Blogas

Saugūs namai: 8 būdai, kaip pritaikyti būstą vaikams

2023-04-03 — Goda Leo0

main

Blogas

Saugūs namai: 8 būdai, kaip pritaikyti būstą vaikams

2023-04-03 — Goda Leo0

Vaikai yra visų namų širdis. Tačiau turite pasirūpinti, kad mažiesiems būtų patogu ir saugu juose leisti laiką. Kaip sukurti tokią aplinką?

Leiskite vaikams žaisti ant apsauginių kilimėlių

 

Ar esate matę tėvų, kurie rėkia ant savo vaikų, kai šie ką nors išlieja ant grindų? Jūs tikrai nenorite būti tokie kaip jie. Atminkite, kad mažieji mokosi žaisdami. O žaisdami jie būtinai ką nors išpurvins. 

Kadangi suprantama, jog valymas kelia rūpesčių, rekomenduojama erdvėms, kuriose vaikai leidžia laiką žaisdami, naudoti apsauginius kilimėlius. Taip ne tik suteiksite mažiesiems patogią erdvę, bet ir apsaugosite grindis nuo purvo. 

Pirkite suapvalintus baldus

Gali pasitaikyti smulkių nelaimingų atsitikimų, jei namuose yra baldų su aštriomis briaunomis. Kad sumažintumėte susižeidimų riziką, patariama pirkti baldus apvaliomis briaunomis. Jei būste jau turite kampuotų baldų, apsvarstykite galimybę pritaikyti briaunų apsaugas.

Naudokite vaikams tinkamus dažus

Turbūt esate girdėję, kad namų sienų spalvos lemia gyventojų nuotaiką. Tai tiesiogine prasme galioja ir vaikams. Rinkitės spalvas, kurios praskaidrins būstą, ir nuo kurių vaikai taps ramesni bei labiau atsipalaidavę. Be to, nepamirškite, kad mažieji gali padaryti netvarką, piešdami ant sienų!

Ieškokite daugiau vietos daiktams laikyti

Vietos vaikų daiktams laikyti niekada nebus per daug. Rekomenduojama surasti kuo daugiau talpyklų atžalų žaislams, drabužiams ir kitiems aksesuarams laikyti. Užmiršite apie pavojų užlipti ant aštrios kaladėlės!

Įrenkite keletą saugos vartelių

Varteliai yra pagrindinė vaikų saugumo priemonė. Kai kuriose namų vietose, pavyzdžiui, laiptų viršuje ir apačioje, pritvirtinę saugos vartelius, apsaugosite atžalas nuo galimų nelaimingų atsitikimų. Šiandien galite įsigyti daug elegantiškos išvaizdos ir patogaus dizaino vartelių.

Įdiekite kelias stebėjimo kameras

Negalite būti visur vienu metu. Tačiau turite nuolat stebėti vaikus, kad jie būtų saugūs net ir namuose. Modernizacija ir namų automatizavimas palengvino tėvams galimybę tikrinti atžalas net tada, kai jų nėra kartu su jais. Namuose įrengę keletą apsaugos kamerų galėsite stebėti įvairias vietas – vaiko žaidimų kambarį, miegamąjį ar rūsį. 

Investuokite į gerą čiužinį

Norėdami turėti laimingus vaikus, turite užtikrinti, kad jie visą naktį gerai miegotų. Mažieji miegui skiria ypač daug laiko, todėl prasminga užtikrinti, kad tos valandos būtų pačios geriausios. Investuoti į gerą čiužinį ir pagalves yra būtina, kad namuose sukinėtųsi pailsėję ir atsipalaidavę vaikai.

Kokia baldų furnitūra yra reikalinga?

Įrengiant namus, kuriuose gyvena vaikai, svarbu atsižvelgti į saugumą, ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Pavyzdžiui, kai kalbama apie stalus, yra keletas papildomų detalių, kurios yra ypač naudingos:

  • užapvalinti kampai. Kaip jau minėta, baldai su užapvalintais kampais yra saugesni vaikams, nes dingsta galimybė atsitrenkti į aštrius kraštus;
  • reguliuojamo aukščio kojos. Stalai su reguliuojamo aukščio kojelėmis gali būti pritaikyti įvairaus amžiaus ir ūgio vaikams;
  • neslystantys kilimėliai. Neslystantys stalo kilimėliai gali būti tiesiami po staltiesėmis ar padėkliukais, kad indai bei įrankiai nenuslystų nuo stalo ir sumažėtų išsiliejimo bei nelaimingų atsitikimų rizika;
  • tvirtas pagrindas. Stalai su tvirtu pagrindu, pavyzdžiui, pjedestalu ar keturiomis kojomis, mažiau rizikuoja apvirsti, jei ant jų atsiremia vaikas;
  • įbrėžimams atsparus paviršius. Stalai su įbrėžimams atspariu paviršiumi, tarkim, laminatu ar grūdintu stiklu, gali atlaikyti kasdienį vaikų naudojimą;
  • sulankstoma konstrukcija. Sulankstomi stalai padeda sutaupyti vietos, kai jų nenaudojate, todėl lengviau sukurti saugią ir atvirą žaidimų erdvę vaikams.

Įrengę šias detales, sukursite saugesnę ir funkcionalesnę erdvę vaikams žaisti bei mokytis. O visą reikalingą baldų furnitūrą rasite šioje kategorijoje.

Tikimės, kad aukščiau pateikti patarimai padės tėveliams, trokštantiems, kad namai būtų patogūs ir saugūs vaikams. Sėkmingos tėvystės!

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.