Ne paslaptis, kad šis tinklaraštis yra tik pomėgis, o iš tiesų darbuojuosi žurnaliste naujienų portaluose, kur tenka pakalbinti labai daug įdomių žmonių. Ir paėmus į rankas naują Violetos Palčinskaitės knygą „Ką padarė šokių salė“ (leidykla „Tyto alba“) įvyko trumpas sujungimas, nes susijungė keletas per pastaruosius mėnesius patirtų pokalbių.
Su edukologe dr. Austėja Landsbergiene kalbėjomės apie vaikų raštingumą. Ji, šiuo metu vykdo tokį tyrimą darželiuose, kur skatina vaikus kuo giliau panirti į raštą, žodį, skaitymą, supratimą. Viena iš to tyrimo sudedamųjų dalių – dažnas skaitymas vaikams. Mažiausiai, triskart per dieną: ryte, vaikams paprašius ir prieš pietų miegą. Tai, kad skaityti vaikams reikia, žino visi, bet niekad nesusimąstome tiksliai ką skaityti. Dažniausiai, tai būna pasakos, istorijos, bet iš tiesų, dažnai skaitant reikia vaikus supažindinti su skirtingais tekstais. Taip vaikai patiria, kad rašytinis žodis galli nešti pačią įvairiausią informaciją – nuo mylimos pasakos iki siurblio instrukcijos, nuo patiekalų meniu iki gražiausiai skambančių eilėraščių.
Dar vienas patyrimas, kad eilėraščiai tampa madingi buvo pokalbis su rašytoja Evelina Daciūte. Ji šiuo metu pristato net dvi savo eilėraščių knygas – vieną vaikams, kitą suaugusiems. Ir ji įsitikinusi, kad eilėraščiai dabar išgyvena atgimimą, juos tėvai noriai skaito ir patys, ir juos skaito vaikams. Cituoti eilėmis net darosi madinga!
Joms abiems visiškai pritariu. Pamenu, kaip vaikystėje eilėraščius man skaitydavo mama, kaip juos mokydavomės mintinai ir peržvelgusi savo dukrų knygų lentynas suprantu, kad jiems vietos visai mažai. Na, tiksliau, jų ten visai ir nėra. Todėl labai džiaugiuosi, kad ėmiausi užpildyti šią spragą.
„Ką padarė šokių salė“ skamba šokio ritmu. Tai valsas su žodžiais. V.Palčinskaitės eilėraščiai užburia, šokdina, neša mus įvairiausių šokių ritmu. Knygoje 26 eilėraščiai, kuriuose pasakojama istorija apie šokių salę ir jos šokėjus, kuo visa tai baigiasi – sužinosit tik pradėję, nes sustoti skaityti sunku. Ir, man rodos, jau eilėmis kalbu…
Ar žinojote, kad Violeta eilėraščius pradėjo spausdinti sulaukusi penkiolikos? Pirmąjį rinkinį išleido pirmame kurse!
Na, ir uoga ant šio eilėraščių torto yra Marijos Smirnovaitės piešiniai, kurie šoka kartu su eilėraščiu, sukasi, lekia, sviedžia ir banguoja knygos puslapiuose.
Knygą rasite knygynuose arba https://www.tytoalba.lt/ka-padare-sokiu-sale