Lankytinos vietosUžsienyje

Koperniko mokslo centras – kam jis įdomus?

2018-07-05 — Goda Leo2

main

Lankytinos vietosUžsienyje

Koperniko mokslo centras – kam jis įdomus?

2018-07-05 — Goda Leo2

Esame mokslo centrų gerbėjai – dėl gero mokslo centro, galime net ir kelionę susiorganizuoti ir daugelį Europoje esančių jau aplankėme. Tik va artimiausias Kopernikas liko nelankytas, todėl susiplanavus kelionę į Slovakiją, stabtelėjimas Varšuvoje atrodė itin logiškas.

KAS TAI YRA?

 

Tai didžiulis dviejų aukštų pastatas, kuriame su mokslu supažindinama ne sausai, bet praktiškai – jis kimšte prikimštas įvairiausių įtaisų, kurie „bandau-darau“ principu perduoda įvairius fizikinius, gamtos ar chemijos reiškinius. Taip pat čia rasite ir planetariumą, kuriame vyksta įvairios vizualios paskaitos astronomijos tema. Įdomu ne tik vaikams, bet ir tėvams.

Kiekviena salė suskirstyta tematiškai – todėl užtikę tamsų kampą, galite spėti, kad tai jau spalvų ir šviesos eksperimentai ir tikrai, rasite 10-15 įtaisų, kurie jums paaiškins apie spalvų spektrą, galėsite išbandyti patys jų derinius, sužinosite apie šviesą.

KĄ BŪTINA ŽINOTI PRIEŠ ATVYKSTANT?

Kopernike tikrai labai labai daug žmonių, todėl rekomenduojama prieš apsilankymą įsigyti bilietą internetu. Kuris ne šiaip paprastas, bet valandinis – gali ateiti pusvalandžiu prieš iki numatyto laiko arba 15 min po. Lankymo trukmė neribojama.

Kainos: suaugusiems savaitgalį 33 zlotai (7,5 Eur), vaikams – 22 zlotai (5 Eur). Iki 2 m. nemokamai. Į planetariumą, 3D kino teatrą, koncertus – atskiri bilietai.

Šalia centro yra gatvės, kur galite pasistatyti automobilius radę vietą (o savaitgaliais ir nemokamai) ir didžiulė automobilių aikštelė, kuri mokama 5 zlotais visuomet ir TIK grynaisiais. Mokslas toliau už centro durų nepažengė.

LAIKINOS EKSPOZICIJOS

Viena salė pirmame aukšte skirta laikinoms ekspozicijoms. Pasakojo, kad prieš metus ten buvo paskendusio laivo maketai ir galimybė tikrai jame apsilankyti, o šįkart buvo pažintinė paroda apie seksą vaikams nuo 13-kos metų. Gaila, bet mūsų kompanijos vaikai nė vienas nesiekia tokio amžiaus.

LABORATORIJOS

Dar čia yra laboratorijos, kurioje vyksta įvairūs eksperimentai, bet… tik lenkiškai kalbantiems vaikams. Suprantu, kad jų 40 milijonų, bet kažkaip gailu pasidarė. A, informacijoje radau, kad yra ir angliškai, bet nesako, kada vyksta 🙂

Taip pat vykta ir “workšopai”, mokslo pasirodymai, elektros iškrovos šou, bet jų tiek daug, kad nesuvardinsi ir dažniausiai eini eini, žiūri – o, vyksta, einam!

Tiesa, į visa tai reikia papildomų bilietų ir kartais galioja amžiaus cenzas. Pavyzdžiui, mums besilankant vykusi „Saldžioji laboratorija” priėmė lenkiškai kalbančius vaikus nuo 9 metų ir kainavo 9 zlotus (2 Eur).

MAŽIAUSIEMS

Iki 5 metų yra atskira salė „Buzzzz!” patiems mažiausiems, įsikūrusi pirmame aukšte. Į ją įėjimas nemokamas, bet pirma, reikia tik atėjus į centrą (ir jau patikrinus bilietus) info centre pasiimti nemokamus bilietus tam tikram laikui, antra – ten išbūti galėsite tik valandą.

Ši erdvė man ypač patiko, nes nepaisant to, kad ten buvo vos vaikštančių pypliukų, tai ne žaidimo aikštelė, bet rimta ekspozicija. Vaikai gali bandyti atskirti įvairius kvapus, garsus, paviršius, išmokti šešėlio teatro figūrų, vandenyje statyti užtvankas, plukdyti burbuliukus ir, žinoma, nučiuožti čiuožyne.

APIBENDRINIMAS

Nevardinu detaliai ką matėm, kaip ir kas veikia. Vaikams, kas įdomiausia, begalinį įspūdį padarė galimybė važiuoti invalido vežimėliu: padaryta mini situacija su slenksčiais, durimis ir pan., o tau tenka pajusti, kaip išties gyvena vaikščioti negalintys žmonės.

Kiek skirti laiko? Tiek, kiek galite ir turite jėgų. Aš po penkių valandų buvau išsekusi, bet vaikai dar būtų ėję ir ėję.

Pavalgyti rekomenduoju prieš (yra valgykla su pusėtinu sveriamu (100 gr – 5 zl) maistu), parodoje antrame yra kavinė, kur gausite sumuštinį, sulčių ar ledų, o iš balkono, kur pridėta staliukų su kėdėmis atsipūsti ar papiknikauti savo atsineštu maistu, matosi puikus vaizdas į upę.

Ar važiuočiau dar? Taip, bet po kokių trejų metų, kuomet merginos paaugs ir jau bus įdomus kiti ir kitaip dalykai.

Komentarų 2

 • Jolanta

  2018-07-10 08:06

  Minusas bent jau man buvo,kad nežinodami prieš nepavalgėm,tik pusryčius,o norint nueit į tą valgyklą su normaliu maistu reikia jau išeit iš ekspozicijų be galimybės grįžti.Tad skrandis po 5 val. privertė išeiti,o gaila.Negu sunku būtų išleist pavalgyt ir sugrįžt.

  Atsakyti

 • Roma

  2023-12-11 11:36

  Mes buvom keturiese suauge, tai nusprendem , kad šis muziejus 12m vaikams (iki). Tiek išreklamuotas bereikalo. Nepatiko nė vienam iš mūsu kompanijos.

  Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.