Knygos

Kas matėt Joną? Eleonora jus supažindins!

2017-07-20 — Goda Leo2

main

Knygos

Kas matėt Joną? Eleonora jus supažindins!

2017-07-20 — Goda Leo2

Visi namie žino – knygos apie Joną yra Eleonoros nuosavybė ir ji yra jo specialistė. Išties, jau ne pirmi metai, bet negaliu atsistebėti, kokie tie vaikai skirtingi. Vidurinėlė penkiametė gali valandą pradingti knygoje, kur reikia ką nors surasti, pamatyti, mano žiniomis Lietuvoje tokios knygutės yra tik „Nieko rimto“ leidžiama serija Martin Handford „Surask Joną“.

IMG_4405

Knygučių esmė labai paprasta – pagrindinis personažas, pieštinis Jonas pradingsta žmogeliukų jūroje. Kiekvienas paveikslas, tai tūkstančiai mažyčių ką nors veikiančių žmonių, o tarp jų kažkur yra Jonas ir jo draugai. Vat susikaupi įdėmiai ir ieškai.

Ką duoda tokios knygelės? 

FullSizeRender 5

 • Moko susikaupti. Ypač tinkamas pratimas ikimokyklinukams, kurių greitai laukia mokykla ir pamokos. Todėl net ir tos penkios ramiai išsėdėtos ir Jono paieškai skirtos minutės yra labai svarbios.
 • Lavina pastabumą. Manote Joną įžiūrėti lengva? Anaiptol! Aš pati jo nematau. Tad dėmesys detalėms čia yra labai svarbus.
 • Žadina vaizduotę. Kiekvienas paveikslas yra skirtingas – viena knyga susijusi su kelionėmis, kita su istorija ir kiekviena jų kupina smulkiausių detalių.

Kadangi „Surask Joną“ knygas priskirčiau prie lavinančios ir edukacinės literatūros, labai nudžiugau, kai pasirodė ir šios serijos užduočių knygelė. Joje reikia ne tik įžiūrėti personažus, bet ir ką nors nuveikti. Koks šios knygelės išskirtinumas? Užduotys panašios į knygos stilistiką ir lavinančios tuos pačius įgūdžius. Paveiksliai smulkūs, reikia kruopštumo ir pastabumo juos išgliaudyti.

IMG_4398

FullSizeRender

FullSizeRender 2

Tad jeigu ieškote kuo vaiką užimti, kai vasara oru nedžiugina (o taip būna šiemet itin dažnai) ar reikia veiklos skrendant, keliaujant traukiniu ar automobiliu – supažindinkit vaiką su Jonu ir jie tikrai susidraugaus.

Knygas „Surask Joną“ rasite – http://www.niekorimto.lt/

IMG_4400

IMG_4403

Komentarų 2

 • AIstė

  2017-08-01 11:18

  Oi, ne! Lietuvoje yra išleista gerokai daugiau tokio tipo knygelių. Tai ir „Pasiklydęs mieste“, ir „Slėpynių“ serija, ir „Šuo Digbis“ (mažesniems), ir dar geras tuzinas.

  Atsakyti

  • Goda Leo

   2017-08-02 11:37

   Oh, ačiū už informaciją! Ieškosim. Šuo Digbis turim, tik ji tokia labai paprasta 🙂

   Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.