad „Žvalumo dienos“ veiklų sąrašą lankytojai ras internete savo išmaniuosiuose telefonuose arba plakatuose pačiame renginyje.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet šventėjė nebus leidžiama vartoti alkoholį ir kitus svaigalus, prašoma susilaikyti nuo rūkalų.

Šventės organizatoriai lankytojų prašys laikytis dabartinių renginių saugumo reikalavimų: laikytis saugaus vieno metro atstumo, maitinimo vietoje ir patalpose naudotis dezinfekcijos stotelėmis, dėvėti kaukes.

Renginys nemokamas. Tereikės įsigyti įprastą VU Botanikos sodo lankytojo bilietą. Daugiau informacijos apie šventę galima rasti paskyrose: https://www.facebook.com/zvalumodienahttps://www.facebook.com/events/595026381143642.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.