Knygos

Knyga “Iš kur atsiranda vaikai?” kviečia tėvus nemeluoti

2021-11-17 — Goda Leo0

main

Knygos

Knyga “Iš kur atsiranda vaikai?” kviečia tėvus nemeluoti

2021-11-17 — Goda Leo0

Jei reikėtų išrinkti opiausią tėvus ištinkantį klausimą, tai, kad ir kaip bebūtų gaila, mums vis dar sunku atsakyti mažiesiems į paprastą klausimą: iš kur aš atsiradau? Nemokame, dar kalbėti atvirai, nevartoti visokių metaforų, o intymias vietas vadinti tikrais pavadinimais pamiršus “peliukus” ir “putytes”. Jėtau, žmonės, mes suaugę, bet daugeliui mūsų vis dar sunku ištarti “makštis”, “varpa”! Tai va, reik auklėtis, o tai daryti galime kartu su savo vaikais.

Įžanga ilga, bet naujiena linksma – “Debesų ganyklų” mama Danguolė Kandrotienė pristato naują savo kūdikį – knygą “Iš kur atsiranda vaikai?”!

 

Kadangi esu kalbinusi ne vieną psichologą, visi jie sutartinai primena, kad su vaikais reikia kalbėtis jų amžių atitinkančiais terminais. Ir nepulti gilintis į smulkmenas, kurių jie neklausia. Meluoti, šiukštu, negalima. Tai va ši Danguolės naujoji knyga būtent ir tiks kalbantis su priešmokyklinio ir pradinių klasių vaikais apie nėštumą, gimdymą, lytiškumą.

Pati istorija prasideda, mano galva, ironiškai – mergaitė Marija laukia broliuko arba sesers, kurį, pasak jos močiutės, jai turi atnešti gandras. Marija, mergaitė nepėsčia, tad susiranda pati gandrą ir pradeda taršyti jam plunksnas, kur ir kada bus jos brolis/sesė. Gandras didžiai pasipiktinęs tokiais reikalavimais, nusprendžiai Marijai atskleisti tiesą. Prasideda judviejų kelionė, kurios metu pasakojama, kuo skiriasi mergaitės ir berniukai, ko reikia, kad vaikelis gimtų, kiek trunka nėštumas, kaip vyksta gimdymas ir net aptariama, kas geriau – turėti brolį ar sesę. Koks atsakymas? Žinote visi – jokio skirtumo, nes abu myli vienodai!

Be puikaus D.Kandrotienės teksto atskiri plojimai skamba ir Gretai Alice, talentingai ir daugybės autorių bei skaitytojų mylimai iliustratorei. Jos piešiniai ryškūs, aiškūs ir spinduliuojantys itin gera nuotaika. Kol tėvai skaitys jiems tekstą, jie galės tyrinėti paveiksliukus. Tikrai labai labai PRIMYGTINAI rekomenduoju su vaikais šią knygą skaityti kartu ir iškart atsakyti į kylančius klausimus, o ne palikti vietą interpretacijoms.

Knygos viduryje PATS PATS PATS karščiausias atverčiamas puslapis sulaukęs mūsų pirmokės šūksnių, juoko, susižavėjimo ir vartytas nuvartytas 🙂

Kas dar? Ši knyga gali būti puiki įžanga pranešti vaikams, kad jie turės brolį ar sesę, o gal pusbrolį ar tetą (nesijuokit, mano dukros turi vienerių metų dėdę). Tai labai puiki pradžia pradėti pokalbį neraudonuojant, nemykčiojant “a ten žinai kaip yra bitutė gėlytė” ir pasakant tiek, kiek reikia žinoti vaikui. Jei jam reikia žinoti daugiau, garantuoju, jis tikrai jūsų paklaus detalių.

Tiesa, teko bendrauti su vaikelio negalėjusiomis susilaukti poromis, tai jos, kaip ir aš mieliau vartoja terminą “pagalbinis apvasinimas”, vietoje autorės parašyto “dirbtinio apvasinimo”. Na, bet čia tik asmeninė nuomonė. Užtat papildomi balai apie informaciją apie ankstukus!

Knygą, kaip visuomet, galima įsigyti knygynuose arba https://debesuganyklos.lt/knygynelis/is-kur-atsiranda-vaikai/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.