Knygos

Juokingiausia metų knyga vaikams: yra ar nėra joje katinų?

2022-09-15 — Goda Leo0

main

Knygos

Juokingiausia metų knyga vaikams: yra ar nėra joje katinų?

2022-09-15 — Goda Leo0

Ką tik leidyklos „Apkabink mėnulį“ autorės Viviane Schwarz „Šioje knygoje nėra kačių” net į darbą atnešiau kolegėms pavartyti – nesvarbu, kad neturi vaikų, bet tai viena smagiausių pastaruoju metu matytų knygų.

Siužetas tai labai paprastas – iš knygos nusprendė išsikraustyti joje gyvenantys trys katinai. Aišku, tam reikia nemažai pastangų, bet jiems pavyksta. O kas lieka knygoje, kurioje nėra katinų? Aha, tą ir sužinosite perskaitę ją.

 

Labai mėgstu interaktyvias knygas, kurias reikia ne tik skaityti, protingai aptarinėti, bet tiesiog – įtraukiančias į žaidimą, kažkokį veiksmą. Ši būtent tokia – teksto čia turbūt penki sakiniai, bet smagumo pilna. Iš knygos pasitraukti nusprendusios katės priverčia skaitytoją tapti istorijos dalyviu nori jis to a ne. Išduosiu, kad net kai kurie puslapiai išsilanksto. Įdomiausia, kad nors vaikai po pirmo ar antro perskaitymo mintinai žino, kas nutiks, bet jiems tai patinka kartoti ir kartoti.

Iš tiesų, tai antroji šios autorės knyga – pirmoji buvo „Šioje knygoje yra kačių“, ji taip pat kvietė interaktyviai prisijungti ir padėti paslėpti išdaigas, bet nėra išversta į lietuvių kalbą. Jungtinėje karalystėje gyvenanti  V. Schwarz yra ne tik rašytoja, bet ir žaidimų kūrėja bei komiksų autorė. Kūrybinga asmenybė gimė Vokietijoje, bet dabar gyvena Londone – jos pirmoji knyga išleista 2001 metais ir nuo tada ji sukūrė per tuziną kitų. Viviane knygos buvo išverstos ir išleistos tarptautiniu mastu, įvertintos apdovanojimais. Rašytoja taip pat kuria interaktyvias instaliacijas, studentus moko iliustracijos ir žaidimų dizaino meno.

„Goodreads“ abejas Viviane knygas įvertinusi daugiau nei keturiais balais, o komentatoriai negaili liaupsių – daugelis tikina, kad tai jų vaikų, anūkų, dukterėčių mėgstamiausia knyga. Ji taip pat siūlo nemokamai atsisiųsti šeimai skirtą žaidimą „Button dance“ (liet. „Sagų žaidimas“) iš čia https://www.vivianeschwarz.co.uk/button-dance/

Knygą „Šioje knygoje nėra kačių“ rasite knygynuose arba dailiai supakuotą galite atsisiųsti iš https://www.apkabinkmenuli.lt/parduotuve/viviane-schwarz-sioje-knygoje-nera-kaciu/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.