Knygos

Sužavės mažuosius: knyga su tikrais laiškais

2020-05-16 — Goda Leo0

main

Knygos

Sužavės mažuosius: knyga su tikrais laiškais

2020-05-16 — Goda Leo0

Leidykla „Apkabink mėnulį“ knygų nekepa, o leidžia su didžiule meile skaitytojui, nes atranda kažką originalaus, ypatingo ir tikrai netikėto. Paskutinė jų pristatyta naujiena – Emma Yarlett knyga „Drakono paštas“.

Ant kvadratinio, sakyčiau, įprasto dydžio, knygos viršelio tupi fosforinės spalvos drakonas. Toks, į kurį žiūrint net akis skauda. Bet ir toliau žiūrėti norisi 🙂 Autorė, knygos nugarėlėje paliko laišką skaitytojui „Mielasis (taip, TU!!!), Aleksas savo namuose aptiko DRAKONĄ! ir nežino, ką daryti! Išsiimk laiškus ir PERSKAITYK JUOS. TAČIAU BŪK ATSARGUS!!! DRAKONAI YRA PAVOJINGI… o gal ne? Su meile, Emma“.

 

Jau turbūt ir supratote, kad knygos „vinis“ yra laiškai, kuriuos vaikai ištraukia iš skirtingų vokų ir gali perskaityti.Kiekvienas jų labai skirtingas, atkeliavęs iš vis kitokio adresato ir skirtas Aleksui, kuris radęs drakoną nežino, ką daryti – kaip jį maitinti, dresiruoti, rūpintis???

„Apkabink mėnulį“ yra išleidę knygelę „Bučkis prieš miegą“ su popieriniais žaisliukais, kuriuos reikia paguldyti ir „apkamšyti“. Šeimos pagrandukė taip tą knygą mylėjo, kad žaisliukai visiškai sudrisko, jog svarsčiau ar įmanoma nusipirkti naujų. Įtariu, ši knyga su laiškais taps dar vienu topu, nes paskutinis, Alekso draugės siųstas laiškas su jame nupieštu vienaragiu yra skaitomas kasdien!

Tad apie ką ši knyga? Pirmiausia, apie draugystę, rūpestį vienu kitu, empatiją ir nesavanaudiškumą. Juk Aleksui drakoną kažkada teks paleisti, nors širdelę ir labai skauda… Tad tai tikrai puiki proga pakalbėti su vaikais apie tai, ko kartais labai labai norisi, bet vis dėl to reikia atsisakyti. Ne dėl savęs, dėl kito.

Antras knygelės „sluoksnis“ labai paprastas – jis apie laiškus. Apie tai, kaip juos gauti yra malonu, kaip galima juos išsiųsti ir tai vėl kalba į tą patį rūpestį kitu žmogumi.

Tad tikrai rekomenduoja šią knygelę pirkti ar dovanoti – ji labiausiai patiks 3-6 metų vaikams, nors ir aštuonmetė ją „suskaitė“ su didžiuliu malonumu.

Apie autorę: E. Yarlett yra labai gausiai apdovanota iliustratorė ir rašytoja iš Jungtinės Karalystės. Tai ne pirma jos knyga išversta lietuviškai – pirmoji buvo „Orionas ir tamsa“, bet jos knygynų lentynose jau neberasite. Autorė išgarsėjo su knygučių serija „Nibbles“, kurios parduoda per pusę milijono egzempliorių ir Emma už ją susižėrė ne vieną apdovanojimą.

Rašytoja taip pat yra parašiusi dar vieną naujesnę knygelę su laiškais „Beast Feast“ (liet. „Pabaisų šventė“) ir tikėkimės ją greitai pamatyti ir lietuvių kalba.

„Drakono paštas“ įsigysite knygynuose arba https://www.apkabinkmenuli.lt/parduotuve/emma-yarlett-drakono-pastas/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.