Žaidimai

Stalo žaidimas su mažais vaikais: ne tik smagiam laiko praleidimui

2022-08-02 — Goda Leo0

main

Žaidimai

Stalo žaidimas su mažais vaikais: ne tik smagiam laiko praleidimui

2022-08-02 — Goda Leo0

Dažnai klaidingai manoma, kad mažiausi žaidėjai – priešmokyklinukai ir pradinukai – gali žaisti tik tokius žaidimus, kur ridenį kauliuką, paeini ir vėl lauki savo ėjimo ridenti kauliuką. Žinoma, ir kauliuko ridenimas moko skaičiuoti, o (pra)laimėjimas – ugdo emocinį intelektą. Leidyklą „Debesų ganyklos“ jau drąsiai galima vadinti ne tik puikių knygų vaikams leidėjais, bet ir stalo žaidimų kalve. Mūsų rankose – naujas pažintinis stalo žaidimas „Metų laikai“ skirtas 5-10 metų vaikams ar visai šeimai.

Labai patiko žaidimo legenda – t.y. istorija, kuri paprastą mechaniką apipina gražiu pasakojimu. Žodžiu, čia visi žaidėjai yra burtininkai, kurie savo pilyje grumiasi dėl visų metų laikų valdovo titulo. O kas verčiausias šio titulo? Žinoma tas, kuris žino daugiausiai. Žaidėjai su medinėmis burtininkų figūrėlėmis vienas po kito ridena kauliuką ir tada turi atsakyti į klausimą iš to metų laiko, kurį sufleruoja langelio, ant kurio jie stovi, spalva. Pati stalo žaidimo lenta apvali, kurios viduryje dailininkės pavaizduoti visi keturi metų laikai.

 

Šį žaidimą sudarė Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų asociacijai priklausančios pedagogės Miglė Janušauskienė ir Asta Vaicekauskienė, todėl žaidimas turi tikrai prasmingą edukacinį turinį. Klausimai suskirstyti pagal metų laikus – žiema, ruduo, vasara ir pavasaris. Vieni klausimai lengviau išgliaudomi, kiti sunkiau, o trečius reikia tiesiog… pavaizduoti lyg šaradose.  Patys klausimai labai įvairūs nuo prašymo išvardinti tris žalias daržoves ar suktesnio – pasakyti, kokia šventė vyksta pirmą rudens dieną iki prašymo paaišinti lygiadienį ar įvardinti paukštį, kuris lipdo lizdus iš molio.

Jei atsakei teisingai – paeini langeliu į priekį, jei suklydai – žingsniu atgal. Laimi pirmasis apėjęs visą ratą ir tampa Metų valdovu.

Didžiausi plojimai autorėms ir už tai, kad jos pagalvojo apie žaidimo kelioninę versiją. Visi tėvai žino, kaip sulig kiekvienu nuvažiuotu kilometru dažnėja vaikų klausimas „kada atvažiuosime?“. Kelionėms tereikia pasiimti visas kortas ir garantuoju pusvalandį smagaus laiko visai šeimai.

Vienintelis gal užkliuvęs trūkumas, kaip ir visuose žaidimuose su klausimais, tai žaidėjų amžiaus įvairovė. Tiek kiek žino ketvirtokas, nežino pirmokas ir atvirkščiai, todėl reikėtų parinkti kuo panašesnio amžiaus žaidėjus. Mes žaidėme su priešmokyklinku, būsima antroke ir keturias klases baigusia dešimtmete, tad pastarajai buvo jau per lengva, bet užtat mažieji grūmėsi rimtai!

Žaidimą „Metų laikai“ rasite knygynuose arba https://debesuganyklos.lt/knygynelis/metu-laikai/

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.