RenginiaiVilnius

„Skalvijoje“ nepakartojami filmukai be žodžių vaikams nuo 3 m.

2016-03-01 — Goda Leo2

main

RenginiaiVilnius

„Skalvijoje“ nepakartojami filmukai be žodžių vaikams nuo 3 m.

2016-03-01 — Goda Leo2

Kiekvienam filmo herojui įpučiame dalelę savo dvasios, o fantazijos jų istorijoms semiamės iš vaikų“, – pasakoja latvių lėlinės animacijos meistrai Maris Brinkmanis ir Janis Cimmermanis. Kartu su būreliu kitų lėlinės animacijos meistrų jie dirba garsiojoje latvių studijoje „Animacijos brigada“ ir kuria ypatingo smagumo filmukus. Šie patinka ir įtinka vaikams iš viso pasaulio.

Tuo nesunku įsitikinti patiems: jau kovo 5 d. „Skalvijos“ kino centras kviečia šeimas su vaikais į rinktinę lėlinės animacijos programą „Mažos drąsios širdys“. Spalvingų filmukų programa skirta vaikams nuo 3 metų.

 

Skalvija Bokstas

Belaukiant, – 10 įdomybių apie lėlinę animaciją Lietuvoje ir Latvijoje:

  1. Ar žinojote, kad pirmasis pasaulyje lėlių animacijos filmas „Elniaragių kova“ sukurtas Lietuvoje 1910 m., o jo autorius Vladislovas Starevičius? Kaip galima nuspėti iš pavadinimo, filmo personažai – elniaragiai, kuriuos V. Starevičius pats išdžiovino, įtaisė jiems mechanines kojas, sąnarius ir fotografuodavo kadras po kadro juos judindamas. Filmas buvo toks įtikinamas, kad daugelis klausė režisieriaus, kaip jam pavyko taip puikiai išdresuoti vabalus.
  2. Lietuviai ir toliau pasaulyje garsėjo kaip lėlinės animacijos meistrai. Pirmąjį garsinį trumpametražį lėlių filmuką „Storulio sapnas“ sukūrė taip pat lietuvis. Tai 1938 m. padarė Stasys Ušinskas.
  3. Sukurti vieną, kad ir trumputį, lėlinės animacijos filmą užtrunka visą amžinybę. Kiekvienas lėlės judesys yra kruopščiai planuojamas ir fotografuojamas kadras po kadro. Filmo sekundę sudaro 24 tokie stop kadrai, 10 minučių – net 2 400!
    Corrida_Gelbetoju komanda1l
  4. Vienai lėlei pagaminti prireikia net 4-5 specialistų pagalbos. Pirmiausia mechanikas pagamina jos skeletą, toliau iš keramikos meistraujama galva. Kostiumų dalininkas parenka drabužius, o perukų meistras – tinkamą peruką. Paskutinius charakteringus potėpius lėlei suteikia dailininkas. 
  5. Kiekvieną filmo herojų savo rankomis kruopščiai gamina ir Rygoje įsikūrusios latvių lėlinės animacijos studija „Animacijas brigada“. Savo išmone ir meile lėlinei animacijai ji garsėja visame pasaulyje. Talentingi studijos animatoriai yra pelnę tiek apdovanojimų, kad visus juos apžiūrėti užtruktų ne vieną valandą.
  6. Šioje studijoje dirba apie 16 įvairios specializacijos lėlinės animacijos meistrų. Tačiau jiems prireikia net 2 mėnesių 5 minučių trukmės filmui sukurti. Geriausiu atveju per dieną jie nufilmuoja tik kelias filmo sekundes.
  7. 1966 m. įkurta studija „Animacijas brigada“ šiemet švenčia 50 metų gyvavimo jubiliejų! Per tą laiką jos darbuotojai sukūrė apie 100 lėlinės animacijos filmų ir jų serijų.
    Corrida_ Gelbetoju komanda
  8. Visi fimai šioje studijoje kuriami be dialogų, todėl juos gali suprasti vaikai iš viso pasaulio.
  9. „Animacijas brigada“ darbus itin vertina Latvijos mokytojai, kurie juos mėgsta įtraukti į mokyklinę programą. „Dar niekada taip nesimėgavome animaciniais filmais, – sako Latvijos mokytojai. – Ir vaikai po jų išeina laimingesni besišypsantys.
  10. Programoje „Mažos drąsios širdys“ šeimų su vaikais lauks 5 latvių lėlinės animacijos meistrų filmai. Jų herojai – žavi triušių šeimyna, per šv. Velykas vaikams dovanojanti kiaušinius, su šiukšlinančiu žmogumi išradingai kovojantys miško gyventojai, narsioji „Gelbėtojų komanda“. Madride ji gelbės toreadorą nuo buliaus, Stokholme – žiurkių užpultą legendinį laivą „Vasa“, o Pizoje – svyrantį bokštą.  

Daugiau informacijos apie programą „Mažos drąsios širdys“ ieškokite www.skalvija.lt. Seansai vyks „Skalvijos“ kino centre

  • kovo 5 d. ( 13.30 val.),
  • 6 d. (13.20 val.),
  • 13 d. (13.10),
  • 19 d. (14 val.).

Komentarų 2

  • Marija

    2016-03-02 20:09

    Būtinai nueisime. Mano 4 metų vaikas didelis kino mėgėjas. Dažniausiai einame į Pasakos kino teatrą. Iš paskutiniu metu žiūrėtų filmukų labiausiai patiko Lokys Ernestas ir pelytė Selestina. dar Robinzono Kruzo sala.

    Atsakyti

    • Goda Leo

      2016-03-02 20:27

      Ernests ir Selestina TOBULA!!!! Apie draugystę, toleranciją tiek vaikams, tiek suaugusiems. Robinzono Kruzo nematėm, bet ieškosim 🙂

      Atsakyti

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.