Lankytinos vietosLietuvoje

Marijampolė 2023: ką įdomaus nuveikti visai šeimai?

2023-06-26 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Marijampolė 2023: ką įdomaus nuveikti visai šeimai?

2023-06-26 — Goda Leo0

Marijampolė – jaunatviškas ir gyvybingas miestas,  šiais metais tapo Lietuvos jaunimo sostine. Su šiuo titulu atkeliavo ir daugybė jaunimui pritaikytų bei organizuojamų veiklų. Kiekvieną šių metų mėnesį svetainėje www.marijampole.lt paskelbiami Marijampolė – Lietuvos jaunimo sostinė 2023 renginiai. Kviečiame pasidairyti ir sudalyvauti!

Stebuklingi katinai Marijampolėje

 

Leiskitės į stebuklingų katinų paieškas Marijampolės mieste! Ar prisimenate legendą apie Marijampolės miesto įkūrėją grafienę Prancišką Ščiukaitę-Butlerienę, kuri labai mylėjo ir globojo kates? Primename, kad pertvarkant miesto senamiestį jame atsirado su vandeniu žaidžiančios grafienės Pranciškos Ščiukaitės-Butlerienės katės. Kiemelis greitai tapo visų pamėgta vieta, o miestelėnai pastebėjo, kad sugalvojus norą ir paglosčius visas tris kates, jis tikrai išsipildo. 

Šių dienų Marijampolėje katinų vis daugėja. Nuo 2021 metų rudens mieste apsigyveno dar aštuoni grafienės katinai, kurie plačiai išsislapstė įvairiose miesto vietose. Šie katinai ypatingi – juos radusiems padeda išpildyti svajones, pasiekti savo tikslų. Tik paprašykite katinėlio, ir jis padės patikėti savimi, teisingai pasirinkti, o galbūt atrasti savyje dar nepažintų savybių.

Po miestą išsislapsčiusių katinų paieška – puiki pramoga vaikams!

Maršrutą rasite Marijampolės turizmo ir verslo informaciniame centre adresu: Vytauto g. 17, Marijampolė, arba viešbučio „Mercure“ vestibiulyje esančiame informaciniame stende adresu: J. Basanavičiaus a. 8, Marijampolė.

Muziejus „Bulotų namai“

Bulotų namai – unikalus XX a. pradžios medinės miesto architektūros pavyzdys Marijampolėje. Name gyveno vienas žymiausių advokatų Lietuvoje Andrius Bulota su žmona Aleksandra. Dabar čia įrengta ekspozicija „Bulotų namai – tarpukario miestietiškos kultūros atspindys“. Tai puiki galimybė susipažinti su Bulotų šeima, jos gyvenimo būdu, sužinoti apie spalvingą pasiturinčių miestiečių namų aplinką. Ekspozicijoje Jūsų lauks ne tik įdomūs eksponatai, bet ir žaidimai, užduotys, patarimai, muzikos garsai ir prieskonių kvapai, akį džiugins animacijos, šešėlių instaliacijos, o neregiai ras taktilinių objektų.

P. Vaičaičio g. 16, Marijampolė

Plačiau: https://www.marijampolesmuziejus.lt/

Malonny: Marijampolė-Londonas-Niujorkas – idėjų migracija

Marijampolės miestą galima laikyti viena didele gatvės meno galerija po atviru dangumi. Dar 2011 metų vasarą Ray Bartkus, Algirdas Kumža ir kiti menininkai  inicijavo simpoziumo „Malonny: Marijampolė-London- New York“ idėją, kurios tikslas suvienyti skirtingų šalių bei tautybių menininkus bendriems darbams. Šios išskirtinės kultūrinės iniciatyvos dėka iki šiol sukurta daugiau nei 30 darbų. Šie kūriniai puošia įvairias miesto erdves, suteikdami joms savitumo bei kitoniškumo net ir tarptautiniame kontekste. Šiais metais vyks jau dešimtasis simpoziumas, jis prasidės birželio 26 d., planuojama realizuoti dar 10 kūrinių Marijampolės miesto vietose.

Norinčius pamatyti ir daugiau sužinoti apie miestą puošiantį Malonny gatvės meną galima iš anksto užsisakyti orientacinį žaidimą „Miesto gatvių labirintai“ arba ekskursiją „Pažink gatvės meną Marijampolėje“. Ekskursijos trukmė ~ 2.00 val. Kviečiame kreiptis į gidę Jurgitą telefonu:  +370 650 89236.

Mėgstantiems keliauti savarankiškai sukurtas Malonny maršruto leidinys. Šiuos leidinius rasite Marijampolės turizmo ir verslo informaciniame centre adresu: Vytauto g. 17, Marijampolė, arba viešbučio „Mercure“ vestibiulyje esančiame informaciniame stende adresu: J. Basanavičiaus a. 8, Marijampolė.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.