ĮdomuŽaidimai

Vaikų gimtadienio veiklų idėjos, kurias galite įgyvendinti patys

2016-05-12 — Goda Leo1

main

ĮdomuŽaidimai

Vaikų gimtadienio veiklų idėjos, kurias galite įgyvendinti patys

2016-05-12 — Goda Leo1

Dažnai sulaukiu skambučių su klausimu, ką įdomaus nuveikti per vaiko gimtadienį. „Nes pas jus visad vaikai užsiėmę…“. Taip, nes mano nuomone vaiko gimtadienio metu mamai ir tėčiui nelaikas gurkšnoti vyną su draugais, o reikia rengti vaikui šventę. Taip, tai juodas darbas, varginantis, išsunkiantis energiją, bet juk tai TAVO vaiko gimtadienis. Na, nebent turi finansines galimybęs pasamdyti visą planuotojų ir pramogų organizatorių komandą.

Todėl dalinuosi keliomis mano vaikų gimtadieniuose pasiteisinusiais užsiėmimais, kuriuos galite suorganizuoti patys:

 

Burbulų pūtimas

burbulai

Lazdeles, kurių pagalba išpūsite milžiniškus burbulus paprasta pasigaminti patiems, o koncentruotas skystis kainuoja nuo 9 Eur (iš jo gausite 5-6 litrus burbulų skysčio). Burbulai nerealiai gražiai atrodo fotosesijoje, jie įdomūs tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Lobio paieška

Man tai gimtadienio topas – lobį galima slėpti tiek lauke, tiek namuose. Mažesniems lobio užduotis nupiešiame ir stengiamės pasirinkti tokius objektus, kurių yra keletas kieme – akmenys, stulpai 🙂 Vyresniems esame darę lobio paiešką su kompasu ir žingsniais. Taip pat galima su užduotimis, kad tik, pavyziui, padarius penkis pritūpimus, gaus kitą kortelę. Lobis gali būti paslėptas paskutinėje kortelėje, o gal surinkus visas susideda frazė.

Ką čia tėvai užšifravo?
Ką čia tėvai užšifravo?

Batutai

Rizika, kad išsinuomosite ir lis, visad lieka, bet jie tikrai paprastas ir efektyvus sprendimas, kuo užimti gaują vaikų.

Iliuzionistas

Ypač tinkamas užsiėmimas švenčiant gimtadienį viduje. Vaikai stebės išsižioję. Sutarkite, kad bent vieną mažą mažyti triuką išmokys atlikti ir vaikus. Jeigu triukus mėgstate patys – pasitelkite visagalį internetą, išmokite bent porą kortų triukų, nusipirkite magiškų kepurių ir surenkite pasirodymą patys!

Darbeliai

pirato kepure

Jie įdomūs ir berniukams, ir mergaitėms. Mes dažnai darome teminio gimtadienio galvos apdangalus – karūnas, piratų kepures, kiškio ausis. Taip pat galite gaminti kažką, ką galės parsinešti namo atsiminimui – apyrankę su savo vardu, paties dekoruotus marškinėlius.

Indėniškam gimtadieniui - plunksnų karūna!
Indėniškam gimtadieniui – plunksnų karūna!
Piratų gimtadieniui gaminome žiūronus iš tualetinio popieriaus ritinėlių
Piratų gimtadieniui gaminome žiūronus iš tualetinio popieriaus ritinėlių

Ebru

Arba piešimas ant vandens. Labai įtraukiantis užsiėmimas. Žinoma, reikia priemonių, kurios nepigios arba kviesti Ebru meno specialistus, bet verta.

Balionų lankstymas

Ir kalbu ne apie tai, kad pakvieskite mergaitę ir ji išlankstys jums šuniuką. Ne, geriau nusipirkite kokybišką pompą, gausybę ilgų balionų, prieš tai gerai pasianalizuokite youtube instrukcijas ir pirmyn – lankstykite kardus ar gėlytes kartu!

Veidų paišymas

veidų paišymas
ups, pusę drugelio nusiplovė… 🙂

Taip pat tai užsiėmimas, kurį gali atlikti patys tėvai ar „prie meno“ vyresnė pusseserė. Rekomenduoju rinktis kokybiškus, lengvai nuvalomus dažus. Aš asmeniškai labai pamėgusi „Snazaroo“, o jų didesnėse paletėse yra storos knygutės su instrukcijomis. Mažesni vaikai labai mėgsta iš jų išsirinkti modelį 🙂

veido dažai Snozoroo

Spektaklis

Pirma, sugalvokite idėją ir parašykite scenarijų. Tuomet siųsdami kvietimus kiekvienam vaikui nusiųskite keletą sakinių, ką jis turėtų išmokti. Suraskite juokingų kostiumų, padarykite improvizuotą sceną ir pakvieskite tėvelius tapti žiūrovais. Gimtadienio jubiliatas gali tapti pasakotoju, kuris pamini tam tikrą personažą ir jis pasirodo pasakyti savo žodžių su improvizuotu vaidinimu.

Tatuiruotės

Nupirkite teminių tatuiruočių. Tai mums ypač „suveikė„ per piratišką gimtadienį, kuomet vaikai galėjo pasipuošti kaukolėmis ir inkariukais. Labai kokybiškos „Djeco“ tatuiruotės, tik jų yra keletas rūšių ir sunku rasti. Arba nusipirkite juodą kokybišką rašiklį (būna net specialiai odai) ar kosmetinį pieštuką ir išpieškite patys.

Estafetės

Tai nebūtinai šokinėjimas su maišais ar nešimas šaukšte kiaušinį (nors tai irgi labai smagu), bet senos geros estafetės vaikams tikrai nėra nusibodusios. Mėtykite „kroksus“ į kibirą, bėkite surištomis kojomis arba laikydami tarp kojų šluotą (raganiško gimtadienio užduotis).

Žygis

Lekiam ieškoti lobio!

Leiskitės tyrinėti aplinkinių vietovių – apeikite nepažintas jūsų rajono vietas, užkopkite ant Trijų kryžių kalno ar leiskitės pažintiniu taku. Žinoma, nepamirškite pasiruošti ir anksto, kad turėtumėte KĄ papasakoti vaikams.

Deserto gamyba

Kepkite ant laužo zefyrus (tik ne lietuviškus, o „marshmallow“), išsinuomokite šokoladinį fondiu ar cukraus vatos aparatą ir pakvieskite vaikus patiems pasigaminti skanėstą. Sudie puošnioms suknelėms, garantuotas pilvo skausmas, bet… juk smagu, ar ne?

Tai tik dalis idėjų, kurias esame išbandę patys. Būčiau labai dėkinga, jeigu komentaruose pasidalintumėte savo patirtimi rengiant gimtadienį patiems.

Vienas komentaras

  • Raminta

    2017-11-05 20:25

    Man atrodo puiki idėja užsakyti kokią nors edukacinę programą, kad ir gimtadienis traukinių muziejuje.

    Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.