Žaidimai

Stalo žaidimas lavinantis pastabumą

2018-12-09 — Goda Leo0

main

Žaidimai

Stalo žaidimas lavinantis pastabumą

2018-12-09 — Goda Leo0

Noriu pasidalinti dar vienu mūsų šeimos atrastu ir pamėgtu lengvu stalo žaidimu, kurio taisykles galima išmokti turbūt per minutę, o žaisti smagu ir penkiamečiui, ir seneliams 🙂

„Cubeez” – stalo žaidimas, kuriame turi kuo greičiau sudėti kortelėje pavaizduotą veido išraišką. Rankose laikai tris pasirinktos spalvos kubelius (iš ten ir žaidimo pavadinimas!) ant kiekvieno jų kraštinės po šešias skirtingas veido dalis – pusę lūpos, lūpa su kyšančiu dantuku, akytė, kuri žiūri į viršų, ar akis su blakstienomis. Žaidėjai paeiliui traukia kortelę, ją greitai atverčia ir visi dar greičiau bando atkartoti kortelėje pavaizduotą išraišką. Tas, kuris pirmas teisingai sudėlioja gauna kortelę. Žaidimą laimi daugiausiai kortelių surinkęs žaidėjas.

 

Ne visos kortelės yra tokios lengvos, kaip atrodo iš šalies – ant vienų gali būti tik viena akytė ir labai siaura šypsenėlė, todėl reikia atrasti, kaip sudėlioti jas vertikaliai ar viena ant kitos. O tai žaidimui priduoda smagumo!

Kadangi laimi greičiausias pastebėčiau, kad šį žaidimą geriausia žaisti panašaus amžiaus grupėms. Pripažinkime, kad pradinukams sunkoka aplenkti 15-metį… Žaidimas rekomenduojamas vaikams nuo šešerių, bet manau savo amžiaus grupėje gali žaisti ir mažesni.

  • Žaidėjų skaičius nuo 2 iki 4, kiek ir skirtingų spalvų kubelių.
  • Žaidimo trukmė – 15-20 minučių.

Privalumas tai, kad žaidimas yra labai kompatiškas, jam žaisti nereikia daug vietos, todėl itin tinka kelionėse. Galite pasiimti tik kubelius ir korteles be dėžutės ir tilps į bet kurią kišenę.

Ką lavina?

  • Pastabumą – reikia labai greitai įsidėmėti, kokia veido išraiška parodyta kortelėje.
  • Reakciją – reikia kuo greičiau sudėlioti ką pastebėjai.
  • Smulkiąją motoriką – reikia vartyti medinius kubelius, tai yra pirštukams darbo.
  • Ryšį su vaikais – kaip ir visi stalo žaidimai, tokios pramogos atneša daug gerų emocijų, moko džiaugtis tiek pergale, tiek pralaimėjimais.

Kas įdomiausia, kad žaidimo kubelių stilius ir pavadinimas yra sukurti pagal prieš 20 metų populiarų britišką vaikišką „Cubeez” filmuką, skirtą 2-5 metų vaikams.

Žaidimą galite įsigyti http://hobbyshop.lt/seimos-stalo-zaidimai/cubeez

Žaidimo kaina – 16,99 Eur

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.