Lankytinos vietosLietuvoje

Dreverna 2023: pramogos visai šeimai

2023-06-19 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosLietuvoje

Dreverna 2023: pramogos visai šeimai

2023-06-19 — Goda Leo0

2023-iųjų metų vasaros sezonas Drevernos uostui ypatingas ne tik tuo, kad lankytojams bus pristatytos naujos erdvės, bet ir išskirtinis turinys – parengtos naujos programos šeimoms, suplanuota gausybė renginių. O siekiant įveiklinti Vilhelmo kanalą – lyderystės ėmėsi Klaipėdos rajono savivaldybė. 

Nauja koncertų erdvė

 

Kiekvieną savaitgalį Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertais džiuginantis Drevernos uostas drąsiai gali sakyti, kad pas juos vyksta ilgiausias festivalis Lietuvoje. Na, o šiemet jie pristato dar vieną naujieną – atnaujintą, specialiai koncertams pritaikytą erdvią salę, sujungtą su restoranu. Tai vienintelė tokio pobūdžio salė Klaipėdos rajone, pamario krašte, talpinanti net 300 žmonių. Čia galima ne tik rengti koncertus, bet ir organizuoti įvairias konferencijas ar pristatymus su visa tam reikalinga technika bei profesionaliu aptarnavimu. 

Pramogos visai šeimai

Ypatingas dėmesys skiriamas ir šeimoms su vaikais. Vasaros sezonu Drevernos kempinge visą dieną dirbs animatoriai, kurie organizuos ryto mankštas baseinuose, užsiėmimus su vaikais, sportinius šeimų turnyrus, vaikų diskotekas bei begale kitų linksmybių. Visos šios paslaugos kempingo gyventojams – nemokamos. 

Taip pat šeimų, kurios atvyksta į koncertus, laukia ir dar viena staigmena – vaikams jie nemokami. 

Jau nuo birželio duris atvers ir naujas gimtadienių kambarys prie baseino komplekso. Čia bus galima ne tik atšvęsti gimtadienį Havajų stiliumi, bet ir po torto valgymo bei linksmybių kambaryje – pramogauti baseine bei visoje kempingo teritorijoje. 

Naujas vandens maršrutas ir Strykio žuvies turgaus renesansas

Siekiant išnaudoti Drevernos upės ir Karaliaus Vilhelmo vandens turizmo potencialą, Drevernos uostas paruošė maršrutą laivu, kuris sujungs Drevernos uostą su Strykio sodyba. Planuojama, kad nuo 2024 metų čia svečiams bus pristatoma edukacinė programa „Strykis – žuvies turgus“. Šiuo metu sodyboje jau statoma parodomoji žuvies auginimo ferma, kurioje atvykę svečiai galės pamatyti, kaip nu ikro auginama žuvis, paragauti žuvies patiekalų, susipažinti su Karaliaus Vilhelmo kanalo istorija ir kaip tikrame turguje pasiderėti, įsigyjant šviežios bei rūkytos žuvies Strykio žuvies turguje. 

Drevernos uostas – poilsio ir pramogų uostas. Tai visus metus veikiantis Drevernos kempingo baseinų ir pirčių kompleksas, kurį sudaro vidaus 21 metro ilgio baseinas, sūkurinė vonia, suomiška bei turkiška pirtys, šildomi relaksaciniai gultai, vaikiškos vandens čiuožyklos.

Bus įveiklintas Vilhelmo kanalas

Žingsnių, kurie leistų išnaudoti laivybos potencialą pamaryje, ėmėsi ir Klaipėdos rajono savivaldybė. Kartu su Vidaus vandens kelių direkcija Savivaldybė sieks užtikrinti, kad turistai, laivybos entuziastai galėtų keliauti vandeniu žiediniais maršrutais, taip pat galėtų nevaržomai patekti iš Kuršių marių į Drevernos upę, Vilhelmo kanalą, laivais, jachtomis pasiekti Mingę, Ventę ir kitus pamario kaimelius. Tačiau, norint atverti galimybes naujoms šakoms, maršrutams Kuršių mariose, reikalinga sukurti atitinkamą infrastruktūrą. 

Pagrindinė problema, ribojanti susisiekimą tarp Kuršių marių ir Karaliaus Vilhelmo kanalo – esamas Drevernos šliuzas, kuriuo gali praplaukti tik tie laivai, kurių plotis ne didesnis nei 3,3 m. Šio šliuzo panaikinti ir palikti laisvą praplaukimą nėra galimybių, nes Klaipėdos miesto III vandenvietė vis dar naudoja vandenį iš Karaliaus Vilhelmo kanalo, kurį tiekia klaipėdiečiams, o šliuzas stabdo druskingo vandens patekimą į kanalą. Rekonstruoti šį šliuzą – pernelyg brangu, tad buvo rasta kita išeitis. Bus statomas naujas platesnis šliuzas-reguliatorius Drevernos upės senvagėje, kuris tikrai sukurs geresnes sąlygas laivybai bei paskatins turizmą.

Planuojama, kad naujasis šliuzas bus ne mažiau kaip 6 metrų pločio. Šiuo metu Vidaus vandens kelių direkcija rengia techninį darbo projektą, o Klaipėdos rajono savivaldybė formuoja sklypą naujo šliuzo statybai. Vėliau pagal parengtą techninę dokumentaciją, gavus statybos leidimą, Savivaldybė organizuos paties šliuzo statymą, o Vidaus vandens kelių direkcija atliks reikalingus valymo darbus senvagėje. 

Taip pat jau skirtas finansavimas ir Karaliaus Vilhelmo kanale esančio Lankupių šliuzo tyrimams ir tvarkybos darbų projekto parengimui. Tai lankytinas paveldo objektas – vienintelis šliuzas visoje Lietuvoje, paskelbtas technikos paminklu, kurio sutvarkymas ne tik pritrauktų daugiau turistų, bet ir atskleistų kanalo ir jo statinių svarbą bei, žinoma, grožį. 

Dar vienas Karaliaus Vilhelmo kanalo statinys – Jokšų tiltas. Šiuo metu jis yra avarinės būklės ir nenaudojamas. Tačiau viliamasi, kad jau artimiausiu metu Savivaldybė ras rangovą, kuris atstatys tiltą, išsaugant jo architektūrines ir inžinerines vertingąsias savybes. Tuomet juo vėl galėtų naudotis pėstieji, dviratininkai, taip pat ir lengvieji automobiliai. Taip būtų atkurtas ir susisiekimas su Svencelės kaimu, o Jokšų tiltas taptų ne tik patraukliu, bet ir veikiančiu nekilnojamojo kultūros paveldo objektu. Skaičiuojama, kad remontas galėtų kainuoti apie 1 mln. eurų.

Siekiant gerinti susisiekimą su Dreverna, Svencele, Savivaldybė investuoja ir į naujų autobusų maršrutų atsiradimą iš Klaipėdos, Šilutės. Taip pat bendradarbiauja su kaimyninėmis savivaldybėmis, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir dėl dviračių takų, jungiančių turistinius miestelius, įrengimo. 

Apsilankymas Drevernos kempingo poilsio ir pramogų komplekse

Drevernos kempingo poilsio ir pramogų kompleksas – tai vandens pramogų ir žaidimų kompleksas, kuriame pramogauja visa šeima!

Į Bilieto kainą yra įskaičiuotos visos komplekse esančios pramogos ir atrakcionai, kuriais mėgausitės neribotai komplekso darbo valandomis!

! Medinių poilsio namelių gyventojams – komplekso lankymas nieko nekainuoja!

Drevernos kempingo poilsio ir pramogų komplekse:

 • visus metus dirbantis vandens pramogų kompleksas, kurį sudaro lauko ir vidaus baseinai, sūkurinė vonia, masažiniai dušai, suomiška bei turkiška pirtys, šildomi relaksaciniai gultai, vaikiškos vandens čiuožyklos.
 • Vasarą papildomai veikia batutai, vaikų kambarys po stogų su kamuoliukų baseinu, virvių kubas „Keturi vėjai“, 3 vandens čiuožyklos vaikams ir suaugusiems.
 • Čia taip pat galite mėgautis ir aktyviomis pramogomis, nes Jūsų laukia mini golfo aikštelė, lauko krepšinio, paplūdimio tinklinio aikštelės ir net dveji teniso kortai bei lauko treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelės!
 • Lauko parmogų (lauko baseinas, čiuožyklos, žaidimų aikštelės) darbo laikas priklauso nuo oro sąlygų.

JŪSŲ LAUKIA

 • Visą dieną galiojantis bilietas;
 • Visos pramogos įskaičiuotos į bilieto kainą;
 • Nuostabūs Pamario vaizdai ir pramogos po atviru dangumi;
 • Ledainė baseino patalpose ir restoranas (atskirame nuo baseino pastate).
 • Dėvėkite Dienos bilieto apyrankę ir nevaržomai pramogaukite visą dieną, išeidami iš pramogų komplekso ir vėl sugrįždami tiek kartų, kiek tik norėsite!

Nuo 2023 m. birželio 2 d. kompleksas dirba kiekvieną dieną nuo 10:00 iki 20:00

Apsilankymo Drevernos poilsio ir pramogų komplekse kainos (kainos galioja įsigijimo dieną komplekso darbo valandomis) nuo 2023 m. vasario 16 d.:

 • Suaugęs 24 Eur
  Vaikas (iki 14 m.) 19 Eur
  Vaikas (iki 3 m.) nemokamai

Šeimos bilietai

 • 2 suaugę + 1 vaikas (iki 14 m.) 59 Eur
  2 suaugę + 2 vaikai (iki 14 m.) 69 Eur

Bilietai įsigyjami Registratūroje, Pamario g. 12, Dreverna, Klaipėdos r.

Daugiau informacijos: https://dreverna.lt

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.