Knygos

Knyga, padėsianti vaikams ugdyti psichologinį tvirtumą

2020-07-29 — Goda Leo0

main

Knygos

Knyga, padėsianti vaikams ugdyti psichologinį tvirtumą

2020-07-29 — Goda Leo0

Neseniai aprašinėjau knygą „Bėdos ir bėdelės“, kurioje mažyliai eiliuotai mokomi susitvarkyti su iškilusiomis problemomis. Naujoji knyga „Aš galiu!“ tai dar viena apie mokėjimą spręsti problemas, įveikti iššūkius iš likti psichologiškai tvirtai vaikams kalbanti knyga.

Be galo džiaugiuosi, kad knygynų (ir namų bibliotekų) lentynas papildo tokios naudingos knygelės ir dažniau kalbame apie vaikų meditaciją, problemas ir vidinį pasaulį.

 

„Aš galiu!“ pasakoja apie mergaitę Keitę, kuri susiduria ir su patyčiomis, baimėmis, problemomis ir pasitikėjimo stoka. Rodos, kitas nuleistų rankas, bet Keitė randa išeitį – mokosi įgalinti savo mintis, išsikelti tikslus ir spręsti bėdas.

Keitės kasdienybės pavyzdys tiks daugybei vaikų, patiriančių panašius iššūkius – atsikelti laiku ryte, nepabijoti išbandyti naujų dalykų, kovoti su prasivardžiuotojais.

Bandyti ir patirti nesėkmę yra normalu

Kartais pagalvoju, kad manęs niekas to nemokė ir niekada apie tai nebuvo kalbama. Klysti negalima bausti – tas kablelis dažnai būdavo dedams ne toje vietoje. Todėl labai noriu paskatinti savo vaikus – bandyti, suklysti, padaryti nesąmonę ir iš viso to tik pasimokyti!

Knyga papildyta labai smagiu meditaciniu laivelių žaidimu. Neišduosiu koks jis, bet praktiškai jį išbandėme ir jis tikrai padeda nusiraminti. Knygos pabaigoje – rekomendacijos tėvams.

Knygos autorius – Niels von Hove – yra psichologinio tvirtumo mokytojas gyvenantis Australijoje ir padedantis daugybei žmonių atskleisti geriausias savo savybes. Tiesa, šią knygą jis yra atskirai adaptavęs berniukams ir mergaitėms, bet Lietuvoje, suprantama dėl nedidelės rinkos, „Alma littera“ išleido tik mergaitišką versiją.

Rašoma, kad knyga tinkama 4-8 metų vaikams. Gal keturių sunkiau supras, bet priešmokyklinukams, pirmokams-antrokams ji tikrai kaip tik.

„Aš galiu!“ – https://www.knyguklubas.lt/as-galiu-kaip-pasitiketi-savimi-ir-iveikti-kasdienes-problemas

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.