Knygos

Debi Gliori graudina vėl: knyga, padėsianti vaikams susitaikyti su netektim

2021-09-04 — Goda Leo0

main

Knygos

Debi Gliori graudina vėl: knyga, padėsianti vaikams susitaikyti su netektim

2021-09-04 — Goda Leo0

„Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“, „Nuraminsiu tave, net jei šėls audra“ – neabejoju, kad šios Debi Gliori knygos yra daugelio vaikų bibliotekoje. O jei ne – verta papildyti lentynas ne tik jomis, bet ir naujausia šios populiarios škotų rašytojos knyga „Širdyje mylėsiu visada“ (leidykla „Baltos lankos“).

Prisipažinsiu, paėmusi knygą į rankas galvojau, kad čia tai bus labai panaši į ankstesnes jos knygas – apie meilę vaikams, rūpestį, artumą, palaikymą, šilumą. Ir, iš dalies, galima sakyti, kad taip yra, bet…

 

Nors išoriškai ir stilistiškai knyga panaši į ankstesnes, bet, pirmiausia, ji nėra eiliuota. Visos ankstesnės D. Gliori knygos parašytos rimuotai – ir išverstos irgi. Na, o antra – tema šįkart nėra cukraus vatos saldumo, o greičiau, kupina graudumo. Trečiame puslapyje numiršta pagrindinis knygos veikėjas! Taip, vaikiškoje knygelėje…

Artimieji jį rado po ąžuolu – nejudantį ir šaltą…

Oho, skaitydama mažajai knygą galvoju, stipru. Ir knyga susidomėjo jau ir vyresnės dukros, kuri joms prieš tai skambėjo lyg fonas. Ir toliau pasakojama, kaip mirusio lapino draugai susitaiko su netektimi – išgyvena skausmą, neigimą, kol atranda tai, apie ką ir kalba knygos pavadinimas – širdyje mylėsiu visada. Atvirai, pabaigus skaityti, liko gumulas kažkur galugerklyje, nuo gražumo, mokėjimo perteikti ir minties gilumo. Nors knyga vaikams, bet ji ir daugeliui suaugusiųjų primins, kaip iš tiesų reikėtų susitaikyti su mirtimi.

Nereikia vengti šių temų. Emocinis intelektas ugdomas ne nutylint ir tamsiuose pakampiuose slepiant jausmus, o kaip tik atvirai kalbant apie juos. Mokantis priimti, išgyventi, išjausti. Neapsaugosime savo vaikų nuo netekčių – atsisveikinti teks ir su mylima žuvyte, ir, labai gaila, su prosenele ar seneliu. Džiaugiuosi, kad tokia atsirado knyga, padėsianti su mažaisiais pasikalbėti tokia jautria tema – nešabloniškai (tupi ant debesies ir žiūri į tave), negąsdinant ar graudinant, bet supratantamai ir nelėkštai.

Labai rekomenduoju – Debi Gliori „Širdyje mylėsiu visada“ https://www.knygos.lt/lt/knygos/sirdyje-mylesiu-visada/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.