Blogas

7 idėjos, kurios praturtins motinos ir dukters santykius

2023-04-03 — Goda Leo0

main

Blogas

7 idėjos, kurios praturtins motinos ir dukters santykius

2023-04-03 — Goda Leo0

Ak, motinos ir dukters santykiai. Vieną akimirką pykstatės dėl pamesto megztinio, kitą ramiai sprendžiate, kokias užuolaidas jos kambariui rinktis – mėlynas ar smėlio spalvos. Šis ryšys yra gražus dalykas, bet jis gali būti toks pat skaudus, jei susiduriate su nesusipratimais. Bet kuriuo atveju, jokie santykiai nėra tobuli. Laimei, galite lengvai pagerinti savo motinos ir dukters ryšį, naudodamosi tokiomis strategijomis, kaip toliau pateiktos.

  1. Raskite bendrų interesų

Nesvarbu, ar tai būtų žygiai pėsčiomis, ar apsipirkinėjimas, ar manikiūras, nustatykite veiklą, kurią abi mėgstate, ir užsiimkite ja kartu. Kokybiškas laiko praleidimas drauge niekada neturėtų atrodyti kaip darbas, o paprastas būdas tai užtikrinti – leisti tą laiką užsiimant tuo, kas jums abiem patinka.

 

Jei kažkodėl neturite jokių bendrų pomėgių, išbandykite tai, kas abiem yra nauja. Kas žino, gal jums abiem iš karto patiks keramika! O jei domina juvelyrika, tarkim, auskarai internetu, šiame straipsnyje – viskas apie auskarus.

  1. Nustatykite realius lūkesčius savo santykiams

Tobulame pasaulyje visi turėtume tvirtus santykius su visais savo gyvenime. Tačiau reikalas tas, kad pasaulis nėra tobulas. Kai kurie tėvų ir vaikų duetai bus geriausi draugai, o kiti tik toleruos vienas kitą. 

Jei norite pagerinti savo santykius, būkite realistės. Galbūt jums nelemta būti neatskiriamomis draugėmis – viskas gerai. Apmaudu gali būti tik tai, kad puoselėjate viltis dėl kažko, kas niekada neįvyks.

  1. Pasirinkite savo kovas

Kartais verta susitarti nesutarti. Mamos ir dukros, nors dažnai būna panašios daugeliu aspektų, turi prisiminti, kad jos augo skirtingais laikais ir turi skirtingą patirtį. Gali būti, kad judvi turite visiškai priešingas nuomones apie karjerą, santykius ar auklėjimą, ir tai yra gerai. Svarbu nustatyti sritis, kuriose nė viena iš jūsų greičiausiai nepakeisite nuomonės, ir susitarti gerbti kitos nuomonę be smerkimo ar priešiškumo.

  1. Išmokite atleisti

Laikytis prie nuoskaudos jausmo yra blogai – tiesiogine to žodžio prasme. Tyrimai parodė, kad nuoskaudų laikymas didina kraujospūdį, širdies ritmą ir nervų sistemos aktyvumą. Priešingai, atleidimas gali pagerinti bendrą sveikatą, nes sumažina streso lygį. Be fizinės sveikatos, atleidimas taip pat gali pagerinti psichinę sveikatą, santykius ir karjerą. O susikaupęs pyktis, nukreiptas prieš vieną asmenį, lengvai gali persimesti į kitus santykius. Gausu įvairių pratimų, kurie padės atsikratyti nuoskaudų – nuo perspektyvos keitimo iki meditacijos.

  1. Dirbkite su bendravimu

Kaip ir kiekvienuose santykiuose, bendravimas yra pagrindinis sėkmės faktorius. Nei viena jūsų nesate minčių skaitytoja. Atvirai viena kitam pasakodamos, kaip jaučiatės, išvengsite dažnos situacijos, kai nedidelė problema tampa milžiniška, nes jos neišsiaiškinote pakankamai greitai.

  1. Nustatykite ribas ir jų laikykitės

Ribos yra bet kokių gerų santykių pagrindas, todėl jų laikymasis su šeima yra raktas į tai, kad išlaikytumėte sveiką atstumą ir kartu liktumėte vienas kito gyvenimo dalimi. Ribos – tai būdas užbėgti už akių pažįstamoms dramoms. Ribos leidžia išvengti nepageidaujamų protrūkių ar akių vartymo prie vakarienės stalo. 

Išdėstykite konkrečius dalykus, kuriuos dukra sako, arba būdus, kuriais ji elgiasi, ir kurie jus skaudina. Tai gali būti bet kas, pradedant užgauliu komentaru apie Jūsų naują draugą ir baigiant tuo, kaip ji pažemino Jus kalbėdama apie nevykusiai paruoštą vakarienę. Atvirai pasakykite jai, kad nebūsite šalia jos, jei ji ketina taip su Jumis kalbėti.

Taip pat gali būti paprasta nustatyti nedideles taisykles, kad būtų išvengta galimų protrūkių. Jei negalite pakęsti, kaip dukra valandų valandas naršo Instagram, reikalaukite, kad vakarienės metu būtų draudžiama naudotis telefonu. Nustačiusios sąžiningas ir sveikas ribas, galėsite dalyvauti viena kitos gyvenime tokiomis sąlygomis, kurios jums abiem priimtinos.

  1. Kai kyla nesutarimų, vartokite žodį

Net ir pačiuose tvirčiausiuose motinos bei dukters santykiuose pasitaiko nesutarimų. Kai jie kyla, naudinga pasirūpinti būdais, kaip išsklaidyti įtampą. Pavyzdys: žodis . Užuot sakiusios dukrai tu ne taip galvoji, sutelkite dėmesį į save ir ištarkite tokias frazes kaip aš tikiu ir aš manau, kad sumažintumėte įtampą. 

Dar vienas dalykas, kurį reikia turėti omenyje, kai kyla ginčai, yra tai, kad vargu ar į konfliktą įtraukus trečiąją šalį bus pasiekta ko nors gero. Gali būti viliojanti pagunda išsilieti seseriai, kai dukra Jus varo iš proto, tačiau įtraukus kitą žmogų į savo nesutarimus, tikėtina, situacija taps dar įtemptesnė.

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.