Knygos

Mano knygų guru – Herve Tullet ir jo knygos-žaidimai

2015-12-04 — Goda Leo2

main

Knygos

Mano knygų guru – Herve Tullet ir jo knygos-žaidimai

2015-12-04 — Goda Leo2

Knygą, mes suaugusieji, dažnai siejame su principu “žiūriu-skaitau”. Knyga, žinoma, skirta sielai, vidiniam pasauliui ugdyti ir ją “naudoti” galima tik skaitant arba klausant. Na, jeigu gražios iliustracijos – žiūrint. Ir kai maži vaiko piršteliai lenda pačiupinėti knygoje gyvenančio personažo, dažnai jį drausminame – neliesk, sutepsi, saugok, neplėšyk.

VISA TAI NETIESA

Labai gaila, kad Lietuvoje daugelis muziejų veikia senu principu ir skirti tik žiūrėti. Juk žiūri į šimtus kačių skulptūrėlių ir tau juk turi būti gražu, aišku… Užsienyje leis paglostyti gyvus katinus, parodys skirtingas jų rūšis, išmokys katei nukirpti nagus ar paaiškins ką jos turi pilnavertiškai ėsti.

Taip ir su knygomis – mūsuose yra knygos skaitymui arba užduočių knygelės. Bet gali būti kitaip! Noriu jums papasakoti apie autorių Herve Tullet, kurio knygos… žaidimas! Tai leidiniai, kuriuos skaitysite, naudosite, žaisite, fantazuosite ir niekad nepabos. Pasidalinsiu, kokias mes H.Tullet knygas turime:

“Spausk čia” (“Press Here”)

spausk čia - press here

Mano atradimai prasidėjo sulig šia knyga. Knygos principas – mama skaito, o vaikas daro 🙂 Pirmas puslapis – paspausk  ant geltono taškiuko. Kitame puslapyje – jau iššokę du taškai. Tada dar kartą paspausk ant geltono. Trečiame puslapyje – jau trys taškiukai. Dabar paspausk ant kairio geltono penkis kartus – kitame puslapyje iššoka jau penki taškeliai.

Kiekviename puslapyje reikia pūsti, versti knygą, ploti, spausti… Ir kaskart kas nors nutinka. Juk pavertus knygą į vieną pusę, visi taškiukai “nuvažiuoja” ten?

“Šviesos žaidimai” (“Game of light”)
The Game of light

Herve Tullet Lights game

Kai vakare užgęsta šviesos ir vaikučiams laikas užmerkti akytes, mama pasiima šią H.Tullet knygą, prožektorių ir… kuria pasaką ant sienų.

Trafaretų knyga, kurią reikia skaityti šešėliais ant sienų ar lubų. Čia žodžių labai nedaug, bet užtat apstu erdvės improvizacijoms.

H.Tullet išleidęs ir kitą trafaretų, smulkesnių ir visai be teksto “Game of Shadows” (Šešėlių žaidimai).

“Piršto žaidimai cirke” (“The Finger cirkus game”)


H.Tullet The finger game circus

H.Tullet The finger circus game

Knyguje pasakojime dalyvauja… jūsų pirštas. Prieš pradedant skaityti šią knygą reikia nusipiešti veiduką ant piršto. Gal tai kačiukas, gal liūdnas, o gal linksmas – viskas priklauso kaip skaitysite knygą. Veidukai atsiranda ir ant vaikučių pirštukų, o tuomet – kuriame istorijas. Labai juokinga knyga 🙂 Su pirštų žaidimais H.Tullet  išleidęs ir daugiau knygų

“Skulptūros žaidimas” (“The Game of sculpture”)

51sI3lNW6nL
IMG_4462 IMG_4463 IMG_4464

Knyga irgi menas. Ir nebūtinai tik rašytinis! Ši išardoma knyga yra skirta kurti skulptūrą. Išsiskleidžiančiuose lapuose išsiima įvairios detalės, kurios gali būti panaudotos skultūroje. Kaip? Visaip 🙂

“Skylės knyga” (The book of Hole”)

the_book_with_a_hole_9999_large

IMG_1319

Ar kada nors matėte knygą su skyle per vidurį??? Ar pagalvojote, jog skylė gali būti laaaaaabai įdomiose vietose 😀 Interaktyvi knyga, kurioje dalyvauja jūsų galva, burna ranka ar pliušinis meškiukas! Šią knygą dar tik planuoju įsigyti.

“Akių žaidimai” (“The Eyes games”)

18656123

yeay game

Šįkart H.Tullet į žaidimus įtraukia akis. Dvi skylės padės tapti knygos personažu. Žiūrėti PER knygą galės tiek didelis, tiek ir mažas. Šią knygą dovanojome sūnėnui.

Ir jeigu jus netyčia aplenkė informacija – bookdepository.com siunčia knygas nemokamai į Lietuvą. Saugiai, patikimai, greitai. Kai kurių H.Tullet knygų esu mačiusi “Humanitas” knygynuose, bet seniai 🙂

Komentarų 2

 • Lina

  2016-01-01 16:02

  Ačiū, Herve Tullet knygos buvo labai geros Kalėdinės dovanos 🙂
  Beje, ‘Spausk Čia’ jau mačiau ir Pegaso knygyne, lietuvių kalba.

  Atsakyti

 • Edita Val

  2016-01-30 00:03

  Šias knygas galima užsisakyti ir kriso.lt (Krisostomus knygynas). Šešias šiuo metu turi ir Humanitas.

  Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.