Lankytinos vietosUžsienyje

Spiš pilis-tvirtovė – didžiausia Rytų Europoje

2018-07-03 — Goda Leo0

main

Lankytinos vietosUžsienyje

Spiš pilis-tvirtovė – didžiausia Rytų Europoje

2018-07-03 — Goda Leo0

Slovakija mums dažniausiai asocijuojasi su kalnais, česnakine sriuba ir kalnais. Todėl nuvažiavus vasarą pakopinėti po Aukštuosius Tatrus, smagus atradimas buvo, kad 50 km spinduliu galima rasti įspūdingų, net UNESCO saugomų objektų.

Pilį pamatysite iš labai toli

Vienas jų – Spiš pilis, pradėta statyti dar 12 amžiuje. Tiesa, ne tokia įspūdinga ir didelė, priklausė karališkosioms Arpad ir Anjou dinastijoms. Laimingo atsitiktinumo dėka,  15 a. ji buvo perleista vietiniam Slovakijos didikams, kurie buvo itin turtingi ir nusprendė šią pilį paversti verta Europos didžiausiųjų vardo. Jie realiai gynybinį fortą pavertė gotikine pilimi, vėliau perėmė kita dinastija, jau įnešusi renesansinius pakeitimus, o nuo 18 a. pilį nuniokojo gaisras ir Čakių giminė jos nebeatstatinėjo. Keista, bet kaip privati jų nuosavybė pilis išliko net iki 1945 m. 1993 pilis paskelbta UNESCO vertybe.

Pasiekti pilį labai paprasta – nuo Poprado į rytus apie 40 km puikiu greitkeliu. Automobilį galite pasistatyti pilies pačioje papėdėje ir teks keliuku užkilti iki jos pėsčiomis. Įėjimas į pilį suaugusiems kainuoja 8 Eur, vaikams nuo 6 m. – 4 eur. Arba galima įsigyti šeimos bilietą už 19 Eur.

Kiekvienas lankytojas nemokamai gauna audio gidą.

Pilies darbo laikas vasarą nuo 9 iki 19 val.

Nesitikėkite pilyje kažkokios ypatingos ekspozicijos ar rekonstruotos jos vaizdų. Man atrodė, kad tai tk daug dauuuuug griuvėsių, nors oficialiai ji laikoma jau rekonstruota. Atstatyti koplyčia, o vaikams tikrai patiks kankinimo įtaisai. Iš apžvalgos bokšto galėsite apžiūrėsite apylinkę, kuri, kaip bebūtų keista yra vienos besidriekiančios lygumos. O daugiausiai džiaugsmo atneš klaidžiojimas tvirtovės užkaboriais.

Informacija http://www.spisskyhrad.sk/index.html#ubyt

Tiek teks užlilpti patiems iš stovėjimo aikštelės

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.