Knygos

Nesutramdomiems vaikams skirta „Blogykla“ – ne apie blogį, bet apie meilę

2020-07-15 — Agnė Žemaitytė0

main

Knygos

Nesutramdomiems vaikams skirta „Blogykla“ – ne apie blogį, bet apie meilę

2020-07-15 — Agnė Žemaitytė0

Esame įpratę, kad knygos moko gėrio, jos – išminties ir žinių šaltinis. O ką pagalvotumėte knygos anonse perskaitę, kad ji skirta vaikus išmokyti blogio?

Čekų rašytoja Daniela Fišerova pasakoja vaikams šmaikščią istoriją, kurios herojai – blogiukai. Tačiau jie visai nenori tokie būti! Todėl tėvų nurodymu šie vaikai turi lankyti… Blogyklą, kad būtų pabloginti. Ar tikrai iš pirmo galima pasakyti, kas geras, o kas – atvirkščiai? Jeigu gimei laumių, kurios linki nelaimių, pasaulyje, ar ir tu būtinai turi būti toks? Pasirodo, ne. Tu gali linkėti tik laimės… Draugystė, tolerancija, atsakomybė, garbingas elgesys ir, be abejo, humoras – pagrindiniai dalykai, kuriuos skaitytojams perteikia „Blogyklos“ autorė ir veikėjai.

 

Devynmetis Simonas, perskaitęs „Blogyklą“, apie šią knygą pasakoja: „Blogykla – tai mokykla, kurioje vaikai mokosi blogio. Blogyklą lanko nepatenkinti laumių vaikai. Ir aš net neabejoju, kad tu nenorėtum pakliūti į Blogyklą. Knygoje žmonės (ir ne tik žmonės) elgiasi labai keistai. Pavyzdžiui, vaikai daro, ko jie nenori. Tėvai siunčia juos į Blogyklą, nors vaikai taip pat to nenori“. O juk tai, kas keista, neįprasta, vaikams dažnai ir patinka. Todėl drąsiai siūlykite vaikams skaityti „Blogyklą“, nes ją skaitantis vienu šūviu nušaus du zuikius: mokysis atskirti gėrį nuo blogio ir tikrai smagiai praleis laiką!

Patyrusi Nenaudėlė pablogins jūsų gerus vaikus. Jūsų vaikas geros širdies? Patikėkite jį man! Grąžinsiu tikrą niekšą.

Knygos vertėjos Aigustės Vykantės Bartkutės nuomone, „Blogykla“ – tai knyga apie meilę, kurią kartais sunku atpažinti po kasdienybės kauke ir kuri pasibeldžia į širdį labai netikėtai. „Bet jaunieji skaitytojai, tikėtina, labiau mėgausis juokingais personažais ir patraukliu, permainingu siužetu“, – sako A. V. Bartkutė.

Simonui knyga patiko, nes ją skaitydamas gali išmokti, kad blogykloje vaikai nepablogės. Priešingai – pikčiurna jų mokytoja pati tapo gera. O kai paprašiau pasakyti, ką jaučia užvertęs paskutinį „Blogyklos“ puslapį, Simonas atsakė: „Aš jaučiu šią knygą perskaitęs, kad mano mama nori mane išsiųsti į tą blogyklą, nes negali manęs sutramdyti!“ Ką čia bepridursi…

Daniela Fišerova, „Blogykla“, 120 p., 2020 m., leidykla „Debesų ganyklos“. Kaina – 7,99 Eur. Įsigyti galima knygynuose arba čia: https://debesuganyklos.lt/knygynelis/blogykla/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.