Lankytinos vietosLietuvoje

Klaipėda 2023: ką veikti su vaikais uostamiestyje?

2023-06-19 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Klaipėda 2023: ką veikti su vaikais uostamiestyje?

2023-06-19 — Goda Leo0

Klaipėdos turizmo informacijos centras turi daugybę idėjų, ką galime nuveikti uostamiestyje ir dalijasi jomis puslapyje.

O jų parengtą gidą pramogoms su vaikais galite atsispausdinti ČIA.

 

Šių metų naujiena – „Ledinė” ekskursija smaližiams

 • Pirmadienis-penktadienis 9:00-18:00
 • Šeštadienis 10:00-16:00
 • Kviečiame visus, didelius ir mažus, tuos, kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo be ledų ir drąsiai vadina save smaguriais, į ypatingą, „ledinę“ ekskursiją! Nuo „Meridiano“ iki I.Simonaitytės bibliotekos kiemelio – skani ekskursija po Klaipėdą su išskirtinių, naminių ledų ragavimu. Net 10 skirtingų skonių ir paragauti galėsite jų visų! Ir ne tik tai. Jūsų dar lauks ir viktorina, kurios klausimus įveikę sužinosite kuriai lygai priklausote – entuziastingų ledų valgytojų, ledų žinovų, ledų profesionalų ar tikrų tikriausių ledų architektų,
 • Trukmė 2 – 2,5 val.
 • Kaina asmeniui – 14,00 Eur.
 • Grupės nuo 10 iki 15 asmenų.
 • Užsakymai priimami telefonu 8 46 412 186.

AKTYVISTAMS

Nuotykių parkas „Minimelts“

Klaipėdos miesto didžiausiame parke įsikūręs didžiausias Baltijos šalyse nuotykių ir lai- pynių parkas „Minimelts“. Čia pajusite gryno oro gūsius, susipynusius su skrydžio laisve, adrenalino pliūpsnį skriejant žemyn iš 16 metrų aukščio, o kur dar supynės, važiavimas dviračiu tarp medžių, retro automobilis medžių viršūnėse ir kitos pramogos. Taigi iššūkių kupinas laikas – garantuotas!

H. Manto g. 81 8 686 50 111

Laipiojimo dirbtinėmis uolomis centras „Scala dream“

Visi aktyvūs ir tikslo siekiantys vaikai bei jų tėveliai 1000 m2 uždarame plote ras aukštas ir žemas laipiojimo sales, virvių kambarį, vaikų erdves, jogos salę ir nedidelę kavinę. Viskas ko reikia jaunajam alpinistui!

Mainų g. 6 8 605 03 360

Batutų parkas „Sky park“

„Sky park“ – batutų pramogų parkas visai šeimai. Nebaisus joks oras, kai pramogos – po stogu: įvairūs batutai, smagios kliūtys, kempinių baseinas ir penki skirtingų temų švenčių kambariai, puikiai tinkantys švęsti gimtadienius. Čia pasijusite lyg superherojai, galėdami atlikti įvairius triukus ar net iššokti sau virš galvos. Būtų įdomu? Atvykite ir įsitikinkite pa- tys!

Taikos pr. 141 8 686 81 172

Klaipėdos baseinas

Patirkite nuotykių, išmokite plaukti ir smagiai praleiskite laiką baseine. Ypač smagi pra- moga visai šeimai „Iššūkių takas“ – tai pripučiamas kliūčių ruožas, kurį įveikti yra įdomus iššūkis kiekvienam. Jis laukia lankytojų kiekvieną savaitgalį ir švenčių dienomis. Čia net ir patys mažiausieji, nemokantys plaukti, jausis puikiai!

Dubysos g. 12 8 630 93 111

Dažasvydžio žaidimas

Visiems žinomas, įdomus, greitas ir aktyvus žaidimas, kuriame svarbus judesys bei gera orientacija. Tinkamas įvairaus amžiaus grupėms ir suteiksiantis ne tik gerą laiką, bet ir adrenalino bei azarto šiurpuliukus. Saugu, smagu, patikima ir neskausminga!

Artojo g. 7A 8 606 85 156

Vyresniems vaikams ir jų tėveliams: kvapą gniaužiančių lenktynių potyriai

„Simuliatorių akademija“ skamba sudėtingai, bet viskas labai paprasta. Tai naujoviška vai- ravimo įgūdžių tobulinimo įranga, kuri atkartoja identiškas realybei pasipriešinimo jėgas ir leidžia pajusti tikrus sportinio vairavimo įspūdžius. Kiekvienas užsukęs į šią akademiją pasisems ir įspūdžių, ir įgūdžių.

J. Janonio g. 27 8 616 41 325

Vyresniems vaikams ir jų tėveliams: pasivažinėjimas kartingais

Puiki galimybė išmėginti savo vairavimo įgūdžius už kartingo vairo! Kartodrome „Gokartas“ Jūsų laukia azartas, cypiančios padangos, adrenalinas, užplūstantis kraują lekiant trasa, ir nepakartojami įspūdžiai, kuriuos norėsis pakartoti dar ir dar!

Liepojos g. 1 8 683 30 787

PASAULIO PAŽINIMAS ŽINIUKAMS

Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas

Tai – tobula vieta visos šeimos laisvalaikiui ir pažinimui. Jūs pateksite į tikrą jūrinę tvirtovę, kurioje dabar – ne kareiviai, o pingvinai, ruoniai, Šiaurės jūrų liūtas ir daug gražiausių viso pasaulio žuvų! Įspūdingame tunelyje susidursite akis į akį su pustrečio metro eršketais. Delfinariumas ir Saulės įlanka visada nuteikia atostogų nuotaikai, nes čia išdykauja, šypsosi ir žaidžia delfinai ir išradingieji kaliforniniai jūrų liūtai. O kur dar nemokamos ekspozicijos – milžiniški laivai po atviru dangumi, Etnografinė pajūrio žvejo sodyba su žvejiškais žaidimais ir… ožkomis.

Smiltynės g. 3 8 46 400 400

Baltiškų papuošalų gamyba Kalvystės muziejaus dirbtuvėse

Kalvystės muziejuje sužinosite Didžiosios ir Mažosios Lietuvos skirtumus, kuo ypatingi Že- maitijos ar metalinai Klaipėdos krašto kryžiai: saulutės, žvaigždutės, žalčiukai, gėlių orna- mentai ir kiti simboliai slepiasi ne viename eksponate! O praktinio užsiėmimo metu, iš žal- vario gamindami kuršiškus papuošalus, susipažinsite su senosios juvelyrikos technologija, baltų papuošalų įvairove ir įminsite ornamentų prasmę.

Šaltkalvių g. 2, 2A 8 46 410 526

Klaipėdos istorijos puslapiai Pilies muziejuje

Susipažinkite su Klaipėdos miesto istorija nusikėlę atgal į praeitį. Čia pajusite XIII-XVII a. atmosferą, kurią sukuria eksponuojami radiniai, taip pat kiekvienas galės paklaidžioti po XVII a. Klaipėdos pilies likučius, jos kiemą ir pastatus ar pereiti seniausiu Klaipėdoje XVI a. grindiniu, o užlipę ant Frydricho bastiono – pasigrožėti miesto panorama.

Priešpilio g. 2 8 601 17 617

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Išskirtinė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ekspozicija ir edukacinės programos supa- žindina su šiam kraštui būdingais papročiais, tradicijomis, buitimi ir netgi kulinariniu Klaipė- dos miesto ir regiono paveldu, restoranų bei kavinių atsiradimo istorija uostamiestyje.

Didžioji Vandens g. 2 8 601 01 082

ŽAIDIMŲ ERDVĖS

Poilsio parkas

Fizinis aktyvumas ir gera nuotaika užplūsta visus apsilankius žaliausiame Klaipėdoje mies- to parke. Jame įrengtas žaidimų aikšteles ir sporto erdves (krepšiniui, mažajam futbolui, lauko ir stalo tenisui, golfui) ras kiekvienas parko lankytojas. Tai itin pamėgta riedutininkų, riedlentininkų ir BMX dviratininkų susibūrimo vieta. Nebijantys aukščio savo drąsą ir jėgas gali išbandyti laipynių parke, o diskgolfo žaidimas gali tapti nauju atradimu.

Stadiono g. 16A

Ąžuolyno giraitės parkas

Parko privalumai – dideli medžiai, žaluma, atvira erdvė prie tvenkinio, teritorija pėstie- siems ir dviračių takai, o svarbiausia – naujai įrengtos žaidimų ir pramogų aikštelės įvai- raus amžiaus vaikams. Tarp Kauno g. ir Paryžiaus Komunos g.

Skulptūrų parkas

Tai meno galerija po atviru dangumi, kur eksponuojama net 116 įvairios tematikos ir formų skulptūrų. Kiekviena jų – išskirtinė ir ypatinga, todėl Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje užsisakius edukacinę programą „Surask skulptūrą“ – ne tik pamiklinsite kojas (parkas už- ima beveik 10 hektarų plotą), bet ir galvą – jums reikės surasti parke nurodytą skulptūrą bei pažymėti ją žemėlapyje. Tarp K. Donelaičio, Liepų, Trilapio ir S. Daukanto gatvių

Laikrodžių dirbtuvės Laikrodžių muziejuje

Vos pravėrus muziejaus duris pasigirsta nepaliaujamas laikrodžių rodyklių tiksėjimas, kvie- čiantis bent trumpam pasinerti į turtingą laikrodžių istoriją viename iš unikaliausių muziejų Rytų Europoje. Įdomybės laukia ne tik muziejaus viduje, bet ir po atviru dangumi, kur įrengta saulės laikrodžių ekspozicija – čia jų net keletas ir visi rodo vietos laiką.

Liepų g. 12 8 46 410 413

Klaipėdos lėlių teatras

Klaipėdos lėlių teatras yra šiuolaikiškas, nuolat ieškantis naujų lėlių teatro meninės kalbos būdų, jo repertuare – spektakliai kūdikiams net nuo 2-iejų mėnesių! Galite dalyvauti spek- taklyje-ekskursijoje po teatro užkulisius ar užsisakyti meninę edukacinę programą „Lėlių teatro magija“ – šis teatras iš tiesų magiškas, būtinai apsilankykite!

Turgaus g. 9 8 46 239 932

Tropinių drugelių namai Smiltynėje

Ryškūs, spalvoti, įvairiais raštais išpuoštais sparnais, dėmesį patraukiantys ir abejingų nepaliekantys kerinčio grožio egzotiniai drugeliai vasaros sezono metu sužavi lankytojus. Smiltynėje įrengtuose drugelių „namuose“ susipažinsite su drugio gyvenimo ciklu, kūno sandara, elgesiu ir netgi su Kuršių nerijoje gyvenančiais margasparniais.

Smiltynės g. 11 8 603 07 852

Pokalbis su slėptuve Ferdinando skvere

Ar teko kada nors „pasikalbėti“ su II Pasaulinio karo laikų požemine slėptuve? Dar ne? Tuo- met apsilankykite Ferdinando skvere ir būtinai išbandykite. Tam tikslui naujai sutvarkytame skvere įrengti specialūs akustiniai-edukaciniai įrenginiai.

MAGIŠKOS SENAMIESČIO SKULPTŪRĖLĖS

 • „Taravos Anikė“
 • Stebuklingi varteliai „Belsk į medį tris kartus“ „Stebuklingasis Peliukas“
 • „Katinas džentelmeno veidu“
 • „Slibinas“, riaumojantis lietaus melodijas „Neringa“
 • „Kaminkrėtys su Laimės saga“
 • Romantiškoji „Undinė“
 • „Žvejys“
 • Paslaptingasis „Juodasis Vaiduoklis“ „Vaikystės svajonė“
 • „Bučinys“
 • Išmintingasis „Vydūnas“
 • Mažasis „Klaipėdietis“

 

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.