Knygos

„Kiti Albio Braito pasauliai“ – jautri kelionė mirusios mamos pėdsakais

2018-12-31 — Agnė Žemaitytė0

main

Knygos

„Kiti Albio Braito pasauliai“ – jautri kelionė mirusios mamos pėdsakais

2018-12-31 — Agnė Žemaitytė0

Užvertėme su vaikais paskutinį Christofherio Edge‘o knygos „Kiti Albio Braito pasauliai“ puslapį ir pagalvojau: „Kodėl liko keistas jausmas, kad knyga ne apie kvantinę fiziką, nors ji minima kone kiekviename puslapyje?“ Dar kartą permečiau akimis visas anotacijas, skelbiančias, jog „sunku patikėti, kad apie kvantinę fiziką galima rašyti taip smagiai“, jog tai „neabejotinai vienas geriausių grožinių kūrinių vaikams apie mokslą“, „ši knyga – įrodymas, kad istorijos apie mokslą gali būti nepaprastai įdomios“… Ne, knyga ne apie kvantinę fiziką ir ne apie mokslą. Ji apie tai, kaip išgyventi artimiausio žmogaus netektį.

Albio mama mirė. Ir tai daug svarbiau už visas pasaulio fizikas kartu sudėjus. Lyg to būtų negana, šalia berniuko dažniausiai nėra ir tėčio, kuris tapęs tikra televizijos žvaigžde ir taip pat gedi žmonos. Nelengva paguosti vaiką ir dukters netekusiam vaiko seneliui…

 

Tad išeities, o tiksliau savo mamos, Albis ieško pats. Štai čia gali pagelbėti kvantinė fizika, organinė chemija, mikrobiologija ar kas tiktai norite. Tinka viskas, kas padeda ištverti netekties skausmą, kas nukreipia mintis nuo juodų minčių, bet drauge neleidžia nutrūkti tai plonai gijai, kuri jungia Albį su į nežinomą paralelinį pasaulį išėjusia mama.

Kaip jam pavyksta keliauti iš vieno paralelinio pasaulio į kitą, ką juose sutinka ir ar sutinka bent viename iš aplankytųjų pasaulių savo mamą, sužinosite perskaitę knygą. Labai tikiuosi, kad nesate patyrę artimo žmogaus netekties vienu sunkiausiu gyvenime laikotarpiu – vaikystėje. Arba šalia turėjome artimą žmogų, padėjusį išgyventi netektį. Nes gyvenimas, nesvarbu suaugusiojo ar vaiko, yra daug sudėtingesnis nei fizikos teorija apie mikrodaleles ir jų sąveikas.

Manau, šios knygos vaikas neturėtų skaityti vienas. Joje tiek daug temų pokalbiams, diskusijoms apie svarbius dalykus, kad nuoširdžiai patariu knygą skaityti drauge su vaiku. Ypač jei jūsų vaikai jaunesni nei šeštoje klasėje besimokantis Albis.

Šiandien tėvai džiaugiasi, jei vaikas apskritai skaito. Ką – „Tomo Sojerio nuotykius“, „Alisą Stebuklų šalyje“, Prietrankos dienoraščius, Raganos Lilės istorijas ar Donaldo komiksus – daugeliui nebesvarbu. Prisėskite prie „Kitų Albio Braito pasaulių“ su savo vaiku ir versdami puslapį po puslapį ne tik padėsite jam sužinoti daugiau apie mokslą, apsilankysite nuostabiame Ch. Edge‘o fantazijų pasaulyje, bet ir kursite tarpusavio ryšį, padėsiantį vaikui sunkiais momentais, kurių jo gyvenime tikrai bus. O gal net paskatinsite paimti į rankas ir daugiau ne tik nuotaikingų ir kvailų juokelių pilnų, bet ir gyvenimo išminties turinčių knygų. Sėkmės!

Christopher Edge, „Kiti Albio Braito pasauliai“, 208 p., 2018 m., išleido „Debesų ganyklos“. Kaina – 6,99 Eur. Įsigyti galima http://debesuganyklos.lt/knygynelis/kiti-albio-braito-pasauliai/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.