Knygos

„Riešutortas“ apie melą, draugystę ir gimtadienius

2017-09-18 — Goda Leo0

main

Knygos

„Riešutortas“ apie melą, draugystę ir gimtadienius

2017-09-18 — Goda Leo0

Kaip smagu, kad vaikų literatūros padangėje žiebiasi naujos žvaigždės! Benas Bėrantas ir Vilija Kvieskaitė – jauni autoriai, surėmę pečius ir kūrybingas galvas kartu su leidykla „Nieko rimto“ išleido labai gražią tiek vizualiai, tiek ir moraliai knygą „Riešutortas“.

Pagrindiniai knygos herojai – voveriukas Tiklis ir varniukas Kirnis. Tai neišskiriami draugai voveriukas ir varniukas, kuriuose kiekvienas vaikas ras atpažįstamų savybių. Vienas yra labai išdykęs ir kupinas daugybės puikių (ir ne visai) idėjų. Kitas – rimtesnis ir atsakingesnis.

 

riesutortas 1

IMG_6251

Apie ką ši knyga?

Istorija labai paprasta – rado mažyliai riešutukų ir neatsiklausę mamos sukapojo. Pilvukus susuko, o vakare paaiškėjo, kad jie buvo skirti vieno iš jų gimtadienio tortui. Nėr riešutų, nėr ir torto… Na, bet geroji lapė, nors ir apkaltinta vagyste, tortą iškepė iš savų riešutų, vaikas atsiprašė ir su mama susitaikė.

Bet įsiskaičius labiau čia rasite daugybę prasmių ir reikšmių. Čia kalbama apie:

Draugystę – Kirnis ir Tiklis ne tik kartu riešutus valgė, bet vienas kitą palaikė net ir meluojant. O juk galima pasitikėti būtent tik tikriausiu draugu.

Melavimą – knygoje šmaikščiai pasakojama, kad meluoti ne tik negražu, bet ir nenaudinga. Melavai – torto ir nebėr.

Meilę – tai man svarbiausia knygos mintis. Mamos vaikus myli visuomet – meluojančius, skaudančiu pilvuku, apkaltinančius kitus. Tiesiog. Nes jos yra mamos. Ir vaikai gali būti visokie, bet kai jie turi mylinčią mamą – gyventi daug geriau.

riesutortas 2

Manau, kad tai knyga, kurią su vaikais norėsite skaityti dar ir dar kartą paskalbėdami – kodėl tie vaikai taip pasielgė? O kaip darytum tu pamatęs pilną pintinę šokolado? O jeigu jis būtų skirtas tavo tortui? Ką apkaltintum? Kaip elgtis tokiose ir panašiose situacijose? Knygos ir yra tam, kad keltų klausimus, o mes, tėvai, kad į juos atsakytumėme.

Knygą „Riešutortas“ galite įsigyti http://www.niekorimto.lt/paveiksleliu-knygos/riesutortas_4755

IMG_6250

Komentuok

Tavo el. paštas nebus skelbiamas. Jis bus naudojamas tam, kad mes galėtume susisiekti.