Knygos

Amžina draugystė tema: kur du – nereikia trečio?

2020-07-29 — Goda Leo0

main

Knygos

Amžina draugystė tema: kur du – nereikia trečio?

2020-07-29 — Goda Leo0

Tyrimais įrodyda, kad laimingiausios šeimos, auginančios keturis vaikus. Arba du. Trys – sudėtingiausias skaičius. Aš pati juokauju, kad mano vidurinėlė būna arba didelė, arba maža, draugauja su vyrenėle arba jaunėle. Trims draugauti kartu labai sunku ir ne visada pavyksta, to mokomės ir mokomės.

Todėl laiku į rankas papuolė „Naminuko“ leidyklos išleista knyga „Geriausi draugai“, kurioje autorė Lina Sarah pasakoja apie nuostabią trijų berniukų draugystę, o ją iliustruoja vienas geriausių vaikiškų knygų iliustratorių Benji Davies.

 

Istorija paprasta – du geriausi draugai Bertas ir Emilis ištisas dienas leidžia kartu, žaidžia, kuria, svajoja… Žodžiu, tikra pasaka. O tada atsiranda Sigutis, kuris irgi nori žaisti kartu. Emiliui Sigutis patinka ir jis nori žaisti, o štai Bertui idėja dalintis draugu – visai ne prie širdies.

„Aš pats sau geras draugas, nereikia man kitų“, – dainavo „Keistuoliai“, ironizuodama būtent tą situaciją, kuri iš tiesų prie nieko gero nepriveda. Dar viena puiki knygelė diskusijoms, pokalbiams, kas yra draugystė, kaip ją puoselėti ir auginti.

Papildoma vertė – berniukai žaidžia su paprastomis kartoninėmis dėžėmis, kurios tampa bet kuo: piratų laivu, rakate ar pilies bokštu. Kuliminacija – iš dėžių padaryta mašina, kurios dabar reikalauja ir mano dukros. Tad tikrai perskaitę „Geriausi draugai“ pasisemti įkvėpimo ir kūrybiniams žaidimams su paprasčiausia dėže.

„Geriausi draugai“ rasite knygynuose arba https://www.perkuknyga.lt/lt/vaiku-literatura/geriausi-draugai.html

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.